Český průzkum: Kvalita života pacientů s chronickým únavovým syndromem

zdroj: http://www.me-cfs.cz/view.php?cisloclanku=2011020701

Vážení čtenáři,

obracíme se na vás s prosbou o spolupráci, ze které by mohli mít prospěch všichni pacienti s ME/CFS.

Naši redakci oslovila studentka, která pracuje na bakalářské práci na téma „Kvalita života pacientů s chronickým únavovým syndromem." Motivací k volbě tohoto tématu je onemocnění její maminky, která trpí CFS již sedmým rokem.

Součástí práce je praktický průzkum o kvalitě života nemocných.
Formulář a pokyny k jeho vyplnění (účast je anonymní) jsou k dispozici po kliknutí na odkaz
www.minmax.cz/cfs.

Čím více respondentů – pacientů s ME/CFS se do průzkumu na výše uvedeném odkazu zapojí, tím větší bude úroveň celé práce, která by mohla dobře posloužit např. jako podnět k většímu zájmu o tuto problematiku. Jak všichni víme, zatím je přes veškeré úsilí zájem na zodpovědných místech o pacienty nulový. Když žádné výzkumy neprovádějí odborná pracoviště, tak podpořme v úsilí studenty. Nebylo by to poprvé, co jejich aktivita rozhýbala společnost. Tato kapka naděje vás bude stát jen kapku úsilí nad formulářem. O výsledku vás budeme informovat, a pokud průzkum dobře dopadne, zveřejníme celou práci na našich stránkách.

Víme, že je vaše energie značně snížená, o to víc si vážíme každé vaší spolupráce.Bohužel pro starého

Bohužel pro starého kozáka 40 let po maturitě nevyplnitelné! Bohužel jen další ukázka naprosto ujeté představy o CFS a pod.! Roubovat melouny na kopřivy prostě nejde!

březen 2013 ukončení CAPu 

Něco jsem jim tam

Něco jsem jim tam naflákala, jsem zvědavá, co si z mýho skuhrání vezmou :D:D

To je nějaká anketa jestli

To je nějaká anketa jestli se člověk cítí už na dřevěný penál? Chápu, že u někoho je ten CFS destruktivní - tak ať s tím něco zkusí dělat. No ale když mu řeknou že to možná ani není nemoc, a že nevědí co to způsobuje, a ať jde k psychiatrovi, tak co vlastně tomu neobeznámenému chudákovi zbývá....Sledovat "kvalitu života" - jak jde do háje.
Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008. Nyní ACC 1 - 2x600, 2x300 ARFICIN (rifampicin), 2x300 Dalacin, 3xtýdně 250 Azitromycin

Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový
syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008. Nyní 2x300 ARFICIN (rifampicin), 2x300 Dalacin, 3xtýdně 250 Azitromycin, aktuálně co

Na webu CFS je delší

Na webu CFS je delší diskuze o dotazníku, probírali tam jeho klady a zápory a shodli se, že je dobré, když už neprší, tak aspoň kape. Ať se o tom mluví co nejvíc. Ať popírači vidí jaký má CFS v praxi dopad na lidi a na jejich životy. Sama studentka uvedla, že pokud tam někdo napíše jediný cíl a to UZDRAVIT SE, je taková odpověď užitečná.

(na WP od 10/2007, CFS, EBV, zl. stafylokok, chlamydie pneu, alergie, onychomykóza, chronická žilní nedostatečnost, bolesti kloubů a svalů, únava)

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k