Vitamín D jako Důležitý. Důležitější, než jsme tušili

O trochu podrobnejší

O trochu podrobnejší článok ohľadne spomínaného výskumu v slovenských novinách:

Telo sa dokáže brániť. Ale potrebuje k tomu vitamín D

mimo iného v ňom píšu:

"Vedci zistili, že bunky imunitného systému - T bunky - potrebujú vitamín D, aby sa mohli aktivovať.
Keď však uvedený vitamín v krvi chýba, ostávajú nečinné a nedokážu identifikovať možnú hrozbu infekcie alebo patogénov. "Keď je T bunka vystavená cudziemu patogénu, aktivuje signálne zariadenie alebo "anténu" známu ako receptor pre vitamín D, s pomocou ktorej ho hľadá," uviedol vedúci štúdie Carsten Geisler z Kodanskej univerzity. "Znamená to teda, že T bunky vitamín D potrebujú, inak sa ich aktivácia zastaví," dodal.
Vedci už dlhý čas vedeli, že vitamín D je dôležitý pri absorpcii vápnika a tiež poznali spojenie medzi hladinou vitamínu a ochoreniami ako rakovina či skleróza multiplex. "Neuvedomovali sme si však, ako dôležitý je vitamín D pre samotné aktivovanie imunitného systému," uviedol Geisler v štúdii v časopise Nature Immunology."

WP 05/2008-03/2009,pauza,pokrač.od 06/2009. Mycopl.Pn,Cpn,reaktivované EBV,Pseudomonas aeruginosa.CFIDS. Liečba: NAC,doxy,azi,entizol,vit.D,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Po roku liečby známky zlepšenia.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k