Pseudomonas - má niekto skúsenosti?

Má niekto skúsenosť s liečbou pseudomonády? Po mnohomesačnom pátraní a hľadaní príčin nekonečného chronického zápalu hrdla a veľmi podivných lepkavých a príšerne páchnucich hlienov z krku som asi našiel príčinu.

Pri poslednom rozbore hlienu z krku došiel výsledok "Pseudomonas aeruginosa, hojně". Spolu so zoznamom antibiotík, na ktoré je rezistentná. Neúčinné antibiotiká: Tetracyklín, Augmenti, Ampicillin, Cotrimoxazol, Cefuroxim, Furantioin. Účinné antibiotiká: Colistin, Ofloxacin. Druhý nález z rozboru bola candida s komentárom "Candida albicans, zcela ojediněle".

Lekár, ktorý mi výsledky hovoril sa tváril pomerne vydesene. Asi zase musím byť niečo extra :-(


Tak som skúsil pohľadať na nete a našiel som tam viac-menej protirečiace informácie:

1. Pseudomonas Aeruginosa je relatívne neškodná baktéria, ktorá sa nachádza všade okolo nás, hlavne v pôde. Kolonizuje sliznice, najčastejšie spôsobuje problémy močových ciest. Iný zdroj tvrdí, že je to veľmi nebezpečná baktéria, a veľmi ťažko liečiteľná a veľmi často sa vyskytuje v nemocničných prostrediach, kde spôsobuje komplikácie.

2. Jeden zdroj tvrdí, že za bežných okolností je neškodná, a že len vo výnimočných prípadoch spôsobuje aktívnu infekciu, ktorú stačí preliečiť bežným antibiotikom. Iný zdroj tvrdí, že pseudomona je prirodzene rezistetná voči veľmi širokej škále antibiotík a voči zostávajúcim antibiotikám si dokáže rezistenciu veľmi rýchlo vybudovať.

3. ako som pozeral, tak tetracyklíny ani makrolidy na ňu nemajú najmenší vplyv.

4. že pseudomona u zdravých ľudí nevyvoláva komplikácie, ale je nebezpečná u ľudí s oslabeným imunitným systémom.

5. produkuje niekoľko rôznych silných toxínov: Exoenzym S a Exotoxin A. Efekt účinku som zatiaĺ nestihol preštudovať.

6. zmienka o účinku ľudského antimikrobiálneho peptidu LL-37 proti pseudomonade. Ten je závislý od dostupnosti vitamínu D v organizme.


Dostal som dve krabičky Ofloxinu 2x200mg na 10 dní. Má niekto skúsenosti, ako sa môže toto antibiotikum znášať s antibiotikami a vitamínmi z WP? Plánujem preventívne počas ofloxinu protokol stopnúť, tak či onak mám po 10 mesiacoch stále vyššie hodnoty pečeňových(jaterních) enzýmov, tak by aspoň dostala pečeň chvíľu na oddych (za predpokladu, že ju nedorazí ten Ofloxin).

Ďalšia vec, čo ma neteší v tej súvislosti, je odporúčanie, na vybratie nosnej mandle. Má niekto skúsenosti so zlepšením/zhoršením stavu po odstraňovaní mandlí?Pre úplnosť dodám - na WP od mája 2008, doteraz mám za sebou 7 pulzov entizolu. Identifikovaná mykoplazma pneumonia vo vysokých hodnotách a chlamýdia pnemonia negatívna/pozitívna v závislosti od konkrétnej laborky. Popri tom od začiatku roka 2009 vystrája reaktivované EBV a celkovo je protokol dosť problémový, hlavne kvôli reakciám na antibiotiká, ktoré považujem ako výsledok chlamýdiami a antibiotikami vyvolávanej sekundárnej porfýrie. Posledné mesiace pomaly a vytrvalo sa zvyšujúce hodnoty pečeňových enzýmov, momentálne ALT 2,1 (ref.hranica 0,73), AST 0.98 (ref.hranica 0.67).

Vďaka za nápady a rady.

