Rok na ATB terapii

Přátelé,
nedalo mi to a i já se pokusím o jakés takés bilancování mého roku na ATB. Patřím mezi ty "šťastlivce", kterým ATB předepisuje Dr. Klubal na chlamydie a borélie. Zatím stále nejedu full WP. Začínala jsem téměř přesně před rokem na podzim r. 2009 s Azithromycinem 500 mg 3x týdně, ale můj močový měchýř na něj reagoval tak bouřlivě, že to bylo nesnesitelné, a tak jsem jej musela po pár týdnech vysadit. Pár týdnů odpočinek a od ledna 2010 jsem to vzala z druhého konce a najela jsem na Doxy 200 mg, na nějž jsem měla lehký chřipkový herx a od té doby jsem až na 2 nutné přestávky stále na něm. V červnu 2010 jsem velmi pomalu přidala Azi 250 3x týdně. Nebylo to příjemné, protože Azi dráždil můj měchýř, ale reakce už nebyly zdaleka tak bouřlivé a dnes v podstatě polykám Azi bez větších reakcí ( i když to stále ještě trochu cítím na močáku). K tomu beru 1x týdně Flukonazol. Jetrní testy se zatím drží ukázkově. Entizol se chystám i přes nesouhlas Dr. K. přidat až teď.
Nejdřív k úspěchům. Mám za to, že se mírně zlepšil stav mého MM, konkrétně trigonitidy. Netrpím už tak výraznými bolestmi v trigonu, vyzařujícími do nohou. To je práce Doxy, je na to i nějaká studie, u mě se to potvrdilo. Trigonitida tam je, ale pocitově a prý i vizuálně mírnější. Do jisté míry ustoupily bolesti v břiše, bolesti gynekologické. Gynekologický nález se asi zlepšil - usuzuju dle nálezů gynekologů. Trpěla jsem dlouho na krvácivý čípek a když jsem vyměnila gynekologa, to už jsem brala Doxy asi 5 měsíců, tak mě ten nový poslal na psychiatrii s tím, že tam nic nemám. Musím ale dodržovat přísnou dietu (viz dále, moc mi to nejde) a nedráždit slizinice jak močáku, tak oslabovat poševní prostředí. Mám totiž častější a bolestivé  a krvácivě hnisavé anaerobní vaginitidy vlivem brani ATB (objevily se mi až na ATB), což poševními laktobacily moc kompenzovat nejde a tak s tím vždycky nějak bojuju lokálními prostředky. To jsou ty plus minus úspěchy.
Situaci mi ale značně komplikují dvě věci. Na protokol jsem najížděla se zdevastovanou střevní sliznicí po předchozím ATB přeléčování, s řadou rozvinutých potravinových intolerancí. Hrozně jsem se toho bála, že to situaci zhorší, a sama se divím, že zatím netrpím žádnými průjmy a že to plus minus zvládám. Zvládat to jsou ale silná slova - popravdě se bohužel během léčby pomalu ale jistě rozšiřuje okruh potravin, které nesnesu a po kterým mám na střevech a na močáku do 20 minut reakci. Bolesti kloubů a nález na krční páteři a podle pocitů i na bederní - to je další kapitola. Paradoxně když jsem ještě neměla rozhašená střeva, tak mě klouby nebolely. Co je rozhašené mám, tak mě pobolívají, zhoršuje se to při porušení diety, při rozběhnutí vaginitid. Aktuálně mám RTG nález na páteři. Proto se přikláním k tomu, že za klouby u mne spíš stojí stav mých střev (enteroartritidy) než chlamydie, a to i proto, že se to s braním ATB zhoršuje. Střeva jsou ovšem neřešitelná, dokud budu brát ATB, protože základním předpokladem pro jejich uzdravení je eliminace všech toxických látek. Střeva jsou i důvodem pro to, proč jsem ještě nezačla s Enti. Musím pomalu a opatrně. Uvidím, jak to budu snášet a jestli vůbec. A hlavně ta dieta.
Druhý problém, který řeším od května je akustické trauma, které jsem prodělala při pobytu v hlučném prostředí. Přestala jsem částečně slyšet na obě uši, nic dramatického, ale znát to trochu je. Absolvovala jsem 2x intenzivní infuzní trapii a cpu se léky na prokrvování sluchového aparátu. Bohužel se to už zřejmě do pořádku úplně nedá, přetrvává i šelest. Ukazuje se však, že v tom asi nebyla jen ta hluková zátěž. Mám, jak jsem psala výše, RTG nález na páteři právě u krčních obratlů, které mohou způsobovat problémy se sluchem a dále je tady potenciální riziko ototoxicity u tetracyklinů, čili i u Doxy. Takže to vypadá, že jsem k tomu byla díky těmto vlivům náchylná (jen jsem to netušila), a proto přišel i ten úraz hlukem. Z důvodu infuzní terapie a dále díky podezření na ototoxicitu Doxy jsem 2x Doxy vysazovala, jednou na 10 dní v červnu a pak na 20 dní v září. No ale už to zas jedu v původním režimu. Dr. K. říká, že se nemám bát, ale přiznám se, tyhle potíže jsou tak odporné, že bych si nerada z WP odnesla trvalé poškození sluchu.
Tolik asi moje bilance. Snažím se vydržet. Uvidíme co ten Entizol. Dr. K. mi vypsal žádanku na vyšetřeni u gastroenterologa, ať víme, co se v těch střevech děje, ale já nemám odvahu tam vůbec jít. Tak uvidím. Dřív jsem to už s Enti zkoušela a neměla jsem žádné reakce. Pokud nebudou bouřlivé ani teď a ustojí to zažívací trakt, chci zkusit urychlit pulzy, dávat je v kratších intervalech. Ale je to otázka.
Tolik asi ode mne. Něco je pryč, něco zůstalo - celkově žádný velký zázrak zatím, ale šanci tomu ještě dávám. Pokud nebude nějaký zásadní vývin k lepšímu řekněme do půlky příštího roku, chystám se upravit protokol a hledat pomoc ještě i jinde, zřejmě v zahraničí..
Všem, co znám z tohoto webu, děkuju za podporu a pomoc a řadu podnětných reakcí na mé přísěvky hlavně k infra sauně, kterou jsem zatím nevyzkoušela, ale i k jiným tématům. Držte se.

