Článek na novinkách : Chlamydie mohou zavinit neplodnost i samovolný potrat

Každý desátý pár v Česku se potýká s neplodností. Jednou z příčin mohou být i chlamydie. Lékaři tudíž doporučují párům, které touží po rodičovství, aby se na infekci nechaly vyšetřit. Chlamydie totiž způsobují také samovolný potrat.

"Příčin neplodnosti je mnohem víc, jen na části se podílejí chlamydie. Problém u chlamydií je především v samotném odhalení. Přestože jeden den může být žena po vyšetření shledána zdravou, za tři dny už její nález může být pozitivní," vysvětluje prezident České gynekologické a porodnické společnosti Vladimír Dvořák.

Infekce je totiž přenášena sexem. A její přenos může způsobit každý rizikový sex. Proto lékaři vyšetřují především rizikové dvojice, které přiznávají více sexuálních partnerů. Důvodem k vyšetření žen mohou být i obtíže, jako výtok nebo krvácení po styku, bolestivá menstruace či pálení při močení...."

více tu:

http://www.novinky.cz/zena/deti/176002-chlamydie-mohou-zavinit-neplodnost-i-samovolny-potrat.html

aj tento odsek je

aj tento odsek je zaujímavý:

"Pokud se infikovaný neléčí, bakterie v těle zůstává a následky se projeví často až po letech. Mimo jiné jsou chlamydie v podezření, že spouštějí únavový syndrom. Chlamydie byly údajně prokázány také u všech lidí, kteří onemocněli roztroušenou sklerózou."

Problémom ale je, že noviny sú často schopné do článkov o zdraví popísať neuveriteľné blbosti a keď potom aj náhodou napíšu nejakú serióznejšiu informáciu, nik z lekárov ich neberie vážne.

WP od 05/2008.Mycopl.Pn,Cpn, reaktivované EBV,Pseudomonas aeruginosa.CFIDS.Kvôli častým zhoršeniam počas liečby pridané opatrenia proti sekund.porfyrii. Od apríla do júna 2009 dočasne preruš.WP kvôli ATB liečbe Pseudom.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k