Chronický únavový syndrom - článek ve Zdravotnických novinách

Článek není nejnovější, je z 23.11.2009, ale pro mě byl zajímavý pohled do historie nemoci. Je tu popis, historie, příznaky, příčiny, výskyt, léčba a nějaké praktické tipy pro nemocné.

Možná to tu už je, ale zkusím přidat odkaz.

http://www.zdn.cz/clanek/priloha-pacientske-listy/chronicky-unavovy-synd...

Další naprosto zbytečný

Další naprosto zbytečný nepřínosný článek, který nic neosvětluje ani neřeší, konstatuje  v kostce "že to je, nikdo neví proč". Léčba - nechlastejte, nestresujte se, nehulte, nepijte kafe... a jděte do Pelhřimova, tam je krematórium.
K.

Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008. nyní již jen Mino 2x denně 100, ACC 2x600, D3, pyruvát + doplňky 

Nyní nic neberu, jsem na chemoterapii

"...Mnozí specialisté se

"...Mnozí specialisté se přiklánějí k názoru, že příčinou chronického únavového syndromu je selhání imunity. Není ovšem bez zajímavosti, že doposud nebylo potvrzeno, že za příčinu onemocnění by měl být odpovědný nedostatečně fungující imunitní systém. I když byla u pacientů zjištěna řada imunologických funkčních abnormalit, žádná ze studií, kterých bylo nepočítaně, nepřinesla jediný důkaz, že by některá z imunitních funkcí byla tak podstatně zeslabena, aby sama mohla chorobu vyvolat. .."

Kdepak asi udělali soudruzi z NDR chybu, že hledali a nic nenašli?

Je zajímavé, že tam popsané problémy sedí jak hrnec na pr... lidem s chronickými infekcemi, vždy tam je chlamydie, borelie, EBV, CMV atd., většinou souběh, ale hlavně vždy s dovětkem mudrců "nevysvětluje pacientovi potíže, recentní, nedávná, prodělaná infekce...", vždy se jedná o canc laboratoře bez ohledu na anamnézu pacienta, dalším mudrcem jako papouškem do omrzení opakováno s odvoláním na ten canc laboratoře, i když  na tom cancu laboratoře většinou bývá dovětek, že laboratorní výsledky je třeba interpretovat s ohledem na stav pacienta, jeho potíže atd. Ten článek je dobrý souhrn toho co kdo o tom napsal, ale autor bohužel nikdy  zřejmě neměl co do činění se skutečným člověkem trpícím tím CFS, nikdy ho nezajímal, jen si honí triko opisováním, již napsaného s totálním odtržením od reality! Tím se ale celý článek, resp. autor diskvalifikuje předem a  předvádí skutečně nemocným oním CFS medvědí službu! Vybíral si k opisování totiž jen vybrané jinými již napsané články a články a práce ukazující na spojitost s chronickými infekcemi programově vynechal! Proč? Odpověď je jednoduchá. Když začal opisovat, předem věděl jakých výsledků chce v závěru svého elaborátu dosíci! Bohužel běžná záležitost různých bakalářských, diplomových apod. prací, kdy je předem nalajnován výsledek, kdy je psáno proto, aby bylo cosi napsáno, mělo to patřičný potřebný počet stran s patřičným řádkováním atd.,  aby to prostě prošlo! Je to smutné, ale je to tak!

O řešení problému pacienta jde až na posledním místě! 


"Zásady, které by měl nemocný dodržovat Bojujte proti stresu! Vyhýbejte se psychické i fyzické zátěži! Relaxujte každý den ve vhodnou dobu! Najděte si vhodné koníčky! Spěte dostatečně dlouho! Uvědomte si, že spánek je základ! Spěte dostatečně dlouho, choďte spát a vstávejte v pravidelnou dobu! Omezte spánek ve dne! Pravidelně cvičte!"

Dobrá rada nad zlato, když trpící si sotva dojde sám na záchod, bolestí nespí, o koníčcích se mu může už jen zdát, pokud se mu podaří vůbec usnout a relaxovat může akorát tak, když čeká až mu pohotovost přijede píchnout Dolminu do zadku, aby dožil rána! Ten člověk spadl snad s Marsu! A trochu se uhodil do hlavičky!


Na WP a SP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ... leden 2010 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance. 

březen 2013 ukončení CAPu 

Ta věta "Zásady...

Ta věta "Zásady... atd"

Taky mě to nadzvedlo, jsou to dobrý hraběcí rady.
Ještě jednu přidám, něco takového jsem si vyslechla v jedné ordinaci: Měla byste spíš honit chlapy a ne se tolik sledovat. Relaxujte!(na WP od 10/2007, CFS, EBV, zl. stafylokok, chlamydie pneu, alergie, onychomykóza, chronická žilní nedostatečnost, bolesti kloubů a svalů, únava)

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

Jo, to taky slyším od 

Jo, to taky slyším od doktorů  a různých "léčitelů" na každém rohu. Honit chlapy, to je podle všeho všelék. Jen nevím, jak si to představují, když je člověk úplně nemožnej, vypadá jak smažka v posledním stadiu AIDS a na chlapy nemá ani pomyšlení, aniž by jim chtěl své brebery předat.

Mně kdysi bývalá imunoložka sdělila, že moje potíže pramení z toho, že "nepřijímám svoji ženskost" a "jsem ztělesněný protest". No, nepřišla jsem k ní zrovna v sukýnkách a voláncích... Měla jsem rozhozenou štítnou žlázu a ona mě s tím chtěla poslat na psychinu, léčit odmítla. 

Ja osobne s tou imunitou to

Ja osobne s tou imunitou to vidím tak, že ona chudina zabíja v tele votrelca, a keď je tých votrelcov veľa tak imunita pracuje na plné obrátky a zabíja a zabíja, až sa zdá že sa zbláznila a bojuje sama so sebou a je tu autoimunitné ochorenie. A keď zabije baktérie vzniknú toxíny a porfiríny ktoré útočia na nervový systém. Alebo to imunita nezvláda a rezignuje - vtedy je deficit imunity. To je moja teória, ktorú nikto nepotvrdil, ale ani ma nikto nepresvedčí že to tak nie je. Ale ani nepotrebujem aby ma niekto o tom presviedčal. Nepresvedčili ma 30 rokov, a už nie je šanca ma presvedčiť.

Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k