Ukončení léčby po dvou letech ATB

V předešlém blogu jsem skončila testy ze září 2008 a jak jsem psala, zhruba do poloviny listopadu se mi dařilo celkem obstojně. Sport, domácnost, práci atd….jsem zvládala dá se říci bez problémů. Poté jsem začala mít takové „zvláštní 14-ti denní“ intervaly. Prvních 14 dní mi bylo fajn, ovšem ten druhý cyklus jsem měla návaly horkosti, bolestí kloubů, hlavně kolen, v noci nespavost, únava, zimomřivost  , bolesti zad, „údajně“ ovulační výtoky s příměsí krve. A také jsem tyto dny měla vyšší příjem i výdej tekutin. Takže dalších 14 dní jsem se z tohoto stavu dostávala a tak to bylo stále dokola. Léčba mi fungovala vždy po záměně ATB tak půl roku, poté jsem měla pocit, že nastává stagnace. Nicméně jsem v léčbě nadále pokračovala.

Výsledky od MUDr. Klubala ze dne 20.1.2009

Monocyty – relativně 0.143    ref. mez 0,010 – 0,130

Specifická hustota moče vyšší
Nález v moči – leukocyty 129   počet/ul  ref. mez do 14
Epit.dlaždicovité 26    počet/ul  ref. mez do 20

Kultivace moče: nález Enterococcus faecalis, Streptococcus agalactiae (skupina B) s provedenou citlivostí

Jinak KO, sedimentace, jaterky, cholesterol, ŠŽ,imunoglobuliny, výtěry – v pořádku

AB/Thyreoperoxidáza  57,7 klU/l    ref. mez do 34

Stanovení anti EBV VCA IgM Elisa        negativní
Stanovení anti EBV VCA IgG Elisa        ++++ 12,6                  
Průkaz anti EBV EA-R+D IgG nepřímou imunofl.  R++
Stanovení anti EBV EBNA-1 IgG Elisa     ++6,8

EBV: Zvýšená hladina anamnestických protilátek. Stopy nedávné aktivity EBV infekce.

Stanovení anti Helicobacter Pylori IgA Elisa                   +/- 1,1
Stanovení anti Helicobacter Pylori IgG Elisa                   + 14,1

Stanovení anti Chlamydia Pneumonie IgM MIF                1:10

Stanovení anti Chlamydia Pneumonie IgA MIF                1:16

Stanovení anti Chlamydia Pneumonie IgG MIF                1:16 ++

Stanovení anti Chlamydia Trachomatis IgM MIF              1:10

Stanovení anti Chlamydia Trachomatis IgA MIF              1:16

Stanovení anti Chlamydia Trachomatis IgG MIF              1:16   

Stanovení anti Chlamydia Psittaci IgM MIF                     1:10     

Stanovení anti Chlamydia Psittaci IgA MIF                      1:16

Stanovení anti Chlamydia Psittaci IgG MIF                      1:16

Stanovení anti chHSP60/chlam. Protein IgG Elisa           neg. 0.19

Stanovení anti Chlamydia IgM Elisa                               + 1,16

Stanovení anti Chlamydia IgA Elisa                               negativní

Stanovení anti Chlamydia IgG Elisa                               ++ 2,08

Stanovení anti Chlamydia Trachomatis IgA Elisa            neg. 0,41

Stanovení anti Chlamydia Trachomatis IgG Elisa            + 1,11

Dle konzultace nález v moči není nutný na záměnu ATB,údajně ho pokryjí daná ATB co jsem brala. Bohužel dle citlivosti tomu tak nebylo. Dále pokračovat v léčbě a vyčkat na vyšetření na endokrinologii,kde jsem byla objednána  23.3.2009 .

16.2.2009 jsem zaměnila léčbu, místo NACu jsem nasadila Amoxi+Mino+Azi. Po týdnu jsem musela Amoxi vysadit, kvůli neskutečné candidě, která se mi rozjela mj. na zimní dovolené v Alpách a já neměla s sebou žádnou „záchranu“ v podobě např. Nystatinu. Jinak jsem žádnou změnu k lepšímu či horšímu nepocítila, žádný herx. Jediná reakce byla candida.
1.3.2009 nasazen na 4 dny mycomax (jelikož jsem ho nesehnala více) a poté jsem navázala v léčbě Nystatinem, k tomu samozřejmě mino+azi+ doplňky.

23.3. 2009 endokrinologie MUDr. Drbalová


Provedeny odběry na všechny hormony, které se tvoří v hypofýze kvůli mému mikroadenomu v mozku. Všechny hormony v pořádku,  až na ACTH – hormon nadledvinek lehce nižší 0,89 ref. mez 1,3-13,2.Galaktorea stále přetrvává i přes normální hodnoty prolaktinu. Sono ŠŽ : drobná štítná žláza normálního vzhledu, pozitivita anti TOP, klinicky i lab. euthyreóza, bez terapie.

