12. května 2010: Pořad ČT "Dobré ráno" připomněl Mezinárodní den ošetřovatelek a lidí s chronickým únavovým syndromem

Dne 5. 5. 2010 obdržela redakce ME/CFS.cz pro pacienty nabídku z České televize zúčastnit se 12. května mezi šestou a osmou hodinou ranní živého vysílání pořadu Dobré ráno, které bylo věnováno i Mezinárodnímu dni podpory lidí s benigní myalgickou encefalomyelitidou/chronickým únavovým syndromem (ME/CFS). Do studia přijali pozvání imunolog prof. MUDr. Jiří Litzman CSc. a zástupkyně zdravotně postižených ME/CFS-ČR paní Lenka Králová. Vysílací vstupy byly rozdělené do tří bloků trvajících přibližně 3-5 minut.

Celý pořad je možné shlédnout v archivu ČT ZDE.
(Vstupy o ME/CFS najdete v minutách 6:06, 6:17, 7:33.)

První vstup
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/310292320120048-dobre-rano/obsah/114501-beseda-co-je-unavovy-syndrom/


Druhý vstup
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/310292320120048-dobre-rano/obsah/114504-beseda-co-je-unavovy-syndrom/


Třetí vstup
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/310292320120048-dobre-rano/obsah/114529-beseda-co-je-unavovy-syndrom/

zdroj: http://cfids.nezavislestranky.cz/view.php?cisloclanku=2010051201

Borelie, chlamydie tam byly

Borelie, chlamydie tam byly a asi stále jsou a to další je z říše NEVÍM CO CHCI, ALE CHCI TO!

Tudy cesta nevede, bohužel! Má prokázané borelie, chlamydie a chytá se XMRV. 

Cesta močálem černým, podél bílých skal .... ostatní se snad ani nedá komentovat.

březen 2013 ukončení CAPu 

Paní Králová byla na

Paní Králová byla na rozhovor dobře připravená a prala se statečně. Přijde mi, že se paní Králová marně snaží vysvětlit, že jde o nějakou biologickou příčinu, ne o primárně psych. záležitost a pan doktor ve vysílání mimo jiné tvrdošíjně obhajuje psych. diagnozu. Klasika, jako vždycky. Mluvila o MKN 10, kde je CFS uveden pod hlavičkou neurologického onemocnění. Toho XMRV se chytají lidi s CFS jako nějakého nadějného objevu, který ukazuje na příčinu - infekci, ne na duševní postižení . Doktor ve vysílání aspoň připustil, že je potřeba vyšetřit imunologicky, endokrinologicky, infekce a další věci. Ale psychinu si neodpustil. Aspoň, že řekl, pokud vás únava neopouští, přijďte a je potřeba zjistit příčinu. CFS je tedy podle něj stav a ne nemoc.  

Jestli někdo další chce jít do televize, nebo napsat něco do novin, časopisu, jak se píše v emailu od redakce CFIDS klubu, žádají všechny o spolupráci viz. tady

http://chlamydie.info/node/4912

(na WP od 10/2007, CFS, EBV, zl. stafylokok, chlamydie pneu, alergie, onychomykóza, chronická žilní nedostatečnost, bolesti kloubů a svalů, únava)

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

No a jak se v ČR

No a jak se v ČR diagnostikuje - jak se získá "nálepka" CFS.
Člověk, který vzal hlavu do svých rukou a nestrká ji do cizích.

ofiko u nas zadna takova

ofiko u nas zadna takova diagnoza neexistuje, pokud vim, takze pokouset se ji ziskat, je chimera
imunologove a zrejme i mnozi dalsi to ale radi pisi do lek. zprav, takze me treba napsali a v celkovem hodnoceni zdrav. stavu to pak muze hrat dulezitou roli

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 +
  D3 + rifa od 26/10/2009 pro Cpn a Mpn, tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Tak o čem to ta televize

Tak o čem to ta televize bude vysílat? Mě to taky všude píšou - do žádanek, do zpráv nevím, protože ty bludy nečtu. Jenom mi nějaký dr. řekl, že si to mám nechat otestovat a já jsem nevěděla co. EBV? Celý název chronický únavový syndrom je ujetý. Všechno má svoje příčiny a důsledky. Souhlasím s Janem. U mě je na vině bakterie =chronická infekce, kterou MUDři nechtějí léčit - stejně tak jako u všech tady. Jenže to v té televizi asi nezazní - nový hit - virus XMRV bude populárnější - pro nás ale nedůležitý. Je to velmi omezené.
Člověk, který vzal hlavu do svých rukou a nestrká ji do cizích.