Ooups. O pseudomonadach

Ooups. O pseudomonadach nevim nic, jen ze se blbe leci. Ofloxin vykazuje excelentni aktivitu i proti chlamydiim a mykoplazmam, zvlast v dvojnasobnem (tvem) davkovani. Mam za sebou stejnou terapii, ale po sest tydnu pred zacatkem capu. Efekt byl fakt vyborny. Veci se hnuly rychlym tempem, zel i sest tydnu bylo malo. Pocitej s tim, ze pokud beres azi, budes ho mit stejne jeste v krvi po vysazeni, takze k nejakemu nasobicimu efektu zrejme dojde. Ja jsem zaznamenala takove jakoby ostrejsi reakce, nez na capu, proste jine, ofloxin je baktericidni, na capu jsou to spis takove tupe bolesti. Rozhodne stale pokoukavam po Strattonove updatu, kde pise, ze levofloxacin (to same, jen levotocivy isomer- dvakrat ucinnejsi) s doxy na mesic muze potencovat lecbu.

No deset dni je nic, tak ti jako obvykle budu drzet palce, at to rychle zabere. Pokud by byl problem, vim, ze DW ma zkusenosti i s lecenim pseudomad.

Jinac nosni mandle mi taky odstranili (v mladsim veku), ale dorostly mi znova. Takze mi je odstranovali dvakrat. Zdravotni problemy to nevyresilo. Tim netvrdim, ze to u tebe nebude mit efekt, jen pisu svou zkusenost.

Mrkni jeste na cpnhelp- informace o detoxifikaci cholestyraminem, cimetidinem od neurotoxinu..asi jsi uz cetl.

Doufam, ze ti to trochu pomohlo..

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

adri - co já vím, tak

adri - co já vím, tak nosní mandle dorůstají, akorát krční ne... také mě v dětství brali oboje... (WP od 1.6.08.)50r.od dětství opak.infekty HCD, DCD,záněty.Dále-teploty,únava,záněty,migrény,kolapsy,kašel, reakt.EBV, Ch.pn.,Ch.tr.- bolesti všech kloubů-celé tělo,ztuhlost, otoky uzlin-třísel,křeče DK,zhorš.pamět,bolavé oči,mozková mlha atd.)
(WP od 1.6.08.)53r.od dětství opak.infekty HCD, DCD,záněty.Dále-teploty,únava,záněty,migrény,kolapsy,kašel, reakt.EBV, Ch.pn.,Ch.tr.- bolesti všech kloubů-celé tělo,ztuhlost, otoky uzlin-třísel,křeče DK,zhorš.pamět,bolavé oči,mozková mlha atd.)

hm, teraz pozerám, že

hm, teraz pozerám, že tetracyklín a makrolidy (doxy a azi) sú bakteriostatiká a chinolony (ofloxacin) sú baktericídne, čo podľa základnej medicínskej teórie značí, že pravdepodobne budú vzájomne rušiť svoj efekt, ak by sa brali súčasne.

To čoho sa obávam, je aby sa kvôli vyplytvaniu efektu ofloxacinu na chlamýdie a mykoplazmy (prípadne kvôli zníženi efektu kvôli zbytokom azi a doxy) nevytvorila rezistentná pseudomonáda. Vzhľadom na to, že v tom zozname z laborky boli iba dve účinné antibiotiká a predpokladám, že jedno toxickejšie než druhé, nerád by som ich vyplytval zbytočne.

Na druhej strane, vzhľadom na to, že tieto príznaky mám stabilne už vyše roka (bez výraznejšieho zlepšovania alebo zhoršovania), tak snáď sa u mňa nejedná o stav ohrozenia, kedy by záležalo na každej ušetrenej hodine. Ale každopádne je to sila, pokiaľ som tie potvory rok rozkašliaval do okolia...

Nevieš náhodou, ako dlho zostáva v krvi doxycyklín?
 

WP od 05/2008. Mycoplasma Pn, Cpn, EBV. CFIDS. Kvôli pravidelným výrazným zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekundárnej porfyrii. Od januára 2009 hnevá reaktivované EBV

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Doxy vyprcha rychle, pauza

Doxy vyprcha rychle, pauza 24 hodin je urcite dostatecna. A kombinace azi plus ofloxin se bezne pouziva. V capu taky kombinujeme baktericidni leky s bakteriostatickymi. No nejsem odbornik, samozrejme.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Ja som brala Ofloxin

Ja som brala Ofloxin +Klacid+diflucan 2 x za život. Raz 9 mesiacov v kuse a raz 11 mesiacov (medzi nimi wheldon 8 mesiacov).  Túto kombináciu som brala na chlamýdie - doporučil mi ju farmakológ.  Nič sa mi nestalo  Ofloxin- baktericidny, Klacid - bakteriostatický a diflucan - anitimikotikum ale to ty všetko ovládaš.

