Rifampicin

Vlastně dotaz,
zaznamenal jsem zde docela zjímavý názor, že u postižených, kterým dlouhodbě nezabírají makrolidy typu azitromycin a pod. je alternativou nahradit (nebo doplnit?)  léčbu atb. na bázi rifampicinu. Dělal jsem průzkum co jak kde poshánět a koupit a zjištění je, že to není moc lehká disciplína. Dotaz je tedy, jestli lze nahradit Sumamed rifampicinem tak, aby byla dodržena kombinace atb proti vzniku rezistence. Zajímavým problémem je, že jsem ještě před odchodem Dr. Sedláčka po jistém zlepšení stavu měl ukončit Sumamed a pokračovat jen Minocyclinem. Jenže to je již od cca ledna...? Co na to zkušení?
díky Karel - Lerak

Připomínka popisu z

Připomínka popisu z článku zaslaného Kubou7:

K nově zkoušeným ATB patří rifampicin A a jeho deriváty. Tato ATB mají výbornou baktericidní aktivitu proti biofilmům, snižují adherenci biofilmů k povrchu hostitele a jsou schopna působit proti bakteriím ve všech stadiích vývoje. Dobře fungují proti intracelulárním spícím mikroorganismům, jak dokumentuje jejich dlouhodobé užívání v případě tuberkulózy (27). Rifampicin je navíc schopen inhibovat produkci chlamydiového HSP60, který má klíčovou roli pro chronicitu procesu. Účinnost rifampicinu je pravděpodobně potencována při současném podávání ciprofloxacinu a tetracyklinových ATB (2)

Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008. Nyní již jen Mino 2x denně 100, ACC 1 - 2x600, D3, pyruvát

Nyní nic neberu, jsem na chemoterapi. Konec chemo - teď zase Mino 1+ 2 denně a Azitromycin 4x250 týdně. 1 Mteronizadol 250+250 denně. Víc nesnesu

 Já bych se držel

 Já bych se držel názorů těch, kteří to jaksi nejen opisem kde čeho, ale jaksi původně odzkoušeli jednak v laboratoři, jednak i v léčebné praxi a to jsou ti, co to vymysleli a realizovali. Viz  

Wheldonův protokol

Strattonův/Vanderbiltský protokol - update únor 2006

Tam se nemluví o záměně, ale o přidání.

Co se týče ciprofloxacinu, tuším, že to není nejvhodnější komponenta k dlouhodobějšímu užívání s ohledem na vedlejší účinky plus to, že kombinace za využití ciprofloxacinu jaksi nebyla z hlediska potřebného úplného vybití chlamydií - "vznešeně" eradikace - úspěšná.

Viz npř. http://chlamydie.info/node/692 zejména tab. 10

březen 2013 ukončení CAPu 

poznámka k ciprofloxacinu.

poznámka k ciprofloxacinu. Užíval som ho 7 týždňov - za tú dobu som nemal z neho žiaden pozitívny efekt, aký som mal pri užívaní doxy+azi a ku koncu užívania som začal cítiť nepríjemné pocity v oblasti obličiek a bol som rád, keď som ho ukončil. Cipro poškodzuje obličkovú sústavu, takže na dlhodobé užívanie je značne rizikový.

WP 05/2008-03/2009,pauza,pokrač.od 06/2009. Mycopl.Pn,Cpn,reaktivované EBV,Pseudomonas aeruginosa.CFIDS. Liečba: NAC,doxy,azi,entizol,vit.D,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Po roku liečby známky zlepšenia.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Ja som užívala

Ja som užívala ciprofloxacin spolu s klacidom 6 týždňov 8-9/2009. Pre mňa to bola vražedná kombinácia, bolo mi neskutočne zle, neviem či s ciprofloxacinu alebo z klacidu alebo z tejto kombinácie. Trvalo mi 2 mesiace po doužívaní, kým som sa z toho dostala. Naproti tomu po liečbe doxicyklínom sa mi začalo polepšovať od začiatku.
Nikomu túto kombináciu nedoporučujem. Neviem, či to boli herxy alebo sek. porfýria, ale najskôr oboje. To som o nich ešte ale nič nevedela. Naštudovala som až potom...

