Pauza po 10 mesiacoch WP

Malé zhrnutie posledných týždňov:

Pred 6timi týždňami zistená v kultivácii zo sputa Pseudomonas aeruginosa, predpísaných 10 dní ofloxinu. Netušil som, ako sa bude ofloxin znášať s antibiotikami z WP a mal som beztak citelne zvýšené hepatálky, takže som sa rozhodol prerušiť wheldona, absolvovať 10 dní ofloxinu proti pseudomonáde a potom si dať 4 týžde pauzu od všetkých antibiotík a dať pečeni šancu na zotavenie.

Zážitok z brania Ofloxinu som popisoval v minulom blogu - šialená mozgová hmla, candida prakticky už od druhého dňa, šialené pocity zimy a znepokojujúce pocity bolesti a tlaku v oblasti pečene. Vyslovene som odpočítaval, koľko tabletiek ofloxinu mi ešte zostáva a dúfal, že sa konca tých 10 dní v zdraví dočkám. Reakcie na ofloxin ešte o stupienok horšie, než reakcie na 5dňový pulz entizolu.

Po skončení ofloxinu som sa vrhol na intenzívnu detoxikáciu (sekundárna porfýria vyčíňala ako divá). Ráno-večer carbofit, popri tom 2400mg NAC, vysoké dávky všetkých ostatných vitamínov a nejaké symbolické opatrenia proti candide. Prekvapivo candida zmizla ešte počas posledných dní brania ofloxinu a od tej doby bol od nej pokoj. Namiesto nej sa jazyk potiahol podivným hnedým povlakom, pripomínajúcim mliečnu čokoládu - nikdy predtým som nič podobné nevidel.

Keďže som mal týždeň dovolenky a voľno od antibiotík a vonku mimoriadne pekné slnečné počasie, vyskúšal som, čo so mnou urobí pobyt na slnku. (pozn: už ca 4týždne som bral 4000 IU vitamínu D a bez problémov). Reakcie na slnko boli také rozpačité. Neobjavila sa síce žiadne reakcia, ktorá by zodpovedala kožnej forme porfýrie ani kolapsové stavy, ale predsa som pozoroval, že dlhodobejší pobyt na slnku u mňa vyvolával pocit zvýšenej únavy a ospalosti. Dodám, že tie "výlety" von boli v rozsahu 2-3 hodín počas poludňajšieho slnka. Zhrnutie - dali sa zniesť bez nejakých dramatických reakcií, ale ok to nebolo a v porovnaní s rokom dozadu, keď mi pobyt na slnku dodával veľa energie, tak teraz to bolo skôr opačne.

Ďalšia podivná vec bola šialená nádcha, ktorá ma chytila počas tohto prvého týždňa. Objavila sa takpovediac s prvým slnečným dňom (vonku ešte nič nekvitlo, iba sporadicky rástla prvá tráva). Netuším, či to bolo prechladnutie z prudkej tepelnej zmeny, ale znepokojivo mi to pripomínalo "NAC chrípku". Technicky vzaté som totiž v tej dobe prvý raz prešiel na systematické dodržiavanie dávkovania 2400mg NAC, dovtedy som sa držal na hodnotách 1200mg medzi pulzami a 1800mg počas pulzov. NAC chrípka po 10mesačnom braní wheldona by ma teda nepotešila, znamenalo by to, že som kdesi urobil chybu. "Nádcha" trvala asi 10 dní, potom zo dňa na deň zmizla (akurát v deň, keď sa zas výrazne ochladilo). Odvtedy sa spokojne prechádzam popod rozkvitnuté stromy a nekýcham, občas nanajvýš trochu tečie z nosa. Takže netuším, či to bola nejaká alergia na trávy, prechladnutie, upratovanie imunity využívajúce nečakaný nadbytok vitamínu D alebo naozaj NAC chrípka...

S odstupom troch týždňov od dobratia ofloxinu a 5 týždňov od prerušenia WP:

Žiadne zázračné zlepšenie stavu sa zatiaĺ nekoná. Ani po 3 týždňoch bez akýchkoľvek atb sa mi nedarí zbaviť sa prejavov sekundárnej porfýrie - ustúpi po vitamínoch a NAC alebo po carbofite, ale do 8 hodín sa vracia späť. Samozrejme nie je taká intenzívna ako počas pulzu alebo brania ofloxinu, ale mal som predstavu, že keď vysadím atb, tak najneskôr do 5 dní budem mať čistú hlavu - a nejak to nefunguje.

Taktiež sa vrátila silná svalová únava - striedavo občas zmizne, inokedy sa vráti veľkou silou. Registrujem tiež sporadické bolesti kĺbov, obvykle do dvoch dní zmiznú a objavia sa zas na inom kĺbe.

V sumáre zhrnuté sa v priebehu 14 dní od ukončenia atb vrátila väčšina symptómov spred liečby. Blbé...

