Na plicní onemocnění ročně umře více než deset miliónů lidí

Onemocnění plic jsou bohužel velmi běžná ve všech skupinách obyvatel a všech věkových skupinách po celém světě. Mají na svědomí 19 % všech úmrtí, ročně na ně umírá přes deset miliónů lidí. Letošní rok byl vyhlášen Rokem plic a jeho cílem je zlepšit povědomí veřejnosti o těchto nemocích a boji proti nim.

Rok plic organizuje Forum of International Respiratory Societies (FIRS). Podle něj nedostatečná informovanost veřejnosti v otázkách respiračního zdraví výrazně brání pokrokům v diagnostice, léčbě a výzkumu onemocnění plic. Česká aliance proti chronickým respiračním onemocněním (ČARO) byla oslovena, aby se do této aktivity zapojila.

Důsledkem nedostatečných znalostí jsou problémy pacientů, např. opožděná diagnóza, nevhodná časná léčba, potíže získat předepsaný lék a potíže při jednání s pojišťovnami a vládními úřady. Špatná informovanost také brání v podpoře výzkumu v oblasti onemocnění plic a převádění poznatků do podoby lepších diagnostických metod a účinnější léčby, uvádí zpráva FIRS.


http://www.novinky.cz/zena/zdravi/193651-na-plicni-onemocneni-rocne-umre...

po přečtení

po přečtení tohoto příspěvku jsem se musela smutně pousmát. Opět super lékař.

Dnes jsem byla na plicním oddělen, paní doktorce jsem řekla, že jsem po přeléčených plicních chlamýdiich ( asi 6 měsíců) ale necítím se stále dobře, ba naopak cítím opět zhoršení.
Paní doktorka mě odpověděla "drahá paní chlamýdie máme všichni ale na ty se neumírá!"
Tak jsem ji odpověděla, "že asi neumírá ale dokážou pěkně znepříjemnit život a ještě když se k tomu přidá únavový syndrom a milión dalších potíží, tak to potom na umření je". Odpověděla mě, že když na tom trvám tak mě udělá zítra odběry.
Tak tedy nevím, jestli mám ještě odvahu k této paní doktorce jít.

Choď na odbery!!!Pokým je

Choď na odbery!!!Pokým je dr ochotná ti urobiť odbery bez reptania tak to využi..nechcem nič písať, ale časom príde doba, keď ti nielenže nebudú chcieť vziať odbery ale dr budú bez akejkoľvek hanby prevracať oči, keď ťa uvidia v čakárni.. :-( Bohužiaľ..budeš otrava, hypochonder,psychiatrický pacient,precitlivelá..takže, moja rada znie..choď a nech ti vezme všetko od chlamýdie, mycoplasmy,boreliózu,toxoplasmózu a vlastne všetky tie svine ktoré sa dajú v krvi zistiť..držím palce..

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k