Cnp, mycopl.pneu? na WP od 18.1. ACC2x600, 25.1. Doxy 100, 14.2. Azi 250 po,str,pia, 28.2. Doxy 200, hučanie v hlave, bolesti ucha, zápal dutín, hrozná únava, zášklby svalov, neprekonateľná úzkosť a iné
Cnp, Mycopl.pneu? na WP od 01/2010 Doxy+Azi+Enti+NAC, hučanie v hlave, bolesti ucha, zápal dutín, hrozná únava, zášklby svalov, neprekonateľná úzkosť a iné

Ja mám z toho trochu

Ja mám z toho trochu zmätok ako pridávať rifampicin. To, že prof.Stratton doporučuje pridať rifampicin ako štvrté atb je mi jasné. Ale myslím si, že Dr.Wheldon u Sarah rifampicín menil za roxitromycín. Bolo to uvedené v diskusiách ale nepodarilo sa mi to nájsť v jeho protokole. Je tam len na konci zmienka, že rifampicín nie je vhodný na prerušovanú liečbu, namiesto neho je vhodný roxitromycín alebo azitromycín. Toto je však len nepriamo povedané, že tam bola výmena. Nejako 4 atb brať, z toho jedno atb je rifampicín, sa mi zdá príliš silný arzenál. A WP je miernejšia verzia SP, tak je možné že Dr.Wheldon tieto dve atb mení. Ak niekto máte k tomuto dôveryhodný link, prosím dajte ho sem. Dík.

 WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Ja myslím, že Wheldon

Ja myslím, že Wheldon začínal s liečbou Sarah podľa podkladov pôvodného strattonovho protokolu, ktorý obsahoval azitromycín, rifampicín a entizol a neskôr si vytvoril vlastnú miernejšiu verziu v podobe doxy+roxi+pulzovaný entizol, ktorú o niekoľko rokov neskôr čiastočne prevzal do svojho protokolu dr. Stratton v podobe modifikovanej verzie SP 2006.

Rifamipicin je problematický z dvoch dôvodov: jednak vyvoláva extrémne silné stavy sekundárnej porfýrie (a teda je absolútne nevhodný pre ľudí s komplikovaným priebehom liečby) a taktiež chlamýdie na samotný rifampicin bez doplnenia ďalšieho atb veľmi rýchlo (v priebehu 3 týždňov?) získavajú rezistenciu (nejaká štúdia testovala relatívne úspešne výsledky kombinácie rifa+azi, ale neviem info o spoľahlivosti kombinácie doxy+rifa).

To že Sarah zvládla 6 mesiacov rifampicinu nie je úplne smerodajné, pretože Sarah počas liečby nemala takmer žiadne negatívne reakcie na žiadne atb. Naproti tomu JimK užívanie rifampicinu nikdy nevydržal viac než niekoľko dní a musel ho stopnúť.

Rifampicin je vhodný ako záverečný test na konci liečby, keď si chce človek overiť, či je naozaj kompletne vyliečený - tzv. "skúška ohňom". Nemyslím si, že by výmena azitromycínu za rifampicin liečbu urýchlila - skôr to môže vyvolať mnoho problémov, kvôli ktorým bude treba následne liečbu spomaliť alebo dočasne prerušiť.

WP 05/2008-03/2009,pauza,pokrač.od 06/2009. Mycopl.Pn,Cpn,reaktivované EBV,Pseudomonas aeruginosa.CFIDS. Liečba: NAC,doxy,azi,entizol,vit.D,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Po roku liečby známky zlepšenia.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Michal dík za komentár,

Michal dík za komentár, ktorý ma vyprovokoval  hľadať na cpnhelp a našla som toto od Wheldona.

