dva typy krýpt

Práve som preložila tento príspevok Dr.Wheldona.

http://www.cpnhelp.org/thoughts_on_cryptic_bodie

Myšlienky o kryptických telieskach: Existuje dôkaz o existencii dvoch druhov? A majú rôzne vlastnosti?


Je dosť diskusií o nových stratégiách liečby. Myslím si, že by som mohol k tomu niečo dodať.
Je niekoľko dohadov ktoré by som rád ujasnil.

Tu sú moje tvrdenia:

a) Prirodzene sa objavujúce krypty (NOC) sa objavujú keď sú na RB použité chronické hostiteľské stresory.
b) Pri NOC nie je inhibovaná syntéza bakteriálneho proteínu. HSP sú viac regulované. Je vytvorený nadbytok HSP. HSP sú veľmi dráždivé napodobeniny molekúl. Toto je príčina prečo je NOC nebezpečný. Zaručene nie je inertný.

c) Krypty podmienené antibiotikami (AIC) sa objavujú keď sa podávajú inhibítory proteínovej syntézy(tetracyklíny, makrolidy alebo rifampicíny).

d) AIC je abnormálna forma, ktorá má obmedzenú schopnosť produkovať HSP. Veľmi infikované hostiteľské bunky môžu preto získať schopnosť odumrieť.(Toto môže spôsobiť nepríjemné die-off reakcie, ktoré majú niektorí ľudia z antibiotík považovaných za bakteriostatické.
e) AIC má obmedzenú schopnosť vytvárať vlákna, ktoré spôsobujú koniec mimo hostiteľských lysosomov.

f) NOC sa nezdajú byť citlivé na Nitroimidazoly. Môžete podať Metronidazol niekomu so zrejmým vysokým množstvom Cpn, a nedostanú die-off reakcie.
g) AIC sú vysoko citlivé na Nitroimidazoly, v tomto prípade die-off reakcie sú veľmi silné.

Záver: Budem tvrdiť že je dôkaz, že existujú dva druhy Kryptických Foriem. Tieto dva druhy sú úplne odlišné. Súhlasím, že nadmerná produkcia HSP hrá významnú úlohu v prirodzene chronickej infekcii s Cpn, ale ťažko uverím, že sa toto stane dôležitejšie po začatí liečby. Tvrdím že pyruvát môže dobre dokázať premeniť NOC späť na formu RB, ale pochybujem, že by dokázal premeniť formu AIC späť na formu RB. Táto AIC forma by mala dobre a tvrdo odolávať.

nie priložila. ale

nie priložila. ale preložila tento príspevok.

Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

To by také mohlo

To by také mohlo vysvětlovat proč během WP není v testech cHSP60 positivní!

Jan Na WP a SP od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ... leden 2010 zlepšení ve všem i tam, kde údajně nebyla šance. 

březen 2013 ukončení CAPu 

 Ten odkaz je asi chybný,

 Ten odkaz je asi chybný, je o něčem jiném, je o tom, jak má DW už plné zuby těch, co prd o tom ví, ale tváří se jakoby snědli Šalmouna i s botama a fousama! A v podstatě činí medvědí službu nejen postiženým. 


Ale toto by to mohlo být:

thoughts on cryptic bodies: is there evidence for two classes? And have they different properties?

http://www.cpnhelp.org/thoughts_on_cryptic_bodie 

Jen to chce ještě ten překlad doupravit, něco tam málo chybí. Aby nám to někdo nevyčetl!  Platí originál!

březen 2013 ukončení CAPu 

Je to presne ten odkaz čo

Je to presne ten odkaz čo uvádzaš. Včera večer ma navštívilo dosť škriatkov - zlý odkaz a niektoré veci som presne nepreložila /2-3/. Ak sa budem na to cítiť, tak sa na to ešte pozriem /nemala som slovník, prerábame byt/, alebo ak by to ešte mohol opraviť niekto iný by bolo výborne.

Mňa veľmi zaujali tie dva druhy krýpt. Ja som skoro 30 rokov vôbec neužívala atb a podľa tohto u mňa prevládajú krypty NOC. Reakcie na entizol sa miernia - asi končím s vybíjaním AIC krýpt. Takže ak sa budem chcieť ďalej pohnúť, podľa tohto mala by som brať pyruvát. Ale ten rifampicin mi stále nedá pokoj. 

 Z príspevku Dr.Wheldona mne vyplýva - ak sa niekto preliečoval často atb, tak má dosť AIC krýpt, ale môže mať aj NOC krypty a čím dlhšie ťažkosti bez preliečovania, tým viac NOC krýpt, a ak sú už reakcie na entizol malé, mal by sa pridať pyruvát.

http://www.cpnhelp.org/thoughts_on_cryptic_bodie

Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

link v texte už je

link v texte už je opravený.

Ja by som k tomu pridal ešte poznámku, že toto bola len úvaha dr.Wheldona, ktorá vznikla pri príležitosti prvých debát o nasadení pyruvátu kalcia dva roky dozadu. Myslím že odvtedy táto teória dvoch foriem kryptických chlamýdií  nebola znovu debatovaná ani neviem, že by bola potvrdená nejakým výskumom.

WP 05/2008-03/2009,pauza,pokrač.od 06/2009. Mycopl.Pn,Cpn,reaktivované EBV,Pseudomonas aeruginosa.CFIDS. Liečba: NAC,doxy,azi,entizol,vit.D,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Po roku liečby známky zlepšenia.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

V tom vlákně na cpnhelpu

V tom vlákně na cpnhelpu je odkaz na další obdobné články jiných autorů, krom toho to má celkem logiku. Každopádně s tím pyrohroznanem vápenatým opatrně! I s tím Entizolem, ono jaksi při pokračování ve smyslu SP, to jest předávání dalších ingrediencí či síly již zavedených ingrediencí najednou může být ten již "nic nedělající" Entizol najednou nečekaně pořádným vymítačem toho ďábla v těle!

Na této cestě křivolaké je ještě mnoho křivolakých a nečekaných zákrut, plných překvapení, je to taková pohádka tisíce a jedné noci, kdy nikdo nikdy neví, kdy ho to sejme. A je úplně jedno, jak to tam uvnitř vlastně skutečně a vědecky funguje.

Ale to se musí zažít, ne předjímat. Jak řekl Pepa Švejk, "Život lidskej je tak složitej, že samotnej život člověka je proti němu hadr!"

březen 2013 ukončení CAPu 

 Trošku z jiného soudku

 Trošku z jiného soudku

http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Život_člověka

"... Je však krutou ironií od lékařů, když např. doporučí více pohybu starému člověku, který je rád, že se došmatlá přes ulici do trafiky pro noviny a cigára. ..."


březen 2013 ukončení CAPu 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k