Šlápnutí vedle s Klacidem - opětovné rozjetí chlamydií ?

Můj příběh začíná před dvěma roky. Po léčbě angíny začali moje problémy - pálení na hrudi a s ním ranní kašel, únava, bolení v kloubech, noční pocení a nespavost. Po všech různých vyšetření jsem se po 3 měsích dostal k již tady diskutovanému dr. a byla mi nalezena prodělaná plicní chlamidie. Po 2-měsíčním přeléčení následoval půlroční klid a pohoda. Bohužel po této době následovalo opět období, kdy se začali střídat dny, kdy jsem byl OK a dny vleklé únavy (ale bez pocení, nespavosti). Po několika měsících jsem šel opět k dr., kde mi byla indikována borélie, takže následovalo další zhruba měsíční přeléčení. Opět půlroční klid. Po celou dobu jsem měl vždy pozitivní testy CPN na IgG a IgM, negativní na IgA.
Po zhruba půlročním klidu jsem dostal vleklý zánět v krku a navštívil jsem ORL. Byly mi odebrány vzorky sputa a poslány na PCR analýzu. Nalezeny byly mykoplazmata, takže jsem dostal k užívání Klacid na 14 dnů. Nutno říct, že mezi vyšetřením a zjištěním nálezu uběhlo několik dnů, kdy se mi stav začal lepšit. Nicméně mi bylo doporučeno ATB vzít, aby neproběhla recidiva. Teď beru ATB sedmý den a poslední dva dny se začali projevovat příznaky, které jsem měl úplně na začátku příběhu - pálení na hrudi, nespavost, pocení, únava. Jak jsem se dočetl tady na diskuzi (bohužel pozdě), tak klacid může chlamýdie opět probudit. (Když zpětně přemýšlím, tak i ten prvotní vzestup vzešel po léčbě ATB - augmentinem). Nejradši bych si naliskal, že jsem před léčbou klacidem neprošel toto fórum, ale jak se říká, pozdě bycha honit.
A teď stojím před otázkou - pokračovat v klacidu a doufat, že zabije aspoň ty mykoplazmata,  ale riskovat růst chlamidií nebo radši přerušit a doufat, že nástup chlamydií zastavím, nicméně s tím, že mykoplazmata můžou přerůst v chronickou záležitost? Nebo je to teď už jedno?
Děkuji za každý názor

A to kde si prečítal že

A to kde si prečítal že Klacid prebudí chlamýdie? Nečítaj diskusie, ale začni s preštudovaním informácií hore na lište a prídeš na to, že žiadne atb neprebudí chlamýdie. Určite klacid doužívaj, ale môžu nastať reakcie zo zabitých baktérií. Preto je dobré brať doplnky - stačil by carbofit min 2 hod po klacide a po carbofite min 2 hod nič nejesť. 

Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Třeba tady

Třeba tady http://www.chlamydie.info/node/3621 nebo tady http://www.chlamydie.info/node/2225 (Pokud chlamydie přešli do chronického stádia pak je léčba Klacidem na 14 dní jen nas*re.)

Tak za prvé, chlamydie je

Tak za prvé, chlamydie je sama o sobě chronická infekce a když už ti na ní přijdou, je to proto, že máš již delší dobu nějaký problém který se opakuje a zhoršuje, tudíž v tu dobu už chronická je. V prvotním stadiu ti na ní nepřijdou a já jsem přesvědčená, že se s ní všichni rodíme, nakazíme se v porodních cestách, čím víc bude matka nemocná, tím víc si toho od ní vezmeme. Postupem času se bakterie v těle množí po jakémkoliv oslabení organismu ať už nevhodnou stravou či jinými vlivy. Za druhé, klacid ti chlamydie nerozjede, to že je ti po pár dnech užívání hůř je herx - reakce na odumřelé bakterie. Tělo se jich snaží zbavit. Čím větší je reakce, tím déle je potřeba atb brát. Když je vysadíš brzo, dá se říct že máš v tu dobu tělo "otrávené" endotoxinama a může se ti tedy po brzkém vysazení antibiotik infekce rozjet ještě k horší podobě.

Souhlas s Evitou!Jinak na

Souhlas s Evitou!

Jinak na chlamydie (v chronickém stádiu obzvláště)  bohužel neplatí žádná monoterapie. Na chvilku se uleví a pak obyčejně za dva tři měsíce to jde zase s kopce dolů! 

Jan Na WP (a později SP) od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže ... červenec 2010 ukončení nepřerušované léčby 

březen 2013 ukončení CAPu 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k