After six months rifampicin was substituted for doxycycline. Sarah made a good recovery following a rather stormy course. C. pneumoniae contains endotoxinsi and a reaction is not unexpected. 

http://www.cpnhelp.org/with_reluctance

Takže u Sarah menil rifampicin za doxy a nie za roxy. Len stále nerozumiem prečo je v jeho protokole tá veta že rifa nie je vhodný na prerušovanú liečbu, namiesto neho treba brať azi alebo roxi. Ja som pripravená,že rifampicín budem musieť, lebo aj Wheldon píše že pri RS sa musí. Ale pôjdem s ním pomaly, reakcie na atb mám minimálne, resp. skoro žiadne, reakcie na pulzy sú už tiež miernejšie. Som presvedčená, že zvládať sekundárnu porfýriu mi pomáha glukóza a veľké množstvá carbofitu, lebo keď jeden deň nedám glukózu, alebo málo, tak je mi hneď horšie. Carbofit som už teraz znížila na polovicu a je mi dobre. Na pulze ho zase zvýšim.Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09.

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Na rifampicin si ty potvory

Na rifampicin si ty potvory velice rychle zvykají, ale v kombinaci s makrolidy  ne - viz www.chlamydiae.com, kde přesně teď nevím.

Dále ve VB je jiná situace než v USA, rifampicin a isoniazid je tam tuším jen pro TBC, tak v tomto kraji by SP asi mírně řečeno neprošel bez honu na čarodejnice.

Obojí rifampicin a isoniazid  dle cpnhelpu není vhodné k přerušované léčbě kvůli nebezpečí, že si na to ty nejen chlamy mrchy mohou zvyknout, ale hlavně kvůli mycobacteriu! Čili když už, tak vkuse. Tak jsem to pochopil já, stejně jako jsem pochopil, že bez toho SP se vším všudy to jaksi je nedokonalé a teprve ten ukáže, kolik těch mrch tam ještě je. A proto znovu říkám, kdo si to pořádně nepřečte a hledá kličky, jak to ošulit, ať toho raději nechá předem. Jako školáček jsem se učil, že každá infekce se musí léčit až do konce, až ty potvory všechny pomřou, jinak se to vrátí a ty potvory co to přežily, těm už jen tak něco nevadí! Tak se totiž šlechtí odolné zárodky, rezistentní patogeny! Předčasně ukončenou léčbou!
Nic ve zlém, ale všichni spekulují ve fóru a na poznatky těch jediných věci znalých málo hledí, pravda WP či SP protokol je dlouhý a s odkazy těžko stravitelný i pro MUDry, natož pro nás s mlhou uvnitř i okolo hlavy!


Jan Na WP a SP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ... leden 2010 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance. 

březen 2013 ukončení CAPu 

Jan súhlasím s tebou vo

Jan súhlasím s tebou vo všetkom čo píšeš, ale aj tomu príspevku čo som uviedla od Dr.Wheldona verím. Mám z toho riaden chaos. Asi pauznem. ale nie od liečby. a vrátim sa k tomuto neskôr. Alebo ešte sa pokúsim nájsť niečo na cpnhelp.

Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

 Kdo by neměl?  Ale

 Kdo by neměl? 

Ale vážně, asi nejrozumnější je se držet WP a pak přejít na SP, vše opatrně, nespěchat, a pokud experimentovat, tak si to pořádně projít, rozvážit, pokud možno s doktory, nebij mne hned!!!!, stejně je to na dlouhé lokte, není kam spěchat, soudruzi posudkáři ti jistě rozumí ....

A už dost, však časem a léty uznáš, že nelžu!


březen 2013 ukončení CAPu 

Jan ty vždy píšeš len

Jan ty vždy píšeš len krutú realitu a krutú pravdu, ktorú od teba rada čítam a vráti ma vždy do reality zo snahy byť čo najskôr čo najlepšie, hoci viem že sa to nedá urýchliť. Ja som vždy chcela byť zdravá/to každý chce/ a nikdy som to nevzdávala a to mi vždy pomáhalo prekonať ťažkosti, len posledné roky to už akosi nestačilo a teraz keď cítim zlepšenie, ktoré je už badateľné, vraciam sa do starých koľají. Ale včera v tom zápale, že mi je lepšie a viacej vládzem, doobedu som akosi zabudla piť a dať glukózu. Na obed už sa  mi začala točiť hlava, poobede tlaky vrch a temeno hlavy a za ušami. Prešlo mi to až keď sa mi postupne do večera podarilo doplniť tekutiny a glukózu. Ráno som sa zase zobudila s miernymi bolesťami dutín, hlavne pravej. Toto mi všetko pripomenulo - kľud a neponáhlať sa. Reakcie ešte stále sú, len kvôli tomu, že ich dokážem zvládať, nemusím sa doraziť. Niekedy zabudnem, že už to mám raz za sebou.

Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

 Člověk je tvor v jádru

 Člověk je tvor v jádru naprosto nepoučitelný a dokud to nezažije na kůži vlastní, nevěří a nevěří a nevěří....


Já nejsem jiný, jen už jsem toho zažil víc, začal jsem dřív ... Toť vše!

březen 2013 ukončení CAPu 

Presne rovnaké pocity mám.

Presne rovnaké pocity mám. Nie som síce tak dlho chorá ako Ty alebo Evita, ale čím mi je lepšie, alebo keď mi je lepšie, tým som netrpezlivejšia. Tiež to niekedy preženiem, keď sa cítim dobre a "vrhnem sa do života", ale vždy sa mi to vráti a musím ubrať.
Na začiatku, keď sa mi pridávaním ATB pohoršilo, som bola trpezlivá. Hovorila som si ide to podľa "plánu", je mi horšie, aby mi mohlo byť lepšie. Liečba je správna, reakcie znamenajú, že to zaberá. Teraz, keď mi začalo byť lepšie, tak som netrpezlivá. Ale stále sa snažím mať na pamäti, že som sa rozhodla ísť presne podľa WP. Ale je to ťažké. Snažím sa tu čerpať zo skúseností tých, čo sa liečia dlhšie a majú aj výsledky. Niekedy mám pocit, že aj viac fyzickej bolesti sa dá vydržať, ako znášať strach, že sa nevyliečim. Niekedy ma fakt ovládne, ale potom sa zasa pozbieram a idem ďalej.
Aj môj lekár mi stále opakuje, že niet sa kam ponáhľať.
Tak všetkým prajem aby liečba došla do úspešného konca pomalšie alebo rýchlejšie. Samozrejme radšej rýchlejšie.

Cnp, mycopl.pneu? na WP od 18.1. ACC2x600, 25.1. Doxy 100, 14.2. Azi 250 po,str,pia, 28.2. Doxy 200, hučanie v hlave, bolesti ucha, zápal dutín, hrozná únava, zášklby svalov, neprekonateľná úzkosť a iné
Cnp, Mycopl.pneu? na WP od 01/2010 Doxy+Azi+Enti+NAC, hučanie v hlave, bolesti ucha, zápal dutín, hrozná únava, zášklby svalov, neprekonateľná úzkosť a iné

Co kombinace Doxy + Rifa a

Co kombinace Doxy + Rifa a rezistence? Potrebuju uz nutne neco pridat k Doxy. Pokud ovsem nebudu opet tolerovat makrolid, jakoze to tak zatim bohuzel vypada, budu hledat jinou alternativu k Doxy, s niz nebudu mit takovy problem jako mam s Azi (Azi me dost zlobi i v davce 125 mg). Rifa je jedna z dalsich moznosti. Nic moc jsem ale o teto kombinaci nenasla, pouze ve vztahu k lecbe artritidy, ale jinak ne... ani co se tyka rezistence. Vim, ze se Rifa pridava az jako 4. ATB, ale ja zvazuju ho pridat jako 2. slozku, protoze u mne je to holt v praxi o tom, co mocak snese a co ne.

CTR/CPN, LB, Myco pneu, EBV: intersticialni cystitida, gyne potize, klouby, kandidoza. Od 1/2010 NAC+Doxy+Fluco, najezd na CAP. 

CTR, LB, EBV: intersticialni cystitida, gyne potize, klouby, kandidoza. Na plnem WP od 10/2010 po rocnim najezdu.

Sheilo a zkoušela jsi i

Sheilo a zkoušela jsi i jiný makrolidy? Není přece jen Azi...

Ještě ne, problém je, že

Ještě ne, problém je, že ostatní jsou náročnější na střeva, což mému syndromu zvýšené propustnosti střeva asi příliš neprospěje. Už tak mám problém nějak vybalancovat užívání Doxy.

