Jeden z mála článků, jehož autorka ví, o čem píše

diky za link, honzo. kazde

diky za link, honzo. kazde zvyseni informovanosti je dobre a za kazdeho poucenejsiho novinare taky diky.

zda se mi to, nebo celkovy vyzneni vlastne neni tak optimisticky? pani alena se lecila (a lecba zabrala), ale jeji priklad neni hodny nasledovani! vy lecbu radeji konzultujte s lekarem (tedy velmi pravdepodobne s jednim z tech, o kterych se na zacatku pise, ze tuto infekci pravdepodobne podcenuje). ach jo. totiz - je mi lito lidi, kteri se spolehnou na takovy postup. taky jsem se urcity cas spolehala, jakkoliv kratce - i tak to zdrzeni hralo roli. pred pul rokem bych to tak jiste netvrdila, ale ted to klidne reknu s presvedcenim: vas prakticky lekar, pokud je osviceny, o chlamydiich mozna vi a treba i nejake testy udela. pokud budete mit stesti, dostane se i na druhove / WB / atd. ale co s tim dal pak.

a uz dost zhrzenejch cintu .)

diky pani alene za jeji ucast a pomoc novinarce, neco mi rika, ze pani alena je nekde tady kolem .)

Vita vas malebna obec Doxy .) ATB od 12/08, CAP od 01/09 pro Mycoplasma Pneumoniae IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

'Jestliže antibiotika pracují, v průběhu doby tyto zvonové kalhoty zmenší v krutosti a trvání.' CAP od 01/09 pro MPn IgM (a dalsi blize nezjistenou verbez).

"... Je to tak, je to

"... Je to tak, je to podceňovaná infekce, protože se na ni neumírá, na rozdíl třeba od chřipkové pandemie, které se každý epidemiolog bojí, říká odborník na infekce Roman Prymula a jeden ze zástupců Evropského centra pro kontrolu a šíření nemocí. Bohužel se ukazuje, že je nebezpečnější, než se zdálo, dodal a kolegyně Andrea Ammon jej doplňuje: Léčba neplodnosti se týká čím dál více lidí a je velmi drahá. Už proto by stálo za to se nemocí konečně začít pořádně zabývat. ..."

No a co jsem já říkala ....

Jan Na WP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ... květen 2009 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance.

březen 2013 ukončení CAPu 

gorde léta jsem se

gorde

léta jsem se léčila pro neplodnost, tak asi od 25 do 35, vyzkoušela snad všechno a všude, i mimo ČR. Léky, cvičení, alternativní metody, byliny z Uralu.....Pak jsem to vzdala, prostě že děti nebudou.  Fakt je, že jsem dříve nebyla nikdy moc světice :-) ale NIKDY žádný vážný problém, žádné pohlavní choroby. Skoro ve 40ti jsem  potkala "jeho"a zase zatoužila po vlastním dítěti. Moje kamarádka lékařka (kožařka), která mi rozuměla, mně doslova "zkusmo" nasadila Zinnat, prý, co kdyby to byly chlamydie... před lety jsme snad ani nevěděli, že to existuje....Po třech měsících jsem byla těhotná! Po deseti letech euforie ze všeho a hlavně z děťátka jsem zase padla na kolena. Dlouho jsem chodila a prudila, co když mám chlamky? Moje dřívější zachránkyně je někde fuč a všichni současní lékaři mně považovali za hypochondra.  To už jsem vykašlávala plíce, lezla po čtyřech pro bolesti zad, cítila se jako v mlze. Všechno jsem zvládala, práci dítě, péči o staříky v rodině a tak, ve stavu totálního vyčerpání, bez úlevy i po odpočinku, bez radosti, padla jsem do těžké deprese, lítal mi tlak, bušilo srdce, teklo z očí i z nosu....Nakonec jsem se vnutila do Vojenské nemocnice, kde jsem se setkala s nebývalým pochopením a konečně prošla všemi možnými vyšetřeními. Výsledky - mj. - prodělaná a asi přetrvávající infekce chlam. pneumonie, Igg kolem 3,9.  Nevím, jestli to teda stále mám, nikdo už dál nic neřeší - jó, to jste měla, ale už jste přeléčená..... TAK NEVÍM. Ale píšu to tu hlavně kvůli tomu těhotenství... myslím, že je to velká pravda - kdyby se na tohle doktoři primárně zaměřovali, ušetřilo by se a možná by přibylo mnoho šťastných rodičů, kteří jen solí a solí na IVF a tuny hormonů a potupných zákroků....

