Hospodářské noviny

Pěkný text v HN 8 - 10. dubna, Dopisy a e-maily strana 10: (výtah):

"Trošku naivně jsem se domníval, že placení poplatků možná kromě jisté ekonomické roviny "nabudí" lékaře, aby nás pacienty začali považovat nejen za předmět svojí nesporné lékařské odbornosti, ale také konečně za klienty, kteří je kromě povinného zdarvotního pojištění tak trošku platí cash, a proto si zaslouží být považováni za rovnocenné klienty a partnery."

" Tak mně napadá, co kdyby nám lékaři náklady léčení fakturovali a my bychom fakturu předložili k proplacení naší pojišťovně včetně našeho názoru a pozantků o jednání s námi jako člověkem - pacientem. A kdyby se prokázalo, že všechno nebylo v pořádku, tak by pojišťovna plnění procentuálně krátila. To by potom byl  v nemocnicích poprask a časem by nás snad skutečně začali považovat za klienty. To by bylo krásné, nemyslíte?"

Asi myslíme....že jo. A pak se probudil a měl ruku v nočníku....
Taky trošku možná kulhá ta "nesporná odbornost"....


Jak básníci v Čechách o

Jak básníci v Čechách o iluze přišli .......

 

březen 2013 ukončení CAPu 

Pacient=klient. O toto sa na

Pacient=klient. O toto sa na Slovensku pokúšal bývalý minester zdravotníctva Zajac. Potom sa vymenila vláda a všetko naštartované a pomaličky sa rozbiehajúce vrátila do starých koľají.

Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Včera na ČT 24 diskuse-

Včera na ČT 24 diskuse- předseda ČLK M. Kubek a zástupce Ministerstva zdravotnictví. Téma, jak jinak- reforma zdrav. systému... 100 Kč za den v nemocnici vláda už schválila snad definitivně, ve hře ještě poplatky za každou položku na receptu 30Kč a hlavně návštěva specialisty bez doporučení PL návrh 90-200 Kč. Dobrému specialistovi by člověk zaplatil i víc, ale kde je hledat, že. Se vším tedy (po schválení, pokud k němu dojde) běhat za PL? čekat nevím jak dlouho, nakazit se v čekárně dalšími patogeny a zároveň čekat, jestli PL nějaký poukaz milostivě napíše? Já už mám špatné zkušenosti s předchozí PL:
Před 10 lety: S prostatou nemůžete mít ve svém věku problém, na to moc myslíte, v moč. měchýři je pořád trochu moči. Urolog (bez žádanky): chronická prostatitida
Před 5 lety: mononukleozu nemáte, ta vypadá jinak (uzliny).
ORL (bez žádanky): mononukleoza EBV etiol.
Střeva: analogicky
Pokračovat netřeba.
Ani stupňovitý postup při pacientově hledání: 1. - běžný PL, 2. - PL "s přesahem", 3. - specialisté v ambulancích, v nemocnicích aj, 4. - specialista zaměřující se komplexně na pacienta... nevede kolikrát k cíli, běžný pacient spoléhající se na infekční aj. lékaře jako na nejvyšší autoritu ve všem  může taky pohořet a pohoří. A tkahle to bude ještě komplikovanější, finančně, psychicky, časově.
A ještě detail z té diskuse: na Slovensku prý člověk ke specialistovi bez doporučení praktika nemůže? (Předpokládám, že se do toho nepočítá zubař, gynekolog).


Stěhovavé potíže po bronchitidě 6/2010; 7/2010- respirační problémy, nepotvrzené astma, chřipkové stavy, silná únava; od 8/2010 hlavně neurologické potíže- nejprve zrak, po zlepšení stavu oči + hlava - dráždění, tlakové pobolívání, slabá závrať, chřipkové stavy, chron. prostatitida, Cpn IgG+, mycoplasma pneu. IgG+, bartonella IgG+, zřejmě i borelioza. Fluconazol, Klacid, plán. tetracyklin+?+fluconazol od V/2011
Stěhovavé potíže po bronchitidě 6/2010; 7/2010- respirační problémy, nepotvrzené astma, chřipkové stavy, silná únava; od 8/2010 hlavně neurologické potíže- nejprve zrak, po zlepšení stavu oči + hlava - dráždění, tlakové pobolívání, slabá závrať, chřipkové

:(http://www.nczisk.sk/buxus/

Pěkné, ale sci-fi!

Pěkné, ale sci-fi! Všichni kecají o prevenci a kašlou i na nemocné, jde jim jen o peníze!

