Epsom Salt / 'Hořká sůl'

Chtěla jsem se zeptat, jestli má někdo osobní zkušenost se solemi, které doporučuje zahraniční literatura u chronických stavů na koupele.

V EN realiich je nazev 'Epsom Salt' a volně k prodeji v drogerii. U nás se nejčastěji dá dohledat pod názvem 'hořká sůl', a to i na stránkách věnujícím se chronickým zdravotním stavům u dětí atd., i když nevím, nakolik je to fakticky správný název - v oslovené lékarně to nazvali anachronismem. Nicméně nemám důvod jim věřit, protože se k celé věci stavěli celkově odmítavě .) Texty MD Prof Nicolsona asi nečetli a internet uvádět jako zdroj, jakkoli máte ověřené linky, je ve zdravotnictví fakt blbost (nikdy jsem se neprokecla, až teď .)

Chemická formule je MgS04-7H2O, Pan lékarník nabídnul MgS04, což asi není úplně přesně ono, s pohrdlivým smíchem, že to mohu stříkat na kytky nebo použít jako projímadlo, ale on by to teda nebral, je to prej moc drastický .D Naštěstí to byl dotaz telefonickej. Nicméně tahle sranda přijde z lékárny na ca 140,- na kilo. Nějaká průkopnice kdesi na netu zdrojuje 'hořkou sůl' industriálně krze Hobby-Garden za ca 35,- kg. Na zahraničních webech cizinců v Čechách se doporučení pohybují v intencích Zaječické hořké a v té souvislosti se připomíná Alkaseltzer, ale někdo se tam taky podivoval, že jeho oblíbená koupelová sůl není v CR v drogerce, ale někde 'called Hornbach or something like that' .)

Podle anglické wiki jsou Epsomské soli obecně prospěšný (astma, deprese, serotonin, neurotransmitter, tělesné hladiny hořčíku, blabla). 

Kdo to používá na sebe a ne jako postřik na fíkus a kde to kupujete?

Dík .) A nesmějte se mi zase .))

 

Ja jsem to u nas nesehnala,

Ja jsem to u nas nesehnala, kdyby mel nekdo nejaky zdroj, necht da vedet. Lekarnici se vetsinou moc netvari, pritom na zapade je to normalni vec.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

mistni zdroj by byl v te

mistni zdroj by byl v te lekarne, jen jestli je to akceptovatelny bez tech sedmi H2O k tomu .) jsem chemickej diletant.

dalsi mozne zdroje ve velkem veterina, pouziva se dale i k vet ucelum (u koni?). me by zajimalo jestli nekdo zkousel ty soli z hornbachu .)))

zde US 2kg za 6 USD: http://www.drugstore.com/qxp80249_333181_sespider/rite_aid/epsom_salt.htm#

tady je magnesium, tak mozna pulka uspechu? a je to 'ziva sul' LOL http://www.lekarna.cz/ziva-sul-koupelova-magneziova-500g/

http://www.hyperzbozi.cz/zbozi/magn%E9ziov%E1%20s%F9l/1/

Vita vas malebna obec Doxy .) ATB od 12/08, CAP od 01/09 pro Mycoplasma Pneumoniae IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.' CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

No nejsem přímo chemik

No nejsem přímo chemik ale tohle bych zvládnul vyřešit

Těch 7 H2O znamená (a teď to bude asi divný), že je v tom krystamu tý soli 7x vázán krystal vody. Opravdu i voda může být vázána jako krystal. Jenom pro srovnání, chemické vyjádření koroze je FeO2-3H2O.

Takže defakto by to nemělo ničemu vadit a je to zřejmě stejná látka jako uvádíš.

 

Sůl hořká (Sal amarum)

Sůl hořká (Sal amarum) [síran hořečnatý - MgSO4]

 "Sůl hořká (Sal amarum) nalézá se v přírodě jako kov v hlatích, majíc chuť hořkou; vyskytuje se na skalách, jež obsahují vápno a síru, také ve vodách, jako v Čechách a Uhrách.

Užívá se jí k počišťování a dobývá se z vod odpařováním těchto.

Dává se 15—45 gr. ve vodě rozpuštěna; též na klystýry se potřebuje..."

 

MgSO4 · 7 H2O Hořká sůl

 

Jan Na WP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ... květen 2009 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance.

březen 2013 ukončení CAPu 

Kluci a holky, ciste

Kluci a holky, ciste nahodou jsem natrefila na cesky zdroj Epsom Salt. http://www.epharmacy.cz/index.php?page=eshop/obchod-pdk.php&stranka=3&hl...

 je to tahle polozka  Magnesii sulfas heptahydr.ČL 2005 500g Penta
  PENTA

jinak vyrobce PENTA ma taky eshop, kde to prodava

tak snad to nekomu bude k uzitku, dost lidi se po tom ptalo :)

 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006, rifa od 26/10/2009 pro Cpn a Mpn, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Oživuju staré téma. Máte

Oživuju staré téma. Máte někdo zkušenost? Kromě toho, ze koupele detoxikují, tak je epsom salt zdrojem hořčíku, kterej se údajně mnohem líp vstřebává přes kůži než přes střeva.

Já jsem tedy přímo

Já jsem tedy přímo chemik. Síran hořečnatý heptahydrát (tj. .7H20) a bezvodý je prakticky stejná látka, neobsahuje krystalovou vodu, rozdíl je tedy jen v rozpustnosti, formě a defakto množství účinné látky. Těch sedm vod v je tam jaksi navíc, bude se lépe rozpouštět. Bezvodý je "čistá látka". Používá se jako projímadlo před operacemi v nemocnicích a pod.
Je možné, že koupele budou mít pro značný obsah hořčíku nějaké kladné účinky, konec konců voda v lázních (vřídelní) obsahuje mnoho síranových iontů i iontů hořčíku (to jest v rozpuštěné disociované formě). A v lázních to dělá lidem - "dobře"?
Bude ale rozdíl koupel a orální příjem - to druhé doporučuji jen s nasazenými tretrami - aby se to stihlo a nebylo "bláto na hřišti" :-)
Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008. Nyní ACC 1 - 2x600, 2x300 ARFICIN (rifampicin), 2x300 Dalacin, 3xtýdně 250 Azitromycin

Nyní nic neberu, jsem na chemoterapi. Konec chemo - teď zase Mino 1+ 2 denně a Azitromycin 4x250 týdně. 1 Mteronizadol 250+250 denně. Víc nesnesu

Karle, prosím tě, někde

Karle, prosím tě, někde ještě doporučují na koupele chlorid hořečnatý MgCl2. Je to možný? Nesežere mě to?

Pety asi bude lepšie

Pety asi bude lepšie zostať pri Epsom,,nech nas niečo nerozlepta :)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k