poznámka k tomu

poznámka k tomu urýchľovaniu pulzov. Vyskúšal som obe varianty - predlžovanie pulzov ako aj skracovanie odstupov medzi pulzami a s oboma som mal negatívne skúsenosti - obvykle príliš silné a dlho pretrvávajúce postpulzové reakcie, kvôli ktorým som musel následný pulz vždy o týždeň oneskoriť. Tak ako hovorí dr.Stratton - liečbu nemožno urýchliť, neexistuje skratka. To dávkovanie entizolu 5dní každých 28dní liečby asi nie je náhodne vybraná doba.

WP 05/2008-03/2009,pauza,pokrač.od 06/2009. Mycopl.Pn,Cpn,reaktivované EBV.CFIDS. Liečba: NAC,doxy,aziroxi,entizoltini,vit.D,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Striedavo dobrý a zlý stav.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Michale, děkuju za reakci,

Michale, děkuju za reakci, jak jsem psala - třeba vyzkoušet. Uvidím co po prvním pulsu, který dávám dnes - jednorázově 500 mg Enti. jsem zvědavá, třeba to už něco ukáže.

CTR, LB, Myco pneu, EBV: intersticialni cystitida, gyne potize, klouby, kandidoza. Od 1/2010 NAC+Azi+Doxy+Fluco, priprava na pulzy. 

CTR, LB, EBV: intersticialni cystitida, gyne potize, klouby, kandidoza. Na plnem WP od 10/2010 po rocnim najezdu.

K tým entizolovým pulzom.

K tým entizolovým pulzom. Začala som sa liečiť ako Ty od 01/2010. K 1. pulzu som sa dopracovala 1.6.2010. Takmer žiadna reakcia, okrem silnej nádchy. Aj tak som pridávala každý mesiac po jednom dni. Reakcie do 5 pulzu boli znesiteľné a tešila som sa z toho a tak vyznieva aj môj posledný príspevok. Ale po dopísaní príspevku sa situácia zmenila. Na 14. alebo 15.deň pulzu so zaznamenala takýto stav silná bolesť hlavy pocit nafúknutej hlavy vo zveráku, toto trvalo 4 dni musela som si dať ibalgin. Prepadol ma neuveriteľný strach z necitlivosti bolesti celej hlavy až do krku i to išlo. Tak neviem, možno je to porfýria. Teraz  je to už menej, ale stále to je. Dospela som k názoru, že po prvom pulze sa nedá nič vyhodnotiť. A pulzy by som ani nepredlžovala ani neskracovala intervaly medzi nimi. Po predchádzajúcej skúsenosti by som sa toho veľmi bála.
Tiež som mala problémy so sluchom, raz som počula veľmi silno, bolo to dosť nepríjemné, chvíľami zasa som skoro nepočula. Toto sa mi upravilo, myslela som, že už celkom stratilo, objavilo sa to až teraz po 5. pulze a zasa sa to upravuje k lepšiemu.
Takže myslím, že by si sa nemala ešte zaťažovať vyhodnocovaním liečby. Prajem Ti, aby si sa stále zlepšovala. Začali sme liečbu v rovnakom čase.


Cnp, Mycopl.pneu? na WP od 01/2010 Doxy+Azi+Enti+NAC, hučanie v hlave, bolesti ucha, zápal dutín, hrozná únava, zášklby svalov, neprekonateľná úzkosť a iné
Cnp, Mycopl.pneu? na WP od 01/2010 Doxy+Azi+Enti+NAC, hučanie v hlave, bolesti ucha, zápal dutín, hrozná únava, zášklby svalov, neprekonateľná úzkosť a iné

ano, mám podobnú

ano, mám podobnú skúsenosť. Prvé tri pulzy boli relatívne znesiteľné (3dni, 4,5d, 5dní entizolu), skutočne krutý bol až štvrtý a nasledujúce pulzy. Je možné, že prvé pulzy nie sú také tvrdé z toho dôvodu, že pri nich ešte nedochádza k výraznejšiemu množstvu bunečných apoptóz, keďže po prvých pulzoch asi ešte v bunkách prežíva dostatok kryptických chlamýdií, ktoré apoptózu blokujú. Až keď pri neskorších pulzoch sa tieto posledné kryptické chlamky vybijú, tak sa infikovaná bunka rozpadne a uvoľnia sa z jej vnútra dovtedy nahromadené toxíny (LPS, porfyríny,...). A pokiaľ sa to stane hromadne, tak môže byť pospulzová reakcia dosť drsná. Preto treba s pulzmi pomaly a s rozumom.

WP 05/2008-03/2009,pauza,pokrač.od 06/2009. Mycopl.Pn,Cpn,reaktivované EBV.CFIDS. Liečba: NAC,doxy,aziroxi,entizoltini,vit.D,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Striedavo dobrý a zlý stav.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k