Vybrali mi krčné mandle - keď som mala 32 rokov. Stav sa zlepšil - už roky neviem čo sú bolesti hrdla - akurát mi infekcia prenikla do mozgu. Tak a teraz si vyber.

Pseudomonas aeruginoza-to

Pseudomonas aeruginoza-to mě zaujalo,Mmichale.Já našla ve zprávě z nemocnice,kde jsem minulé jaro týden ležela,že mi ji našli po pomnožení ve výtěru z krku (spolu s Kl .oxyocat) Citivost:gentamicin,ciprofl.,amikacin,colistin,levofloxacin,ceftazidim,piperacilin+tazobactam,cefepim,netilmicin,cefoperazon+sulbactam,imipenem.Píšu to sem pro zajímavost,spoustu těch léků vůbec neznám.Poslali mě domů s Ciprofloxacinem-brala jsem ho v kombinaci s doxy.Pak ve výtěrech u Dr.Klubala-běžná flora,ale taky mám pořád pdivný pocit v krku ,bílý jazyk,takže jsem minulý týden zašla na stěry na ORL,výsledek ještě nevím. Ofloxacin je určitě lepší než cipro,tak držím palce,aby zabral.Kombinace chinolonu s doxi či azi není kontraproduktivní,ale je to síla,bylo mi tehdy dost blbě. Fakt je,že mi klesly hodnoty protilátek z vysoce pozit .v IgG i v IgA na sabé IgG(tedy u CPN),takže něco to "vymlátilo" .Jak je to s pseudomonadou,netuším,ale dám vědět.

DORA

no, u mňa robili v

no, u mňa robili v minulosti už niekoľko výterov a rozborov sputa. Pri jednom teste sa nenašlo absolútne nič, pri ďalšom teste neškodný stafylokokus epidermis a pri ďalšom rozbore sputa zvýšené množstvá candidy. A pri tomto poslednom teste, na ktorý som už išiel prakticky bez očakávaní tak sa objavila pseudomonáda. Ale bol to trochu netradičný odber, presadil som si, že chcem rozbor prvého ranného hlienu z krku a nie klasický výter.

Biely jazyk a tzv. "pavučinové" sliny sú podľa mňa prejavom candidy. Všimol som si, že v obdobiach, ked som prakticky zlikvidoval všetku candidu (príjemná chuť v ústach, úplne čistý jazyk), tak zo slín zmizli tieto pavučinky a vracali sa vždy keď sa vrátila candida. Ale inak sa štruktúra hlienov nezmenila, stále príšerne páchli na vzduchu, takže je možné, že boli spôsobované dvoma rôznymi baktériami.

Vzhľadom na to, že som mal divoké reakcie aj na samotný Klacid a taktiež pomerne blbo znášam doxy, tak mám z toho Ofloxacinu celkom strach. Nemám toľko odvahy, aby som to pri prvom pokuse kombinoval s doxy a azi.

Má niekto tušenia, či je nejaký problém brania Ofloxinu a NAC?

WP od 05/2008. Mycoplasma Pn, Cpn, EBV. CFIDS. Kvôli pravidelným výrazným zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekundárnej porfyrii. Od januára 2009 hnevá reaktivované EBV

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

V brani ofloxinu a nacu

V brani ofloxinu a nacu urcite problem neni. Pseudomonada a. produkuje zapach a modrozeleny nebo zlutozeleny pigment, pisou chytre knihy, tak to by odpovidalo.

Neboj se, neboj, to prezijes, prezili jsme i my ostatni vselijake kombinace. :) Kuprikladu ja jsem byla ze zacatku na protokolu nucena zamichat ke capu jeste norfloxacin na tyden a prezila jsem bez jakekoliv ujmy. Nutno poznamenat, ze jsem se taky drobet bala.

Mno muzes vysadit azi a cekat tyden, deset dni, pak vysadit i doxy a nasadit ofloxin.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

posledné azi som mal

posledné azi som mal minulý piatok, teraz v pondelok a utorok som znížil doxy na 100mg a od stredy vynechám doxy úplne a nabehnem na ten ofloxin. Nech to zbytočne neodkladám, keďže mám taký neurčitý pocit, akoby mi ten hlien s postupom času začínal sadať hlbšie do priedušiek 

WP od 05/2008. Mycoplasma Pn, Cpn, EBV. CFIDS. Kvôli pravidelným výrazným zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekundárnej porfyrii. Od januára 2009 hnevá reaktivované EBV

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Pseudomonada- neviem čo to

Pseudomonada- neviem čo to je a či to niekedy niekto u mňa hľadal. Výtery z hradla mi robili neraz - vždy sa tam potvrdila aj Candida. Príznaky mám aj ja podobné ako vy - biely jazyk + hlieny v krku + nepríjemný pocit z nezdravého dychu. Ale Ofloxin mi v tomto vôbec nepomohol - ani pri tých konských dávkach čo som užívala.