Taktiež Pseudomonáza je zrejme zase späť. Ofloxin účinkoval perfektne v prvé dni, vtedy sa takmer kompletne stratil páchnuci hlien z krku. Ale už počas posledných dní ofloxinu sa začali príznaky vracať a 3 týždne od skončenia sú subjektívne všetky hlienové príznaky v krku späť v pôvodnom rozsahu, vrátane úplne roznakého typického zápachu a farby hlienov.

Pôvodne som plánoval prerušiť WP na 4 týždne, trochu nechať zotaviť pečeň, skontrolovať hepatálky a potom sa vrátiť k protokolu. Momentálne som musel prehodnotiť plány a primárne sa zrejme zameriam na Pseudomonázu a až keď ju dostanem pod kontrolu, tak budem uvažovať, ako ďalej. Na Pseudomonázu sa v prípade komplikácií dávajú značne drastické antibiotiká, takže pridávať k nim ešte ATB z WP by už bolo priveľa.

Všimol som si tiež zaujímavú vec s bakteriálnym biofilmom, ktorý sa mi drží na slizniciach v ústach, ďasnách a zadnej časti hrdla. Pri zopár experimentoch, keď sa mi po značne pracnom procese (t.j. zubná kefka do krku :-) podarilo väčšinu z tohto biofilmu z úst dostať preč, tak nasledovalo prakticky okamžité zlepšenie únavy, ústup mozgovej hmly a návrat energie. Tento jav pozorujem už 4 roky, od začiatku vzniku únavového syndrómu a na jeho podstatu som zatiaĺ nedošiel ani sa o tom so mňou zatiaľ žiaden lekár nebol ochotný baviť. Vyzerá to, akoby prejavy únavového syndrómu spôsobovala toxínmi nejaká baktéria z tohto bakteriálneho biofilmu. Ale nemám tušenia, ako zistiť, čo je to zač, výtery s výnimkou toho posledného sú vždy negatívne alebo nezaujímavé.

Od zajtra nabieham na Ciprofoxacin 2x750mg plus nejaké lokálne dezinfekčné látky do hrdla. Nový lekár, u ktorého som bol, sa vyjadril, že atb proti pseudomonáde by sa mali užívať do vymiznutia príznakov a ešte 4 týždne po. Snáď s tým cipro konečne uspejem, inak mám na krku problém...

 

michale, dik za blog,

michale, dik za blog, ackoliv nic moc zpravy...

celkove me k tomu napada zas ta jedna vec, a to je dulezitost co mozna nejdetailnejsi diagnostiky pred tim, nez se clovek kamkoli vyda, rozhodne-li se jet expres ATB tridou (rozhodne-li se jet osobackem, tak tam se prej nemusi .D nicmene mezi zahranicnimi pacienty jsou i taci, kteri si nechavaji pred nastoupenim lecby delat celkovy check-up, velkou prohlidku (tez znamo jako velky jarni uklid, u nas tez jako pacientske sci-fi .)))

je mozne, ze za tvyma potizema je primarne neco jineho, nez co ti reaguje na zvolenou lecbu? co ty tvoje viry? re porfyrie, nechal sis testovat nejake p. ukazatele? rikam si, jestli ty porfyricke projevy nejsou natolik 'obecne', ze by treba mohly pokryt jeste nejake dalsi moznosti, a ze by to p. mohla byt domnela, to je obecny dotaz? nevim jak moc zkousel stratton nebo kdo ten porfyrinuv test pro chude a jaka je toho vypovedni hodnota, ale pokud tomu mam verit, tak porfyrii tez misdiagnostikuji, nebo je problem jinde .))) priznejte se, zkousel nekdo davat moc na slunicko? .))))

preju dobra dalsi rozhodnuti.

(jo, ta kandida, ta asi nebude lokalni problem ustni dutiny jak to popisujes? co nejaky antimykoticky kroky celkoveho razu, zkousel jsi? myslim asi spis dalsi krok pote, co clovek vyzkousi laktobacily / oregano / lokalne vyluh ze salveje, jablecny ocet a podobne...)

Vita vas malebna obec Doxy .) ATB od 12/08, CAP od 01/09 pro Mycoplasma Pneumoniae IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.' CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

Mam to podobne kolego.

Mam to podobne kolego. Zatimco loni mi slunce delalo vylozene dobre a nabijelo me energii, nyni mi moc dobre nedela. Jako cilene ho nevyhledavam, ale vyhnout se mu 100% nelze... 

WP. Mpn. IgG, Cpn - IgG, H. pylori IgG. Proste typickej hypochondr a simulant co dlabe ATB protoze ho to silene bavi  a ma radost ze nemuze chlastat. Ida je jen jedna... 

WP. Mpn. IgG, Cpn - IgG, H. pylori IgG. Proste typickej hypochondr a simulant co dlabe ATB protoze ho to silene bavi a ma radost ze nemuze chlastat. Ida je jen jedna...

A pak, ze WP funguje... 

