Jednání ve věci vydání standardu diagnostiky a léčby CFS ve Věstníku MZ

 http://cfids.nezavislestran

 http://cfids.nezavislestranky.cz/mz_23062010.pdf

Tak to mne dostalo!

"V současné době Ministerstvo zdravotnictví zastává názor, že odborná literatura týkající se problematiky chronické únavy je lékařům k dispozici, racionální přístup lékaře v první linii a adekvátní chováni nemocného jsou předpokladem správného postupu, při kterém se nemocný i v současné situaci dočká odpovídající diagnostiky a léčby."

Tady někomu haraší!


"... racionální přístup lékaře v první linii a adekvátní chováni nemocného jsou předpokladem správného postupu ..."

Nějak nevím, co je jako důležitější ... a hlavně co si jako pod tím představovat!

Neumí to někdo přeložit do češtiny? 


"...  racionální přístup lékaře v první linii ... "

"... adekvátní chováni nemocného ... " 

"... správného postupu, při kterém se nemocný i v současné situaci dočká odpovídající diagnostiky a léčby."


Vše na pozadí CFS, CFIDS, ME/CFS, PVCFS, chronické infekce, zkrátka, když člověka bolí celý člověk, svaly, kůže, ráno vstane a je mu ne dobře, večer je tam, kde byl ráno, dál nedojde, protože nemůže, ač by strašně rád šel, něco dělal, leč tělo nemůže pro celkovou schvácenost duše i těla, nikdo mu to nevěří, hypochondrovi ....

 


Schválně, co je podle vás "hypochondrů" ten 

"...  racionální přístup lékaře v první linii ... "

"... adekvátní chováni nemocného ... ", aby se dočkal toho správného postupu, při kterém se nemocný i v současné situaci dočká odpovídající diagnostiky a léčby.


březen 2013 ukončení CAPu 

racionální je pro mě

racionální je pro mě něco jako rozumný

adekvátní chování nemocného - když se budu adekvátně chovat, možná se dočkám i odpovídající diagnostiky a léčby. Hurá. To mě uklidňuje. Teď jen aby si to doktoři přečetli, že mají mít racionální přístup, nemocný se chová adekvátně a výsledkem je správný postup, diagnoza a léčba... Odbornou literaturu podle MZ mají k dispozici.

(na WP od 10/2007, CFS, EBV, zl. stafylokok, chlamydie pneu, alergie, onychomykóza, chronická žilní nedostatečnost, bolesti kloubů a svalů, únava)

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k