CTR/CPN, LB, Myco pneu, EBV: intersticialni cystitida, gyne potize, klouby, kandidoza. Od 1/2010 NAC+Doxy+Fluco, najezd na CAP. 

CTR, LB, EBV: intersticialni cystitida, gyne potize, klouby, kandidoza. Na plnem WP od 10/2010 po rocnim najezdu.

No, každýmu sedne něco

No, každýmu sedne něco jinýho, dokud nezkusíš nebudeš vědět. Není to jednoduchý. Já jsem dokonce na nějaký makrolidy alergická a na nějaký ne.. a přitom to jsou léky ze stejný skupiny.

Ja si myslím že roxy je

Ja si myslím že roxy je šetrnejší. Berie sa 2x150 mg , nie sú tie dávky také nárazové ako u azi keď sa berie 3xtýždenne. A roxy sa začína 1x150mg a keď nie sú reakcie, tak sa zvýši na 2x150mg. Rifampicin je drastickejší. Ja si myslím, že nie je problém azi čo neznášaš, ale silné reakcie - čiže veľké vybitie baktérií. A rifampicín vybíja oveľa viac. 

Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Ze neni rifampin vhodny pro

Ze neni rifampin vhodny pro prerusovanou lecbu patri k casti o prerusovanem Wheldonove protokolu v zaveru. To je, kdy se berou atb jen par tydnu a pak je pauza a pak znovu.

Snasenlivost rifampinu je ruzna, zrejme podle bakterialni zateze. Ja se ho bala, jak cert krize a zbytecne. Je pro me nejprijemnejsi a nejtolerovatelnejsi atb. Reakce na pocatku byly, ale nijak dramaticke, trochu zhorseni unavy, podrazdenost a par dni zhorseni vselijakych bolesti po tele, ale vubec nic hrozneho. Reakce na decko byly pro mne horsi. Jenze ja ho pridavala az po trech a neco letech, driv jsem si netroufla.
Jinak Vanderbilt pouzival vzdy rifampin s azi ci jinym makrolidem. 
Ale tady je studie o lecbe chlamydiove ReA, kde pouzivali bud rifampin s doxy anebo rifampin s azi. Mimochodem je to prvni dvojite slepa studie o ucinnosti dlouhodobe kombinace atb na chronickou chlamydiovou infekci, ktera dokazuje prospesnost teto lecby! Toto je pro lekare jiz zcela prukazny a relevantni material!
Jim, pokud vim, nikdy rifampin nebral, bal se, ze by ho z pocatku nesnesl pri praci.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 +
  D3 + rifa od 26/10/2009 pro Cpn a Mpn, tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Adriano, diky za obsahlou

Adriano, diky za obsahlou reakci, ten clanek znam a je to zatim jedina prace kterou jsem o kombi Doxy + Rifa nasla, bohuzel se nic nedovim napr. o tom, zda je tahle kombinace taktez schopna zabranit rezistenci, jako napr. kombi Doxy + Azi, a jak dlouho ji clovek muze brat... Tak jsem se zkusila zeptat :-) Ty reakce jsou zrejme vysoce individualni, ja treba vyborne snasim Doxy, ale rada lidi tady pise ze na nej mela prudke reakce... Jeste to znova zkousim pomalicku s Azi k Doxy, kdyz to nepujde, mozna ten Rifáč zkusím. Radí mi to totiž takto i Dr. Klubal... Toz uvidime.

CTR/CPN, LB, Myco pneu, EBV: intersticialni cystitida, gyne potize, klouby, kandidoza. Od 1/2010 NAC+Doxy+Fluco, najezd na CAP. 

CTR, LB, EBV: intersticialni cystitida, gyne potize, klouby, kandidoza. Na plnem WP od 10/2010 po rocnim najezdu.

