Vědci nalezli příčiny rezistence vůči antibiotikům

Američtí vědci odhalili obranný mechanismus bakterií, který jim umožňuje potlačit účinky antibiotik na ně. Doufají, že díky jejich zjištění bude možné zvýšit účinnost stávající léčby.
Jak vyplývá z výsledků výzkumu zveřejněného v časopise Science, podařilo se zjistit, že účinky širokého spektra antibiotik potlačuje bakteriemi produkovaný oxid dusnatý. Jeden z britských expertů poté prohlásil, že významného pokroku při řešení složitých infekcí by mohlo být dosaženo právě inhibicí tohoto oxidu.
Rezistence vůči antibiotikům, například u některých stafylokokových infekcí, je stále větším problémem, a odborníci už dlouho varují, že je třeba vyvinout nové způsoby léčby. Nejnovější výzkumy uskutečněné týmem na Newyorské univerzitě ukázaly, že rezistenci bakterií vůči antibiotikům zvyšuje vytvoření malé molekuly oxidu dusnatého. Vědci našli i enzymy odpovědné za produkci tohoto oxidu, které byly aktivovány zejména v reakci na přítomnost antibiotik.
Vědecký tým tvrdí, že inhibicí tohoto oxidu v bakteriích, by mohlo dojít nejen k odstranění rezistence bakterií na antibiotika, ale ta by mohla být podávána dokonce v nižších, méně toxických dávkách.
Účinnost antibiotik bude možné zvýšit
Vedoucí výzkumu, dr. Evgeny Nudler, řekl, že vývoj nových léků pro boj s rezistencí na antibiotika, jaká nastává například u stafylokokových infekcí, naráží na"velké překážky". "Naštěstí tady máme cestu, díky níž nemusíme vynalézat nová antibiotika. Místo toho můžeme zlepšit působení zavedených léků, které budou efektivnější při nižších dávkách,“ dodává Nudler.
Dr. Matthew Dryden, konzultant v oboru mikrobiologie a přenosných chorob v Royal Hampshire County Hospital a generální tajemník Britské společnosti pro antimikrobiální chemoterapii, zmínil, že kdyby byl enzym, který vytváří oxid dusnatý inhibován, mohlo by to potlačit schopnost bakterií bránit se proti antibiotikům. "To by bylo užitečný pokrok v terapii, zejména proto, že už jsme využili i nové druhy antibiotik a další pokrok v jejich vývoji je poměrně pomalý.

Svět se zbláznil,prý je

Svět se zbláznil,prý je podle vědců příčinou nárůstu plicních infekcí to,že se sprchujeme,ze sprchy na nás útočí bakterie,my je vdechneme,a je to..........jako ve Švejkovi s těmi vědátory.........Já nechci žádná nová zázračná antibiotika,chci,aby vědátoři pochopili,že na ty chlamy ukryté v buňkách pár pilulek nestačí,není to rezistence,je to jejich blbost,nebo předplacená účelovost...
veraokb

No tak nebylo by to od

No tak nebylo by to od věci, vymyslet na ty potvory něco účinnějšího, nemuset se peklit roky s WP, s tím, že nemůžu pifko atd. Zase u chronických chlamydií by rychlý progres při léčbě nejednoho sejmul...

 Ad sprchy, zajímalo by mě, co před desetiletími až staletími číhalo např. ve škopcích a neckách

http://chlamydie.info/node/4

http://chlamydie.info/node/4106#comment-43859

Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09.

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k