No,bílý jazyk a pavučinky

No,bílý jazyk a pavučinky nemám.Candida se prý dá seškrábnout,to co mám já,ne.Mám to už rok,od první azi léčby. Jazyk je bílý,trošku "chlupatý",od kořene-od chuť.buněk,někdy až ke špičce,někdy míň,jen nahoře,ne po stranách.Nijak nepáchne,naštěstí...ale mám pořád pachuť v ústech,ani si neužiju jídlo.Podle toho,co jsem o tom hledala a zkoumala obrázky,by to mohl být spíš CMV,ten mi v IgG neklesá,i dr.Klubal se k tomu kloní,i ten únavový syndrom,co s ním rok bojuju,včetně chřipkových stavů .Isoprinosine nijak moc nepomohl a sehnat lékaře,infektologa,co by bez poitivity IgM napsal Valcyte,cha. Tak asi našetřím 80 000 a objednám přes Godpharmu :-)
DORA

To čo popisuješ, vyzerá

To čo popisuješ, vyzerá práve na candidu. U mňa má dve fázy: 1 fáza "zažratá" candida - snehovobiely jazyk na hornej ploche, farba nejde zoškrabnúť, horkastá chuť v ústach a mierne nechutenstvo. 2.fáza - odumierajúca candida - snehobiely povlak sa mení na nažltlý povlak pripomínajúci biely tvaroh. Dá sa zoškrabnúť nechtom a pod ním je obvykle čistá sliznica. Obvykle po tejto fáze do 4 dní zmizne kompletne a vráti sa zas počas pulzu.

Na rozdiel od toho, tie problémové hlieny sa mi hromadia v zadnej časti krku, majú žltozelenú farbu, lepkavé, niekedy tak husté, že pripomínajú želé a po pár minutách na vzduchu začínajú páchnuť príšerným chemickým pachom. A pokiaľ ich nedopatrením prehltnem, tak nasleduje niekoľko hodín pocit priotrávenia ako po pokazenom jedle. Tak som zvedavý, či sa po tom Ofloxine objaví nejaká zmena.

WP od 05/2008. Mycoplasma Pn, Cpn, EBV. CFIDS. Kvôli pravidelným výrazným zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekundárnej porfyrii. Od januára 2009 hnevá reaktivované EBV

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Tak to jem taky zvědavá.

Tak to jem taky zvědavá. Ještě k té candidě-myslíš,že by se neprojevilo zlepšení po 14 dech Procanazolu? Tn sei podařilo získat od kožní koží lékařky.Změna na jazyku však nenastala.Zkoušela jsem tím pořešit i padán vlasů a problém s očima,nikde zlepšení...

DORA

Tak to je zajímavé, v

Tak to je zajímavé, v dětství jsem párkrát takovou nějakou chemickou nechuť měla v průduškách (při jejich zánětu). Drželo se mě to dlouho a bylo to nepředstavitelně hnusné. Nevím, jestli to může mít souvislost s tím donedávným černáním jazyka... někdy mi spíš zelenal a pitím zeleného čaje nebo maté to asi nebude, piju je pořád stejně a jazyk je skoro normální.

Ale ta Candidu taky podezírám, že mi dost zatápí, budu ji asi muset důkladně vymlátit. 

Dnes bežím posledný deň

Dnes bežím posledný deň ofloxinu. Zhrniem moje dojmy:

- chemický zápach z hlienov sa takmer úplne stratil už po prvom dni užívania Ofloxinu. Z veľkých hustých žltozelených hlienov zostali po pár dňoch drobné malé žltozelené kvapôčky uprostred číreho priehľadného nepáchnuceho hlienu. Bohužiaľ, tieto malé žltozelené minimnožstvá odolávajú aj do posledného dňa, vrátane veľmi nepatrného zbytkového pachu. Vyzerá to, akoby nejaké veľmi malé množstvá baktérií liečbe odolalo. Uvidím, ako bude vyzerať stav po pár dňoch, či sa to samovoĺne dočistí.

