Novy objev v boji proti rezistentnim bakteriim

Podaril se, rekla bych, celkem radikalni objev na poli mikrobiologie, kdy vedci zjistili, ze lze bakterie nicit jejich vlastnimi, v laboratori cistenymi proteiny...a to velmi rychle a uspesne.

vice viz. http://www.physorg.com/news/2011-01-combatting-antibiotic-resistant-bacteria.html

Uz aby to bylo na trhu. 

Researchers v Lawrence

Researchers v Lawrence Livermore National Laboratory (LLNL) objevil nové způsoby jak bojovat proti antibiotické odolné bakterii použitím bakterie vlastních genů.

Více než 50 let, antibiotika byla užívána pro dárkový různými druhy smrtelných infekcí a ušetřily nespočetné životy. Jeho široký úvod a aplikace změnila obličej léku celosvětového.

Ještě, navzdory pokusům o sblížení udělalo antibiotikám v průběhu let, seznam , jako MRSA (Methicillin - resistant Staphylococcus aureus), E.coli, Salmonella a , roste a stávající se jeden ze světových nejvážnějšího zdraví týká se. Infekce jednou běžně zpracovatelný mají nyní stávat se těžší boji a potenciálně víc smrtícímu.

Vědec našel si cestu k bojovat proti antibiotické odolné bakterii použitím acteria- ovo vlastních genů. V nejprve rámu, bakterie sedí na destičce. Sekundy později, bakterie buněčné stěny úplně jsou zničené kdy rafinovaná forma bakterie vlastního proteinu je zaučí vnějšek cel.

To je tam, kde Paul Jackson a jeho LLNL tým vstoupí. Seskupení vzalo čerstvý přístup k boji s antibiotickou odolnou bakterií vyvíjející čerstvou generací antibiotik, opíralo o moc hlubší porozumění bakterie vlastních genů. Způsob se sestává z otočení patogeny vlastních genů a procesů proti tomu.

"Rather than hledající víc tradičního řešení sporné otázky a možná nacházejícího chemického či antimikrobiálního řešení, my jsme rozhodli se spojit genetické řazení a vzít blíž pohled na nalíčení patogenu Den, " Jackson řekl. "In doing so, my jsme identifikovali geny uvnitř bakterie která zakódovat pro lytic proteiny - - velmi naléhavou komponentu pro buněčné přežití a ta, které my jsme mohli dělat pákový efekt proti tomu."

Lytic proteiny jsou užívaný bakterií k udělej ! malé vruby v opěrných bodech uvnitř buněčné blány tak cely může syntetizovat novou buněčnou stěnu a dělit.

S lytic proteinem-vyrábějícími geny indentified, Jackson- ovo tým užíval diskové syntéze zakódovaný proteiny v laboratorní a čištěný je. Oni pak uvedli rafinovaný protein k zevnějšku bakteriálních buněk. Plody byly rychlé a velmi jasný - - dokončit a celkové ničení patogenu buněčné stěny. Protože tyto lytic proteiny jsou jedineční každým bakteriovým druhům, rafinovaný protein jen zacílí že specifické bakterie buněčné druhy, opuštění jiných buněk nezraněných.

" rafinovaný protein má velmi úzké spektrum ale může být smíšený s jiný lytic proteiny z jiných bakteriových druhů produkčnímu širšímu spektru antibiotik, " Jackson řekl. " výzkumný také ukázal , že čištěný lytic protein velmi je stabilní, s dlouho skladovatelností a jen extrémně malá částky jsou požadované, aby velmi rychle zničit ."

Protože tyto bílkoviny jsou základní pro život cely, to není pravděpodobné, že bakterie mohla adekvátně bránit se to. Jestli to zkoušelo, to by pravděpodobně by zbavilo celu zdatnosti dělení - - postup absolutně požadoval pro produkci více patogenu buněk.

Jackson řekl jeho tým může sekvence genetické informace a produkují čištěný lytic proteiny během několika týdnů pro neznámé bakterii druhy či druhy které nebyly uspořádané.

Družstvo stále testovat jeho průkopnický techniky na dodatečný patogeny.

Poskytnutý od Lawrence Livermore národní laboratoře 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k