Od 3.4.2009 měřen příjem i výdej tekutin, příjem 6l, výdej 5,8l. Po telefonické konzultaci s MUDr. Drbalovou opět nasazen po roce Minirin, příjem i výdej stabilizován.

20.4.2009 velká bolest zad, která mě budí i 4x za noc,bolest žaludku – břicha, v podžebří,nateklé břicho ,při požití jakéhokoliv jídla pocit na zvracení, říhání,větry, křeče. Tím pádem se snažím jíst pouze minimálně a jen po soustech,protože při požití „čehokoliv“okamžité bolesti, zimnice a nevolnost. Po čtyřech dnech strávených vesměs v posteli mě ovšem opět z ničeho nic přešel DI, takže jsem vysadila Minirin. Problémy neustupovaly, takže jsem nejprve vysadila azi, poté doplňky a nakonec po týdny mino. Opět se přidaly problémy s dutinou ústní, které mj. také reagují negativně na požití jídla.

5.5. 2009 endokrinologie
odběry hormonů v pořádku i ACTH, minerály v pořádku, glykémie, osmolalita také.

MR mozku:
Defekt v postkontrastně se sytící hypofýze v její dorzální části ve střední čáre o velikosti 4 mm. Hypofýza nezvětšená, chiasma bez útlaku, stopka ve střední čáře. Ostatní nález na mozku normální, orbity beze změn, VDN vzdušné.
Závěr: mikroadenom hypofýzy. První vyšetření u nás, nelze porovnat s předchozími vyšetřeními.

Paní doktorka tvrdí, že je možné, že u mě proběhla v roce 2007 hypofyzitida, ale nyní jsou všechny hormony, které se tvoří v hypofýze v pořádku, přechodné období DI se údajně nevrací. Proto si myslí, že hlavní příčina se stále nenašla a ani nehledala, s hormonální problematikou nesouvisí, dle popisu obtíží a bolestí spíše na chron.pankreatitidu? Jsem objednána 3.6. na gastroenterol. vyšetření u Dr. Želízka.

Již před dvěma lety jsem měla zvýšené amylázy a tumorový marker CEA, ale nikdo se slinivkou nezabýval.

Nyní jsem skoro měsíc bez ATB, doplňků a cítím se stejně, jako poslední měsíce při léčbě ATB. Mám nyní před sebou pár vyšetření tak uvidíme, jak dopadnou. V záloze mám MP.

Cítím se určitě lépe než před dvěma lety, ale bohužel né zdravá.

Ahoj a zkousela jsi masivne

Ahoj a zkousela jsi masivne detoxikovat? Hodne uhli do sebe nacpat, jestli to trochu neulevi?  Co se tyce tech zazivacich potizi, tak krome chlamek a porfyrie je muze taky zpusobovat helicobacter, ktereho mas celou dobu pozitivniho. Podle nejnovejsich zprav nejspis helicobacter souvisi s rakovinou slinivky. Takze bych se skoro ptala sveho lekare, jak chce helicobactera resit. Pak taky nevim, jestli stale neberes pulsy, bez entizolu/tinidazolu se clovek tech potvor zbavi dost tezko. Na mp bych v pripade aktivni chlamydiove infekce fakt nesazela. Ja jsem na wp tri roky a zdrava taky stale nejsem, nicmene jsem celkem funkcni, na rozdil od zacatku. Ale byvaji dlouhe obdobi stagnace a potize se vraceji cyklicky zpatky, presne jak pises. Pokud se ti neprokaze chronicka pankreatitida, najela bych zpatky na atb. Ze ti zmizel diabetes inspidus je totiz celkem zazrak. A ze se ti na chvili objevi a pak zase zmizi taky neni normalni prubeh. Evidentne antibiotika ucinkuji. No zlom vaz na tech dalsich vysetrenich, at ti dobre dopadnou!

Mimochodem mycomax v kombinaci s dalsimi atb muze mit podobne ucinky jako entizol/tinidazol. Alespon ja jsem to tak prozivala. Nekdo ho pouziva na cysty borelii.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Detoxikovala jsem opravdu

Detoxikovala jsem opravdu řádně, Carbosorb v prášku 25g jsem si rozdělila na čtyři díly, brala ho ráno kolem čtvrté se soustem chleba a máslem, proplachovala jsem se šumivým céčkem, doplňky jsem brala dá se říci poctivě. Helicobactera jsem měla pozitivního z biopsie již v roce 2000, brala jsem na něj trojkombinaci ATB, nepomohlo. Od té doby jsem byla na gastru nesčetněkrát, ale moje doktorka odběry z krve neřešila, pro ni je směrodatná pouze biopsie. Jak jsem psala loni jsem se přestěhovala na druhý konec republiky a snad bude tento gastrolog přístupnější řešit problémy.Pulzy jsem brala pouze první rok, druhý již ne. Pokud jsem dobře četla Adriano, tak mj. Astrodiana pulzy také nejela? Ale já se tady nechci dohadovat.... Jinak mycomax jsem brala i loni a žádné zvláštní reakce jsem nepocítila.Co se týče diabetes insipidus - to je zvláštní kapitola, jelikož jsem se ho "zbavila" při vysazení ATB a dvoudennímu "pročištění" na vyšetření kolonoskopie. Poté ze dne na den jsem byla co se týče příjmu a výdaje tekutin o.k. Oni se totiž i doktoři velice dlouho dohadovali, jestli je tahle diagnóza správná, mě už nesedí delší dobu.......