- candida - tak rozdivočenú kandidu som nezažil ani počas entizolových pulzov. Už druhý deň brania ofloxinu jazyk snehovo biely, povlak nezoškriabateľný, horkastá chuť v ústach. Nasadil som proti candide všetky osvedčené triky (kompletné vynechanie sladkých vecí, cesnakové tabletky ráno a večer, lactobacily ráno a večer, kloktanie úst florsalminom, zelené čaje, mechanické zoškrabávanie z povrchu jazyka). Držala sa veľmi statočne a tvrdohlavo, ale po nejakom 7 dni začala ustupovať, aj napriek pokračujúcim atb. Flukonazol ani iný liek proti candide som si netrúfol kvôli riziku sekundárnej porfýrie. Dnes 10 deň brania ofloxinu je už jazyk blízky normálnemu stavu.

- mozgová hmla - veľmi intenzívna (zrejme vyvolaná porfyrínmi vzniknutými pri metabolizácii ofloxinu). Bola ešte horšia než mozgová hmla počas entizolového pulzu. Proti tomu nepomáhalo nič. Navyše som mal dosť obavy používať proti sek.porf. carbofit, lebo som nevedel odhadnúť do akej miery môže znížiť účinnosť ofloxinu a predstava rezistentnej pseudomonady ma netešila.

- extrémny pocit zimy - netuším, či to bolo počasím alebo nejakými bakteriálnymi endotoxínmi (ofloxin účinkuje aj proti chlamýdiám, takže to mohol byť prejav na chlamýdiový LPS). Každopádne nohy ľadové aj pod dvoma dekami a nepomáhalo ani vyloženie na horúci radiátor. Také výrazné reakcie chladu som nemal ani pri začiatku chlamýdiovej liečby.

- problémy s pečeňou - hepatálky som mal vysoké už pri poslednom teste minulý mesiac (ALT 2,1) momentálne by som stav odhadol na ALT 2,4 či ešte viac. Mal som z toho dosť veľké obavy, počas celej 10dňovej liečby som navyše registroval pocity tlaku a miernej boleste v oblasti pečene a tiež pocit zväčšenej pečene. Keďže mám momentálne taktiež reaktivované EBV, tak ma to znepokojovalo o to viac. Nasadil som maximum, čo sa dalo na ochranu pečene: NAC 2400mg, Essentiale forte 2-0-2, kyselina alfa lipoová 200mg na obed a 100mg večer, ALC (aj keď s pochybnosťami o jeho účinku). Na zníženie záťaže pečene od porfyrínov som bral 1500mg carbofitu, ak sa mi to podarilo vtesnať do harmonogramu.

Plány na najbližšiu dobu:

Keďže mám na môj vkus príliš vysoké hodnoty pečeňových testov a taktiež hnevajúce reaktivované EBV, tak plánujem si dať pauzu od všetkých antibiotík (minimálne 2 týždne, pravdepodobne 4týž.). Dúfam, že počas tej doby spacifikujem sekundárnu porfýriu (ktorá ma od štvrtého pulzu drží prakticky bez prestávok už 5 mesiacov a stále sa zhoršuje) a dám možnosť zotavenia pečeni. Plánujem využiť slnečnú jar, skúsiť nazbierať nejaký ten vitamín D zo slnka, ďalej mám od lekárky predpísaný Imunor, kedysi v minulosti mi tiež pomáhal proti únave. Zostávam na všetkých vitamínoch a počas pauzy asi budem brať max.dávku NAC 2400mg.

Po tých 4 týždňoch uvidím, ako ďalej. Možno vyskúšam ďalšie 2 mesiace ísť prerušovaný protokol (teoreticky by som tak mohol znášať dlhšie entizolové pulzy) a potom budem znovu pokračovať kontinuálne (za predpokladu, že sa mi nevyskytnú nepríjemnosti so zháňaním atb). Dlho som si lámal hlavu nad tým, aké veľké riziko rezistencie hrozí pri takomto prerušovanom protokole, hlavne čo sa týka mykoplaziem, ale faktom je, že aj Wheldon aj Nicolson prerušovaný protokol proužívali, tak snáď vedia, čo robia.