A pak, ze WP funguje... 

asi zalezi jak komu a jak

asi zalezi jak komu a jak na co, koniku. kazdej dela, jak umi, a do toho se pocita i pokus-omyl. co umis ty, jses konstruktivni kritik, nebo jen tak prudis? doslo ti, ze pises do blogu nekomu, kdo asi neni uplne v nejlepsim rozpolozeni, nebo jsi taky socialni idiot s empatii na urovni formola?

(damy prominou. ale tohle je tak strasne jednoduchy...)

Vita vas malebna obec Doxy .) ATB od 12/08, CAP od 01/09 pro Mycoplasma Pneumoniae IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.' CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

Toto je fundovana reakce

Toto je fundovana reakce cloveka co je zde registrovany 1 tyden, nema blog atd?

Sorry, ale informacni hodnota tveho prispevku jest nulova.

Mmichal ma krome mykoplasmy,  EBV a buh vi co jeste. Jelikoz mu stavajici zdravotni system a lekari nebyli schopni vic nabidnout, zkusil proste CAP, nebot nema co ztratit, snad jen ziskat. Vzhledem k jeho infekcim/koinfekcim je samozrejme ucinnost CAPu diskutabilni, nicmene kdyz to nezkusi, neuvidi.

Vysledky nejsou povzdubive a kazdy normalne uvazujici clovek nikdy netvrdi, ze WP (ci jinej CAP) je spasa lidstva a vyresi vsechny problemy. Je logicke, ze ne vzdy je snaha korunovana uspechem, ale i takovy je bouzel zivot....

 

WP. Mpn. IgG, Cpn - IgG, H. pylori IgG. Proste typickej hypochondr a simulant co dlabe ATB protoze ho to silene bavi  a ma radost ze nemuze chlastat. Ida je jen jedna... 

WP. Mpn. IgG, Cpn - IgG, H. pylori IgG. Proste typickej hypochondr a simulant co dlabe ATB protoze ho to silene bavi a ma radost ze nemuze chlastat. Ida je jen jedna...

Jaké bylo symbolické

Jaké bylo symbolické optření proti candidě????

Bolesti hlavy, brnění HK a DK,problémy s očima,zažívací problémy,tuhnutí krku,časté chřipkové virozky,

 

na WP 3/09  plný puls 12/09  pro CTR,ukončení WP po 1,5 roce,nasazen arficin,dalacin,azi,6 měsíců,od 3/2011 bez léků,bolesti kloubů,padání vlasů a přibyl HP

ja som s candidou pred

ja som s candidou pred liečbou príliš problémy nemal. Objavila sa až po začiatku WP a po pár experimentoch typu pokus-omyl sa mi osvedčilo vynechať glukózu, brať tabletky bioaktívneho cesnaku a kloktanie florsalminom. Problémy s candidou sa mi objavovali viac-menej len počas pulzov a obvykle do 7 dní od pulzu bola znovu spacifikovaná. Ale skôr si myslím, že väčšine asi tento postup príliš nebude zaberať.

WP od 05/2008.Mycoplasma Pn,Cpn,EBV,Pseudomonas aeruginosa. CFIDS. Kvôli častým zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekund.porfyrii.Od januára 2009 reaktivované EBV.Od apríla 2009 pauza od ATB kvôli zvýšeným hepatálkam

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Michale, zkousel jsi

Michale, zkousel jsi oranzovou ustni vodu Listerine? Tyhle povlaky likviduje dobre a ucinkuje i na kvasinky. Ale hrozne pali, teda mne alespon. Pseudomonad byva dost tezke se zbavit :( Tak at se ti to povede.

Ja jsem pred CAPem neuspesne bojovala s rezistentnim streptokokem krome jineho a i pres cilenou lecbu se nepovedlo ho zlikvidovat. No na CAPu nejak nakonec vymizel sam, nevim po jake dobe a v ktere fazi. Mozna, ze teprv az se zvedne imunita, ocistena od vnitrobunecnych parazitu, povede se uspesne vyporadat i s temi dalsimi nasedlymi infekcemi, jako kandida a dalsi, ktere zdravym lidem necini potize. No o pseudomonadach nemam prehled, takze se nemohu vyjadrovat, jen ti poprat, at trefis kladivko na hlavicku.

 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

No, so pseudomonádami je

No, so pseudomonádami je všeobecne ten problém, že dokážu tvoriť biofilmy, v ktorých sú chránené jak pred antibiotikami tak pred imunitným systémom. Takže ak sa im podarí zriadiť si niekde na sliznici bojovú základňu, tak je dosť komplikované ich odtiaľ vystrnadiť. Navyše, keď raz sú usadené, dokážu taktiež čiastočne blokovať imunitu, či už neutralizovaním cytokínov, alebo priamo produkciou toxínov, ktoré poškodzujú biele krvinky.

WP od 05/2008.Mycoplasma Pn,Cpn,EBV,Pseudomonas aeruginosa. CFIDS. Kvôli častým zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekund.porfyrii.Od januára 2009 reaktivované EBV.Od apríla 2009 pauza od ATB kvôli zvýšeným hepatálkam

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k