 Problém je v tom, že

 Problém je v tom, že nikdo z učených neví z čeho je ten příznak dlouhodobé únavy alias CFS, CFIDS, ME/CFS, únavový syndrom a co já vím ještě, nikdo neví, co to je a z čeho to je! Ti "učení" to nemají, tak jen spekulují a i se tím možná docela dobře živí, ale my co to dnes a denně prožíváme na kůži vlastní víme naprosto jasně, kdy to začalo a co nám naši rádcové našli! Tady na těch stránkách registrovaní mají najité Chlamydophila pnemoniae nebo jiné chlamydie a k tomu většinou  EBV, HSV, HPV, CMV, borelie a možná další potvory, včetně toho nového hitu XMRV a dalších dosud nepojmenovaných potvor, celkem selsky jednoduše a prostě nějakou tu chronickou a nevyléčenou infekci či několik souběžných nákaz plus zřejmě podvýživu stopovými i základními minerály nutnými k řádnému souběhu všech biologických, fyziologických a biochemických a vůbec životních dějů, možná i nějaká genetická zátěž by se našla, ale podle mudrců jsem jen skupina  imunosuprimovaných či imunokompromitovaných (se sníženou schopností imunitního systému vyvolat normální odpověď na infekci)    hypochondrů s tím, že infekce už byla "přeléčena", tak co vlastně chceme?! Jim mizerně není, oni nejsou bez platů, oni mají svá teplá místečka ... jim stačí se ohánět tlacháním, že CFS je když se nenajde příčina a trvá to alespoň půl roku, ale mně osobně není vůbec jasné, jak poznají, že to trvá ten "alespoň půl roku", když vědí s odpuštěním houby o tom, co se pacientovi děje a jak dlouho a proč se děje a jen se člověku arogantně vysmívají, že oni tomu přeci musí rozumět .... viz ty odkazy na Dobré ráno nebo co to bylo. To je jak říkat tetřevovi hlušci při toku "puťa, puťa" a myslet si, že zabere na hrst zrní!

Ale jsou i tací lékaři, kterým je souvislost mezi přetrvávající, nedostatečně vyléčenou nákazou a tou příšernou únavou, bolestmi svalů, kloubů, duševní mlhy, atd. jasná, ale ti do televize nelezou, protože mají strach, že je zadupou do prachu jak doktora Galéna v Čapkově Bílé nemoci!

např. http://ireferaty.lidovky.cz/2/698/Bila-nemoc

březen 2013 ukončení CAPu 

Taky mi mudři napsali, že

Taky mi mudři napsali, že moje příznaky zapadají do obrazu  chronického únavového syndromu.
Ale léčím chlamy, candidu a pak chci léčit EBV.

(na WP od 10/2007, CFS, EBV, zl. stafylokok, chlamydie pneu, alergie, onychomykóza, chronická žilní nedostatečnost, bolesti kloubů a svalů, únava)

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

Prosadit cokoliv nového ve

Prosadit cokoliv nového ve zdravotnictví je na téma "A přece se točí". Nechápu, že je tohle v 21. století možné a přitom je to všudypřítomné.

Ovce za totáče, ovce nyní - neustále podporované "médii". Úroveň naší společnosti je opravdu úžasná a řekla bych stále stoupající (myšleno ironicky). V době, kdy je ve zdravotnictví stovky přístrojů, neumí lékař na pacienta ani šáhnout, natožpak něco zdiagnostikovat. Nemám nic proti práci psychiatrů, ale z 90% za ní "lékaři" schovávají svojí vlastní neschopnost. 

Tomu kdo se bude hádat s jakýmkoliv MUDrem o tom, že CFS není psychický se hluboce klaním, poněvadž já bych na to neměla nervy.

Člověk, který vzal hlavu do svých rukou a nestrká ji do cizích.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k