Ten clanek je horka novinka,

Ten clanek je horka novinka, pouhych pet dni stary, tak to jsi v obraze! O tom, jestli rifa s doxy staci k zabraneni rezistence, netusim. Muzes zkusit i jine makrolidy, jak tu pisou v predchozich prispevcich, roxi nebo klacid. Musim rict, ze ma steva taky azi snaseji nejhur, ale casem jsem se tim prokousala. S klacidem to nebylo o moc lepsi pred zacatkem capu. Anebo muzes zkusit doxy s levofloxacinem na mesic, pokud ti ho nekdo napise. To bys urcite snesla a je to hodne ucinne, zejmena na mocove cesty, ale problem je, ze to taky nebrani rezistenci, takze neni radno to zobat prilis dlouho a ja nevim, jak dlouho uz na tom samotnem doxy ses. Ja bych asi testla to roxi, ale je to na tobe samozrejme.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 +
  D3 + rifa od 26/10/2009 pro Cpn a Mpn, tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Diky, Adriano :-) Ja jsem ve

Diky, Adriano :-) Ja jsem ve vyhledavani skoleny profik (jako vazne), takze se nediv :-) Na Doxy jsem 4 mesice, uz je skutecne nutne k tomu zacit neco davat, a pokud se pridani Azi do 3 tydnu neukaze jako snesitelne, budu muset menit.

Do chinolonu nepujdu, pokud vylozene nemusim, rozjizdi mi totiz brutalni bakterialni vaginozy. Ale pro nekoho to muze byt alternativa...

CTR/CPN, LB, Myco pneu, EBV: intersticialni cystitida, gyne potize, klouby, kandidoza. Od 1/2010 NAC+Doxy+Fluco, najezd na CAP. 

CTR, LB, EBV: intersticialni cystitida, gyne potize, klouby, kandidoza. Na plnem WP od 10/2010 po rocnim najezdu.

Tak ještě to pořádně

Tak ještě to pořádně přeložit a interpretovat!

"... There is potential for false-positive PCR test results, particularly in patients whose PBMCs are positive for C pneumoniae by PCR. In this trial, 7 subjects were randomized (5 to active treatment, 2 to placebo) based on a PCR showing positivity for this respiratory pathogen in PBMCs. Of the 5 patients receiving active treatment, only 1 was a responder. Perhaps the results could be improved upon by restricting treatment to those who are positive for C. trachomatis by PCR..."

"... Teoreticky možný je zde falešně pozitivní výsledek PCR zejména u trpících, jejichž mononukleáry z periferní krve jsou při PCR pozitivní na C. pneumoniae. V této studii bylo 7 náhodně vybraných účastníků (5 v činné léčbě, 2 v placebu) pro pozitivní výsledek PCR na tento „choroboplodný zárodek dýchacích cest“ v mononukleárech z periferní krve. Z oněch 5 obdrževších činnou léčbu pouze 1 na ní odpovídal. Možná by se daly výsledky vylepšit omezením léčby na ty, co jsou pozitivní při PCR na C. trachomatis..."


Ukázka, jak se dá celá celkem nadějná práce deklasovat na slabší průměr! Protože díky této myšlence se zase hafo "chytrejch" toho chytne a bude to používat jako důkaz neléčitelnosti Chlamydophila pneumoniae! Místo toho aby usoudili, že tahle potvora Chlamydophila pneumoniae je jen poněkud tvrdší oříšek, než ta Chlamydia trachomatis, a že by to inu chtělo zkusit něco delšího a propracovanějšího, jako je třeba ten WP či SP! ČERT ABY TO VZAL!

Jedna věta dokáže zkazit strašně věcí, ale zaplať pán bůh alespoň za to, že to ukazuje na tu nesmyslnost 14 dní jedním ATB!  A to je strašně důležité!Jan Na WP a SP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ... leden 2010 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance. 

březen 2013 ukončení CAPu 

Ze by ITacka nebo

Ze by ITacka nebo knihovnice? :o) Jinak mrkni do inboxu o te vaginoze..

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 +
  D3 + rifa od 26/10/2009 pro Cpn a Mpn, tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Prosím o informáciu, či

Prosím o informáciu, či pri hodnote Chl. pneumoniae=15,500 U je nebezpečie už prepuknutia nejakého závažného ochorenia, prípadne, aká je možná maximálna hranica, aby nedošlo k vážnejšiemu ochoreniu? Je možné  ovplyvniť a oddialiť nebezpečie prepuknutia týchto diagnóz stravou? Ďakujem veľmi pekne, s úctou.