 

 

 

Na Wheldonově protokolu od 12.5.2007 pro chronickou infekci, bolesti zad, kloubů, bolesti a cukání ve svalech, zhoršení zraku, žaludeční vředy, diabetes insipidus atd.

Na Wheldonově protokolu od 12.5.2007 pro chronickou infekci, bolesti zad, kloubů, bolesti a cukání ve svalech, zhoršení zraku, žaludeční vředy, diabetes insipidus atd.

ahoj kikino, diky za

ahoj kikino, diky za zpravu. je mi lito, ze se necejtis zdrave po dvou letech. dej vedet, jak se rozhodnes dal, a preju ti at dalsi vysetreni dopadnou dobre.

chtela bych se zeptat na dve veci, pokud bys mela naladu .) v cervnu pred rokem ses citila podle blogu skvele, citis se ted aspon tak, jak jsi psala v tom cervnu 08?

a dal, kdyz se zpetne podivas na prubeh lecby, mas pocit, ze mozna nastal moment kdy jsi mohla prejit na intermitentni, jen jsi ho treba neodchytila? no, samozrejme ten helico... a EBV...

Vita vas malebna obec Doxy .) ATB od 12/08, CAP od 01/09 pro Mycoplasma Pneumoniae IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.' CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

Ido ty jsi fakticky

Ido ty jsi fakticky srandistka :-)))

1) určitě se nyní necítím tak skvěle jako loňského června, ale také se necítím tak šíleně jako roku 2006-7. Takže zvládnu se starat o rodinu, pracovat - jsem paní svého času :-) a sem tam si zasportovat. Nepočítám do toho ten poslední měsíc, no...

2) rozhodně nemám pocit, že jsem mohla přejít na intermitentní léčbu, bylo by to ještě hodně brzo.

Shodou okolností jsem byla i na odběrech u MUDr. Klubala, takže budu mít za 14 dní výsledky, pak je písnu.

 

Na Wheldonově protokolu od 12.5.2007 pro chronickou infekci, bolesti zad, kloubů, bolesti a cukání ve svalech, zhoršení zraku, žaludeční vředy, diabetes insipidus atd.

Na Wheldonově protokolu od 12.5.2007 pro chronickou infekci, bolesti zad, kloubů, bolesti a cukání ve svalech, zhoršení zraku, žaludeční vředy, diabetes insipidus atd.

Co teď napíši není

Co teď napíši není rada, ale zkušenost  jednoho člověka.

Přes tři roky ode zdi ke zdi. Pak přejití ze SP na WP, čili v podstatě ubrání na síle, do toho řádné probublání lázeňskou péčí, reakce jako prase, záda, klouby atd. Dlouho to trvalo, než to vyšumělo - skoro tři měsíce, nakonec prudký obrat k lepšímu.

Nicméně ty předchozí roky bylo jedno peklo na pokračování. Ale očividně se to vyplatilo vydržet. Co to udělá dál, to se uvidí. 

Nicméně je na každém a jeho lékařích, jakou léčbu zvolí. U každého jsou jiné podmínky, které se musí vzít v potaz. Jen jsem chtěl říci, že pokud není nutno, bylo by škoda předčasně něco vzdávat.

Jan Na WP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ... květen 2009 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance.

březen 2013 ukončení CAPu 

Intermitentni lecba by

Intermitentni lecba by vubec nemela padat v uvahu, pokud clovek vubec nejel zadne leky na kryptickou fazi. No tabene pri permanentne pozitivnich testech.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

To ja se taky nechci

To ja se taky nechci dohadovat. Nikdo z nas neni doktor. A lepsi, nez vestit z kristalove koule, je priznat, ze clovek nevi. 

Pokud ti driv nedelal mycomax potize, tak v tom problem asi nebude. Pokud nepomohla ani detoxikace a doplnky, je potreba patrat dal. Tak ti preju at se to vsemi temi vysetrenimi vyjasni. Akorat ze kombinace vsech tri chlamydii neni zadna sranda a hafo problemu to zpusobovat muze. Takze ja bych radej pokracovala s lecbou dal, kdyz to bude pozdeji mozne, vcetne pulsu. Astrodiana sice entizol nebrala, ale brala INH a lecila se 6 let. Spolehla bych se radsi na to, co o nynejsi lecbe chlamydii soudi moudre hlavy.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k