WP od 05/2008. Mycoplasma Pn, Cpn, EBV. CFIDS. Kvôli pravidelným výrazným zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekundárnej porfyrii. Od januára 2009 hnevá reaktivované EBV

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Ahoj, ja ted specham, tak

Ahoj, ja ted specham, tak kdyz tak pak vic, ale jen poznamka, ze prerusovana lecba by mela nastat az kdyz nejsou vubec zadne reakce na entizol, respektive zadne reakce na nic. V zadnem pripade ne behem aktivni infekce, coz mas ty. Alespon to tvrdi W/S, nevim jak Nicolson s mykoplazmami. Kazdopadne vysazovat/nasazovat je to nejhorsi co lze behem aktivni infekce udelat. 

Jinac ja po ofloxinu taky nejvetsi zimnice, co jsem kdy mela. Mrchy chcipaji extra fofrem..

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Jeste k tomu carbofitu,

Jeste k tomu carbofitu, 1500mg ma stejny efekt jako kdyz neberes nic, to ani nemusis brat. Kup si praskovy carbofit a zamichej do sklenice pul baleni, treba na noc, alespon. A dalsi den taky. Pokud chces skutecne pocitit ulevny efekt, jsou potreba desitky gramu. Pak se treba proberes, zjistis, ze mozkova mlha je pryc a jaterky dole. :o)

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

michale, k te candide,

michale, k te candide, pokud s ni mas potize, tak vynechani sladkosti coby dietni opatreni se mi zda mozna trochu malo .( zkousel jsi prizpusobit i skladbu ostatni potravy? takova bila mouka udajne teda nic moc a dalsi znami skudci... nevahala bych uplatnit drastictejsi rezim .) mne se protikvasi dieta osvedcila a jakmile jsem 'povolila', ukazaly se potize, ktere jinak nemam, takze myslim, ze to funguje a lhostejno kolik cesneku do sebe clovek natlaci .) v dalsi fazi asi lze pristoupit na mene striktni dietni rezim ale je fakt ze priznivy aspekt upravy stravy nelze nepocitit...

Advocatus diaboli. CAP od 11/08 pro Mycoplasma Pneumoniae IgM. Chripkove stavy, subfebrilie, unava, skuby a cuky, netolerance prostredi v supermarketech :-)

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.' CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

Ja zas až tak veľa

Ja zas až tak veľa skúseností s proticandidovou diétou nemám, candidu som riešil vždy len nárazovo, keď sa príliš rozdivočila a medzi tým boli obdobia kľudu. Takže s výnimkou toho sladkého som žiadnu protikvasinkovú diétu nedržal, lebo netuším, čo obnáša :-) Na moje veľké prekvapenie, dnes počas posledného dňa ofloxinu je jazyk takmer úplne čistý! Že by nejak zapracovala imunita?

ad carbofit - ja som s ním šetril, pretože som aj tak nemohol dodržiať požadované odstupy 2 hodín, takže to bola len taká symbolická dávka, aby sa nepovedalo. Vynahradím si to teraz počas detoxikačnej prestávky :-)

Upozornenie pre ostatných: úvahy o prerušovaní protokolu je len plán môjho experimentu, v žiadnom prípade nie doporučenie ostatným! 

WP od 05/2008. Mycoplasma Pn, Cpn, EBV. CFIDS. Kvôli pravidelným výrazným zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekundárnej porfyrii. Od januára 2009 hnevá reaktivované EBV

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

dnesni lidove noviny, sekce

dnesni lidove noviny, sekce veda: leceni pseudomonas aeruginosa v biofilmu pomoci viru - bakteriofagu, rozklad biofilmu jeho pusobenim a nasledne pozirani bakterialnich zakuklencu. zn. certa dablem. kontrolovana placebo studie, tym UCL Londyn pod vedenim A Wrighta. asi jen v papirovem vydani (?). dale v magazinu LN naky pop cteni o virech.

(obzvlast vas potesi zminka, ze nic noveho pod sluncem a lecba pomoci bakteriofagu se rozvijela slibne na pocatku 20. stoleti, ale pak ti zpropadeni skoti nechali zplesnivet laborator a nestesti bylo na svete .)))

Vita vas malebna obec Doxy .) ATB od 12/08, CAP od 01/09 pro Mycoplasma Pneumoniae IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.' CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

O bakteriofazich je tu toho

O bakteriofazich je tu toho dost, staci zadat do vyhledavace, leccos se da koupit v Gruzii a v Rusku, ale jestli zrovna i na aerginosu netusim.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k