No já trpím když to čtu

No já trpím když to čtu od Jana!
Tak na to přesně mně odfakovali z urologie (urologií?) - výsledky PCR ze stěrů a moči - negatvní...děláno v Klinlabu...
Ještě přiznání zoufalého "hříšníka". Jelikož jsem pečlivě študoval články atd. okolo rfampicinu, ke Klubalovi jdu až  21.6. (před tím 2.6. na plastiku křížového kolenního vazu - ach jo, já chcípák...) - a stav kol močáku, prostaty a kloubů se začal zase horšiti, i nasadil jsem ARFICIN (rifa) 2 x 150 a teď 2 x 300 - k Azi a Mino. Počátek docela průšvih, absolvoval jsem rodinnou oslavu na zahradě v jakémsi mlžném oparu pocucávaje 1 - 2 piva.  Sranda byla se mnou jako o pohřbu (to ale již delší dobu...). Klouby se zhoršily tak, že schody jsou pro mne problém jako pro důchodce o berličkách, močák se zhoršil, únavový stav taky (to tu ale již dlouho nebylo). To je informace - 14 dní. Nyní mám pocit, že se tělesná schránka s tím stotožňuje a je lépe. Ještě jsem zapoměl - beru ještě pyruvát kalcia 6 g 1 hod před peckou ATB.  Trochu mne trápí, že mne čeká "vrtání" kolene - uvidime co předoperační vyšetření. Budu tam tak 4 - 6 dní, už vidím, jak nějakému lékaři vysvětluji, na co mám s sebou ten pytel léků...
Podám další report po návštěvě Klubala a odběru vzorků.
K.

Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008. Nyní již jen Mino 2x denně 100, ACC 1 - 2x600, D3, pyruvát

Nyní nic neberu, jsem na chemoterapi. Konec chemo - teď zase Mino 1+ 2 denně a Azitromycin 4x250 týdně. 1 Mteronizadol 250+250 denně. Víc nesnesu

Kajo, to musi byt pekny

Kajo, to musi byt pekny mazec, teda, tenhle tvuj mix! :o)
Btw: Ja si teda na rifampin zadny alkohol nedavam, myslim, ze s rifa fakt neni radno to testovat. S wp cloveka asi jedno pivo nezabije, kdyz ma v poho jatra a neprezene to, ale s rifa je to preci jen neco jineho.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 +
  D3 + rifa od 26/10/2009 pro Cpn a Mpn, tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

To bylo 1 - 2 piva za celý

To bylo 1 - 2 piva za celý den!

Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008. Nyní již jen Mino 2x denně 100, ACC 1 - 2x600, D3, pyruvát

Nyní nic neberu, jsem na chemoterapi. Konec chemo - teď zase Mino 1+ 2 denně a Azitromycin 4x250 týdně. 1 Mteronizadol 250+250 denně. Víc nesnesu

Tak to mlcim, to urcite bylo

Tak to mlcim, to urcite bylo vhodne na zavodneni organismu.

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 +
  D3 + rifa od 26/10/2009 pro Cpn a Mpn, tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Kolik stojí Rifampicin

Kolik stojí Rifampicin (Arficin), když ho dostanete na receptě u dr Klubala? Má někdo zkušenost? Leraku?

Tak jsem chtěla vložit

Tak jsem chtěla vložit odkaz na doplatek u Arficinu,nejde to.Markéto,je minimální.(kolem 30ti korun) Pokud máš zájem o ceny léků a doplatky,na stránkách MZCR -léky, najdeš všechno.

DORA

OK. Otázka je, jestli dr

OK. Otázka je, jestli dr Klubal to nepíše na hradí pacient...

Myslím, že těm, co píše

Myslím, že těm, co píše protokol, by ho mohl napsat i na pojišťovnu.

CTR, LB, Myco pneu, EBV: intersticialni cystitida, gyne potize, klouby, kandidoza. Od 1/2010 NAC+Azi+Doxy+Fluco, priprava na pulzy. 

CTR, LB, EBV: intersticialni cystitida, gyne potize, klouby, kandidoza. Na plnem WP od 10/2010 po rocnim najezdu.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k