Také

Také - jo ale pozor, to je

Také - jo ale pozor, to je Dr.Hnízdil, ten léčí tak trochu iracionálně civilizační symptomy - bez ATB! (Jak říkají ti co věří n čarodějnice - "všechno je v hlavě")

Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008. Nyní ACC 1 - 2x600, 2x300 ARFICIN (rifampicin), 2x300 Dalacin, 3xtýdně 250 Azitromycin

Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový
syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008. Nyní 2x300 ARFICIN (rifampicin), 2x300 Dalacin, 3xtýdně 250 Azitromycin, aktuálně co

Neříkám, že má ve všem

Neříkám, že má ve všem pravdu, ale jak si nás pěkně rozporcovali odborníci, a v globále nás neumí léčit. Nemuseli by pacienti  prodělávat kolečka zbytečných vyšetření, neposílali by nás od čerta k dáblu a někdo by násmožná i léčil. Já mám poruchu kostního metabolismu, poruchu metabolickou,  infekce/borelie,chlamydie a kdo ví, co ještě.../, poruchu hormonů, následně od toho pak dalších 10 nemocí, ale stejně mi nikdo ani neporadí, oni to totiž  ani neumí !!!No a peníze jsou fuč, tak není ani už za co léčit......až prý budu mít jasnou rakovinu,mám přijít! To je na zabití, takoví doktoři!

Směřuje to k tomu, radši

Směřuje to k tomu, radši hned zaplatit specialistovi, nebo se nechat uchlácholit PL, že to nic není, má to každý atd... Pokud tedy ten specialista neřekne něco podobného. Zrušení platby za položku na receptu by mělo být až ve velké reformě. Klienti budeme, když půjdeme do soukromého zařízení, kde má doktor na pacienta čas, věnuje se mu,  a nechá si to patřičně zaplatit, ne tam, kde má doktor 30 lidí denně a na pacienta 5 minut.

(na WP od 10/2007, CFS, EBV, zl. stafylokok, chlamydie pneu, alergie, onychomykóza, chronická žilní nedostatečnost, bolesti kloubů a svalů, únava)

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

Na co jsme desítky let

Na co jsme desítky let platili VZP pak, že . No, s těma "specialistama" to také není, jak píšeš, kamarádka jela 400km ke specialistovi a za 5 minut ji doslova vyhodil, že nemá čas, ale peníze si vzal slušné. Takže to není tak docela pravda, že když něco  hodně přeplatíš, bude se ti někdo věnovat. Prasárna je to, že ani ti tzv specialisti si to nedají na webové stránky, že se u nich platí např. vstupní prohlídka 4 tisíce a odběry např. 80,- Kč jeden, bude jich třeba minimálně 10 a dle výsledku se uvidí. Nejhorší je to, že specialisté ví, co mě a synovi je, ale neumí to léčit. Ono by to šlo, ale jim se nechce, protože si vydělají, aniž by se snažili, tak na pacienty kašlou. Ted nám asi opět padne vláda a kdo ví, co se dostane ke  korytu a jak to dopadne.

Otec zažil, že mu

Otec zažil, že mu soukromé zařízení na Bulovce nabízelo operaci, která nebyla nezbytně nutná, a bylo na mudrech poznat, že by si rádi přivydělali. Takže některé soukromé kliniky by se jistě předháněly v nabídce ošetření za peníze. Otázka je, jestli by to člověka vyléčilo, nebo jenom přeléčilo.  Jinak to je smutná pravda s těmi specialisty. Najít specialistu, který má čas, a tedy je nutno ho dobře zaplatit, ale taky má zájem pacienta léčit a vyléčit. A jsme u toho základního, stále stejného problému, tak jak píšeš: "Nejhorší je to, že specialisté ví, co mě a synovi je, ale neumí to léčit. Ono by to šlo, ale jim se nechce, protože si vydělají, aniž by se snažili, tak na pacienty kašlou." Doktoři většinou buď nevědí, nebo vědí a léčit nechtějí a navíc je zdraví dobrý byznys... V jedné ordinaci mi důrazně vysvětlili, že se léčí pouze akutní věci, jak je to chronické, tak se s tím už nedá nic dělat, pouze tlumit.
A s tou vládou u nás je to jako s medicínou, většina lidí, kdo tam jde si jde nahrabat, mají na to 4 roky a nemyslí na blaho ostatních, aby se druhým dobře vedlo. Lepší už to nebude.

(na WP od 10/2007, CFS, EBV, zl. stafylokok, chlamydie pneu, alergie, onychomykóza, chronická žilní nedostatečnost, bolesti kloubů a svalů, únava)

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k