Azithromycin vs. klarithromycin

Už brzo budu začínat protokol, nejdřív cca 14 dní NAC a doplňky, pak Doxy 100mg a poté přidám makrolid.
Přečetla jsem si tento update: http://www.chlamydie.info/node/2843
a teď nevím, zda brát azithromycin nebo klarithromycin. Azithro mi kdysi dávno (ještě před chlam.) udělalo zle, nemohla jsem skoro dýchat - bolesti bránice, hrudi i břicha. Klarithromycin jsem zkoušela loni (už na chlam.) a fungoval dost  - silné bolesti kloubů, ale žádné příznaky neslnášenlivosti.
A ještě je tu ten Roxythromycin, o něm se teda plicař vyjádřil jako o zastaralém atb, že prý nebrat :-) Někde jsem tu četla, že je snad lepší při neuro obtížích.

Zajímá mne, co vy ostatní? Berete od začátku asi většinou Azi (Roxy)... Nebo někdo začal klarithromycinem? či měnil? Má význam brát klarithromycin, pokud se současně nechystám (zatím) užívat pyruvát?
díky předem za odpovědi.

 Máš v tom zmatek.

 Máš v tom zmatek. Přečti si nejdříve 

http://www.chlamydie.info/node/2483

a až to strávíš

http://www.chlamydie.info/node/688

a pak ještě

http://www.chlamydie.info/node/3048

a na experimenty pyrohroznanem vápenatým zatím zapomeň. Spěchej pomalu! Tohle heslo si dobře zapamatuj!

březen 2013 ukončení CAPu 

Jane, díky za ten poslední

Jane, díky za ten poslední odkaz, ten jsem nějak opomenula při prolejzání všeho možného.
Pyruvát určitě zatím zkoušet nebudu (viz můj příspěvek). Četla jsem zde i na cpnhelp o reakcích na něj. Jenom mě zajímal ten klarithromycin. Mluvila jsem o tom s doktorem, říkal, že má největší účinnost. Spěchat samozřejmě taky nechci, budu se snažit na protokolu chodit do práce, když to půjde.

Cpn, h.pylori, b.afzelii; WP od 20.9.2010; NAC 1200, od 4.10.2010 DOXY 100, od 24.12.2010 AZI

Klarithromycin podle toho na

Klarithromycin podle toho na co! V protokolu to asi není to pravé ořechové! Něco jiného je to brát 14 dní a něco jiného ten náš několikaletý exhorcisus!

S tou prací je to těžké, ale je to na pozadí toho, co se od těla chce, mírně řečeno masochismus! Ale to si každý musí nějak tak srovnat v hlavě, zda se chce do budoucna dorazit nebo se, dá-li bůh, vyléčit! Ovšem bohužel to asi neodvisí jen od pacienta ...

březen 2013 ukončení CAPu 

Je zvláštní, že lékaři

Je zvláštní, že lékaři tak rádi předepisují Klaritromycin/Klacid. A také rádi tvrdí jak je účinný.

Z kolektivu zdravotních sester pracujících v nemocnici, ne doktorů co sedí v ordinaci a předepisují léky podle předpisu VZP, ale od sester, které přicházejí každý den do styku s nemocnými, kteří tyto léky berou se ozývají jenom nadávky na AZI a Klacid.

Lékař totiž jenom vidí pacienta, který vymydlený, čisťounký a usměvavý žádá léky.

Kdežto běžný personál v nemocnici s těmito pacienty přichází do styku potom co lék začnou užívat a 90% z nich má průjem a zvrací. A samozřejmě jsou to ty sestry, co to musí uklízet. Když se zeptáš zdravotní sestry co by z kombinace AZI/Klacid/ROXY doporučila, tak je to vždy ROXY.

Na ATB od 15.4.2009, Doxi 200mg denně, Roxi 300mg denně, 5 denní pulzy Entizolu , 2x denně 600mg NAC.

První WP od 15.4.2009 - 30.9.2011, Doxi-Roxy-Enti-NAC.

Přerušení WP od 30.9.2011 - 7.3.2012. 

Nový cyklus WP od 7.3.2012 - 11/2013

Zajímavé! Díky za

Zajímavé! Díky za názory. Já si taky myslím, že klacid je ten nejméně šetrný (v případě dlouhodobého braní a odumírání chlamydií), jen mám s Azi (sumamed) tu jednu zmiňovanou špatnou zkušenost. Naštěstí si můžu vybrat (MUDr. "v rodině", sice ne z oboru, ale díky Bohu za to...) a mám možnost lékařského dohledu a také podpory, což mnoho z vás nemá a o to víc vás obdivuji.
Je mi jasné, že léčba není žádná procházka růžovou zahradou, že reakce mohou být silné... Pokud mi  tělo pracovat nedovolí, bude samozřejmě PN. Ona je pro mě stejně nejhorší ta cesta do práce a z práce (MHD), když je mi blbě. To jsem vždycky ráda, že dolezu domů.
Cpn, h.pylori, b.afzelii; WP od 20.9.2010; NAC 1200, od 4.10.2010 DOXY 100, od 24.12.2010 AZI

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k