Psychosmatičtí odborníci

Psychosmatičtí odborníci  - ano či ne?
Milí - spolutrpící, neustále je mi otloukána o hlavu "psychosomatika" jako jedinný a bazální způsob léčby, také někteří doktoři nemající recept na vyléčení pacienta sklouznou do pozice psychiatrizace pacienta, nyní mi byl předhozen "objevný článek" z časopisu Xantypa -
http://www.xantypa.cz/cislo-01-10/1052-3/nemoc-je-informaci-o-nasem-zivote
Dr. Hnízdila. Abstrahuji - li se od obecné nedůvěry k článkům tohoto typuv "ženských" časopisech, zajímá mne spíše bazál tohoto problému vyjádřitený stručně: YES or NOT? Z článku tak nějak vyčnívá zhrzelost z neuznání oficielní medicínou, což však ještě neznamená že NOT. Koneckonců chlamidióza, CFS a jiné "kamenná" medicína také jaksi neuznává. Pobočný dotaz- má s tím CKP někdo nějakou zkušenost, - kladnou, nebo je to jen taková soukr živnost? Nikde jsem se nedočetl o výsledcích, typech indikovaných - a údajně vyléčených chorob, úspěšnosti léčby. Tak nějak mi to připomíná "celostní medicínu" Dr. Jonáše - což údajně velmi jednoznačně sklouzlo do podoby čistého kšeftu s ideami a vlastními výrobky. Znáte někoho, kdo by se tam snad dal dohromady?

Karel

To , co tam ten člověk

To , co tam ten člověk píše je jedno ze základních kamenů holistické medicíny. Jenže používá pouze jeden kámen. Tělo má ohromnou samouzdravovací schopnost, ale když už se to hodně po...., tak těmto lidem jenom ty psychokecy nemůžou pomoct. Je potom daleko složitější to rozmotat. Pár lidí znám, ale neznám podrobně jejich skutečné problémy. Dokonce jedna paní vedle ve vsi používá psychotronika (toho bych se hodně bála), ale s šíleně unavenýho člověka tahajícího nohy za sebou je to velmi energický a zdravý člověk. Má mnoho let na krku obrovský statek je jí 55 a energie má jako kdyby jí bylo 25, i vypadá velmi mladě. Asi je těžké to hodnotit, podle mě, když člověk vážněji onemocní, tak by měl dělat správné věci ve správný čas, aby se mohl posouvat na cetě k uzdravení. Ať už je to cokoliv. Jenže neexistuje člověk-lékař, který by to uměl. Hodně se k tomu blížil i páter Ferda.

P.S. CFS pro mě není žádná diagnóza

Člověk, který vzal hlavu do svých rukou a nestrká ji do cizích.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k