Zajímavost - chlamydie a koala

Jenom pro zajímavost posílám odkaz na příběh o koale...." Sam napadli mikroby chlamydie, kteří podle posledních poznatků decimují koalí populaci v Austrálii. Odhaduje se, že až padesát procent koal touto nákazou trpí a předčasně umírá.":
http://aktualne.centrum.cz/report/stalo-se/clanek.phtml?id=644290

Na infekčním v

Na infekčním v Prostějově i Hranicích tvrdí lékaři  i primáři, jakož obvodní a mnoho jiných "lékařů", že chlamydie jsou neškodné, nic nezpůsobují a proto se u nás neléčí ! Potíže, které mám /nebo jsem měla/ mám léčit na psychiatrii :-). Takže my budeme mít nějaké jiné chlamydie, které se sice také zacystují při neléčení, ale ty budou zřejmě neškodné !!! :-( Nebo mají koaly léčit na psychiatrii dle českých lékařů.....

Kat - když píší ,že

Kat - když píší ,že až 50% koal předčasně umírá na chlamydie ,tak o tomto problému vědí !! a zapomělo se napsát ,že pokud se člověk setká s takovou Koalou (trpící chlamydiemi) ,tak ji člověk raději usmrtí ,než by ji nechal trápit !!! a co u člověka ??? (s chlamydiemi)???

ANI LÉČBU, ANI INJEKCI a ANI SE NEVĚŘÍ - jak člověk trpí !!! ( platí to samozřejmě obecně-chlamydie,borelie,babesie,bartonella,CFS......)

A když už byl zmíněn PV - tak taky jedna perlička :

prosím,nemohu mít krom LB ještě babesii ? NE - nebyl jste v USA- takže babesii hledat u vás nebudeme a na pozitivní krev( IgG,M - 9 roků poz.) mi napsali doporučení tři týdny Doxy.- ačkoliv mám v lejstrech napsáno :alergie na doxy. Před dvěma lety mi dali v PV penicilin,po dvou letech mi v OL dali lendacin ,potom duomox a před tím bylo několikrát krátkodobé přeléčení s doxy.

Kdy už ONI pochopí ,že se s takovou léčbou nic nevyléčí ?? Jen se týrá pacient. Stačilo tak málo -: před devíti lety mě vyléčit- nikoliv krátkodobě přeléčit !!!

 DERVIŠ

od r.2000

" 4.

" 4. BABESIOZA

http://referaty-seminarky.cz/kliste-obecne/ 

...... 

Léčba:
Jako lék volby se v součsné době používá kombinace chitinu a intravenózně podávaného clindamycinu po dobu 7-10 dnů...

 

....Přesto, že jde o importovanou babesiozu z endemické oblasti v USA, považujeme za vhodné upozornit na zvážení této diagnózy při febrilním onemocnění s hemolytickou anemií rovněž u pacientů z našich zemí..." 

březen 2013 ukončení CAPu 

Cysty v článku se

Cysty

v článku se uvádějí cysty jakožto nevratné změny v koalím organizmu. Jsou také nějaké známé odkazy na sovislosti cysty - clymydie - u lidí?

Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008. Mino 2x denně 100, Sumamed 3x týdně 250, ACC 2x600, D3, pyruvát + doplňky asi 4x týdně

Nyní nic neberu, jsem na chemoterapi. Konec chemo - teď zase Mino 1+ 2 denně a Azitromycin 4x250 týdně. 1 Mteronizadol 250+250 denně. Víc nesnesu

Dopátrať sa k nejakým

Dopátrať sa k nejakým iným než bulvárnym informáciam o koalách a chlamýdiách nebolo dvakrát jednoduché. Taktiež sa mi nepodarilo jednoznačne zistiť o aký typ chlamýdie sa malo jednať v prípade koaly Sam. Tu je zopár zaujímavých článkov k téme:

http://wildlife-conservation.suite101.com/article.cfm/chlamydia_vaccine_to_help_koalas

http://www.scientificblogging.com/news/saving_koalas_from_chlamydia

http://www.koalaresearch.net.au/Chlamydia.html

http://www.sciencedaily.com/releases/2008/07/080717102417.htm

Podrobne som ich nestihol prečítať, ale v prípade koalových chlamýdií prekvapivo spomínajú Ch.pneumoniae a Ch.pecorum. Každopádne je zaujímavé tvrdenie z článkov, že chlamýdiová epidémia decimuje populácie koal a že vedci pre ne vyvíjajú antichlamýdiovú vakcínu . A nám lekári tvrdia, že chlamýdie sú úúúplne neškodné.

 

WP od 05/2008.Mycopl.Pn,Cpn, reaktivované EBV,Pseudomonas aeruginosa.CFIDS.Kvôli častým zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekund.porfyrii. Od apríla do júna 2009 dočasne preruš.WP kvôli ATB liečbe Pseudom.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

nový zaujímavý článok

nový zaujímavý článok k téme:

http://hobby.idnes.cz/australie-koaly-maji-pekelny-problem-umiraji-na-stres-pfh-/hobby-domov.asp?c=A091015_093455_hobby-domov_bma

mimo iného je v ňom zmienka, že príčinou prepuknutia chlamýdiovej infekcie u koal môže byť intenzívny stres. A tiež zmienka, že podľa odhadov až za 60percent úmrtí koal môžu chlamýdie. Hlavne že tá ľudská verzia chlamýdie je podľa názoru našich lekárov úplne neškodná... :-(

WP od 05/2008.Mycopl.Pn,Cpn, reaktivované EBV,Pseudomonas aeruginosa.CFIDS.Kvôli častým zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekund.porfyrii. Od apríla do júna 2009 dočasne preruš.WP kvôli ATB liečbe Pseudom.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k