A píšu taky, že mě třeba někdo zkušený nasměruje, jak dál.....

gorde

Zajimalo by me, kdo napsal

Zajimalo by me, kdo napsal tohle. Dost dobrej clanek!

http://www.pomerancovakuze.cz/chronicke-nemoci/chlamydie-pneumoniae/

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata, unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

no a spíš co přisuzují

no a spíš co přisuzují kandidoze tam,podle všeho asi mám kandidozu a né žádnou infekci))

Bolesti hlavy, brnění HK a DK,problémy s očima,zažívací problémy,tuhnutí krku,časté chřipkové virozky,

 

na WP 3/09  plný puls 12/09  pro CTR,ukončení WP po 1,5 roce,nasazen arficin,dalacin,azi,6 měsíců,od 3/2011 bez léků,bolesti kloubů,padání vlasů a přibyl HP

Článok je ozaj

Článok je ozaj výstižný,  sú v ňom zahrnuté informácie o diagnostikách choroby a jej úskaliach a tiež o  najnovších trendoch v liečbe chlamýdiovej infekcie.( žiaľ uznávanej oficiálne zatiaľ len v zahraničí ) Je tu spomenutý aj pozitívny fakt, absencia nových poznatkov o chlamýdii pn. u  českých lekárov a slovenských ani nehovorím.

Otázka znie? Ako donútiť lekárov zaujímať sa o túto infekciu ? Ako posunúť tieto informácie do ich povedomia ?

Giovana, ani v zahraničí

Giovana, ani v zahraničí nie je chronická chlamýdiová infekcia oficiálne uznávaná a takisto dlhodobá atb liečba na ňu. To, že túto liečbu vyvinuli v USA na Vanderbiltskej Univerzite -prof. Straton a kol., a že túto liečbu využíva Dr. Wheldon a možno pár lekárov, neznamená, že je oficiálne uznávaná. Tam o jej uznanie bojujú práve títo dvaja lekári a nie bez problémov.

A ako dostať túto liečbu do podvedomia našich lekárov? Ja si myslím, že jediné a najlepšie čo môže každý z nás urobiť, je nájsť si lekára v svojom okolí, ktorý ho bude podľa tejto liečby liečiť. Ono to nie je až tak nereálne nájsť si lekára. Každý má právo si žiadať experimentálnu liečbu a každý lekár musí liečiť podľa najnovších postupov, len mu to treba jemne a prijateľne pripomenúť. Len si o to musí každý zažiadať a nájsť lekára. Mne sa to podarilo, a sú tu tiež na stránke takí, ktorým sa tiež podarilo si nájsť lekára - nepíšem o Mudr. Klubalovi a jeho súkromnej ambulancii. Čím viac lekárov bude liečiť podľa tejto liečby, tým je väčšia šanca, že začne byť uznávaná aj oficiálne. To je to, čo môžeme najlepšie urobiť. Úradníci na ministerstve s tým nepohnú. To je môj názor. A v tomto veľa pomáha práve táto stránka.

Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09.

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Evita chápem aj rozumiem.

Evita chápem aj rozumiem. Ale štve ma to, že to je takto.

Ahoj Giovano, pripojuji se

Ahoj Giovano, pripojuji se k tomu, abych te presvedcila, ze to neni v zahranici lepsi. Ziju v Belgii a mam pocit, ze je toto tema pro lekare TABU a veskere diskuzi na toto tema se snazi vyhnout (viz. uvod k memu blogu). Zatim pa a ozvu se brzy!

IVA

IVA2

Klasicka chlamydiova infekce, na WP od 1/11/2010 IVA2

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k