Rekonstrukce smrti: 5 dní žádal, ať léčí chřipku. Umřel

Mělník - Devětadvacetiletý Jiří S. se stal jednou z obětí prasečí chřipky v Česku. A v médiích se o něm mluvilo jako o člověku, který nemoc podcenil a do nemocnice přišel až pozdě.

"Zhruba pět dní přecházel vysoké teploty, horečky okolo čtyřiceti stupňů, kdy měl silný kašel, vykašlával krvavé hleny a nikam s tím nešel," řekl v televizi Nova primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení mělnické nemocnice Jan Leicht.

Ředitel nemocnice Tomáš Jehlička jej zase pro deník.cz zmínil jako jednoho ze tří pacientů, jež v nemocnici měli a kteří "podcenili své onemocnění, ačkoliv už došlo i k vykašlávání krve".

Jenže tomu tak nebylo.

"Jestli někdo tu nemoc podcenil, určitě to nebyl Jirka," říká jeho nejbližší kamarád a spolubydlící Jakub Skalák. "Během čtyř dnů poté, co se u Jirky objevily první příznaky chřipky, byl dvakrát u své praktické lékařky, dvakrát kontaktoval záchranku a jednou navštívil pohotovost, odkud ho konečně poslali do nemocnice."

Smutný příběh pana Jiřího je velkým varováním pro ty, kdo by snad pořád považovali chřipku za jednoduchou nemoc, na kterou stačí čaj s citrónem a pár běžných léků.

více tady:

http://aktualne.centrum.cz/veda/clanek.phtml?id=655749

Snad jednoho dne lékaři

Snad jednoho dne lékaři skutečně ponesou odpovědnost...

(na WP od 10/2007, CFS, EBV, zl. stafylokok, chlamydie pneu, alergie, onychomykóza, chronická žilní nedostatečnost, bolesti kloubů a svalů, únava) 

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

S tou zodpovednosťou

S tou zodpovednosťou lekárov je to ťažké. Na Slovensku bývalý minister zdravotníctva MUDr. Zajac zriadil pred niekoľkými rokmi Úrad na dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Pacienti a pozostalí, keď nie sú spokojní so zdravotnou starostlivosťou, tam dajú podnet, a úrad sa s tým vážne zaoberá. Zo začiatku dokázali veľa lekárom a nemocniciam pochybenie a niesli za to plnú zodpovednosť. Podnety sa tam stále posielajú, ale už sa úradu väčšinou nepodarí dokázať pochybenie. Možno je to tým, že lekári pochopili, že musia urobiť všetko pre pacienta. Možno tým, že do šlo k zmene vlády, a tá to už dokáže ukočírovať, aby bolo všetko v poriadku. Ťažko povedať, ale v každom prípade, tento úrad má veľký význam. Neviem, či v Česku je niečo také, ale myslím že nie.  

Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Měla sem něco podobnýho,

Měla sem něco podobnýho, ale jestli sem měla prasečí chřipku bůh suď. Během tří týdnů jsem byla u doktora pětkrát-vyloženě sem se dusila a jeden večer taky měla krvavý hleny. Závěr-jen lehká viróza a pokaždý mě vyhodili, že sem blázen a že chci bejt zajímavá. Běžně lidi jezděj o půlnoci na pohotovost a táhnou se pěšky přes celý město, jelikož busy už nejely, aby slyšel tohle. Prý to samo přejde. No samo to nepřešlo, je to přes měsíc a kašel neustoupil. Ale už aspoň chodím do školy.

Nedávno jsem vezl v sobotu

Nedávno jsem vezl v sobotu autem kamaráda z našeho zapadákova na pohotovost do města asi 10 km od nás. Kluk měl 39 horečku, dušnost, úplně orosený, na první pohled laika na záchranku. Cestou mi vyprávěl, jak byl den před tím v Praze,kde pracuje,na pohotovosti, tam mu řekla "doktorka", že to má od zad a dala mu brufen a když protestoval,že ho škrábe v krku a má 39 teplotu a že záda ho nebolí, tak přidala atb asi na týden...Naštěstí lékařka na malém městě na pohotovosti měla více rozumu či zodpovědnosti a napsala paralen a kodein na vykašlávání a moc se divila těm lékům z Prahy, zpět už jel se mnou s rouškou přes ústa a oba jsme byli poučeni,co dělat doma...řekla taky, že kdyby mu bylo hůř ať volá ihned záchranku. Takže jsou "doktoři" a doktoři, no a když se něco stane, těžko se dokazuje vina "lékaře", když komisi tvoří zase lékaři. Ale pár žalob už také bylo úspěšných, ikdyž zbytečně zmařený život ani vyhraný soudní spor nevrátí.... 

Na Wheldonovu protokolu od 10/2006 -10/2008 pro Cpn, boreliózu; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, bolesti kloubů, autoimunitní reakce.... 

Na Wheldonovu protokolu od 10/2006 pro Cpn, boreliózu; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, bolesti kloubů, autoimunitní reakce.... 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k