Stále sa používajú antibiotiká v živočísnej výrobe???


Prednedávnom som zaregistroval z viacerých strán informácie, že ešte aj v súčasnosti je bežné masívne používanie antibiotík a rastových hormónov pri chove hospodárskych zvierat, ktorých mäso sa vyrába alebo aspoň predáva v európskych krajinách. Snažím sa dopátrať k nejakým reálnejším a detailnejším informáciam.

Každopádne, ak je to pravda, tak moja zlosť nepozná hraníc. Na jednej strane lekári vážne chorým ľuďom odmietajú s argumentáciou hrozby pestovania rezistencie predpisovať akékoľvek antibiotikum a na druhej strane sú hospodárske zvieratá denno-denne nacpávané nízkodávovými a vysokodávovými množstvami antibiotík, len za účelom vyššieho profitu. Neskutočné!!! A potom vo finále lekár obviní pacienta, že si za získanú rezistentnú baktériu môže sám - buď svojím nadmerným užívaním antibiotík v minulosti alebo nedôsledným nedoužívaním  nejakého jedného balenia (zaujímavé protirečenie, nie?)

Jednou z indícií pravdivosti praxe antibiotík v potravinárstve môže byť nedávny škandál so superrezistentnou E.Coli v Nemecku, ktorá sa obvykle nachádza v tráviacom trakte hovädzieho a bravčového dobytka a svoju netypicky vysokú odolnosť voči antibiotikám mohla získať práve z dlhodobého vystavenia antibiotikám v strave zvierat.

Ak máte niekto nejaké ďalšie informácie a relevantné čláky k tejto téme, pridajte do diskusie.

no

no nazdar.......

http://www.pavelpoc.cz/europoslanci-snizte-uzivani-antibiotik-u-zvirat-1

Europoslanci: snižte užívání antibiotik u zvířat

12.5.2011

Vznik nových multirezistentních kmenů bakterií může příští generace připravit o možnost efektivně využívat antibiotika. Riziko zvyšuje i schopnost bakterií navzájem si odolnost předávat.

Poslanci Evropského parlamentu dnes naléhavě vyzvali Evropskou komisi k zásahu vůči masivnímu užívání antibiotik. Důvodem je stále rostoucí počet kmenů bakterií které jsou rezistentní i vůči nejmodernějším druhům léčiv. Pokud nedojde k rychlému řešení, hrozí tak, že přijdeme o jednu z nejúčinnějších zbraní proti chorobám v dějinách moderního lékařství.

"Podle ECDC trpí v Evropě infekcemi multirezistentními kmeny bakterií 400.000 pacientů," říká český poslanec Evropského parlamentu Pavel Poc. Rezistence vzniká důsledkem nevhodného užívání antibiotik jak u lidí, tak u zvířat. "Ta v Evropě spotřebují až polovinu celkového objemu antibiotik. Problém je ale především v tom, že antibiotika nejsou používána jen pro nemocná zvířata, ale také k preventivním účelům a ve světě i jako urychlovače růstu zvířat. Narozdíl od lidí však v zemědělství chybí přesná evidence o užívání antibiotik, aby bylo možné vyhodnotit konkrétní rizika."

"Podporuji proto především požadavek řádného sběru a analýzy porovnatelných údajů o prodeji přípravků pro veterinární použití a následné použití těchto přípravků u zvířat. Získávání těchto údajů by mělo být povinné pro všechny členské státy EU," říká europoslanec Poc. Antibiotika používaná pro zvířata jsou často zcela identická s těmi, které se používají v humánní medicíně. Produkce z chovů, kde se používají, pak může obsahovat jejich zbytková množství. Dlouhodobý příjem potravy obsahující malé dávky antibiotik pak umožní bakteriím přítomným v lidském těle postupně získat odolnost.

"Pokud Evropská unie přijme přísná opatření v oblasti užívání antibiotik u zemědělských zvířat, lze očekávat změnu legislativy i ve třetích zemích, a to především kvůli ekonomickým ztrátám, které by představovalo omezení exportu masa do Evropy," konstatuje Poc s tím, že například v USA je 74% všech použitých antibiotik aplikováno v živočišném sektoru zemědělství k prevenci chorob nebo k podpoře růstu zdravých zvířat. Polovina všech kontrolovaných masných produktů v amerických obchodech ale v důsledku toho obsahuje nebezpečné bakterie (MRSA). Tento problém je v USA znám od roku 2008 a dosud není zásadním způsobem řešen. Vědecké studie, které upozorňují na nebezpečí rezistence vůči antibiotikům kvůli hromadnému užívání v živočišné výrobě jsou přitom dostupné už od roku 1969. "I přesto se na ně ale nebere příliš ohled a počet rezistentních kmenů roste."

Podle Pavla Poce riziko představují i nepatogenní multirezistentní kmeny bakterií vzhledem k možnosti transgenních přenosů, a podle posledních výzkumů, také fenomén sdílení rezistence. "Vznik nových multirezistentních kmenů bakterií může příští generace připravit o možnost efektivně využívat antibiotika. Takový scénář by měl pro zdraví obyvatel katastrofální následky. Rezistence vůči antibiotikům představuje nesmírně závažný problém, který je třeba okamžitě a efektivně řešit," dodává Poc.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

No jo, každý vepřík je

No jo, každý vepřík je nasypaný jak kontejner a my se pak můžem divit, že... Ale jak jde o prachy, tak se jde přes mrtvoly, to neni nic nového...

V CR je to uz dlouho

V CR je to uz dlouho zakazano, pokud vim. Jak je to jinde nemam poneti..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mpn, tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Četla jsem, ale nemohu

Četla jsem, ale nemohu napsat už přesně kde, nevím, že v biomase by atb a hormony být neměly... V obyčejném mase by po použití léku měla uplynout jistá lhůta, než jde na trh. Ale nemám důvěryhodný zdroj. Jinak jsem viděla část dokumentu na ČT2 "Lososí farmy", kde ukazovali chov lososů na farmách v Jižní Americe, tuším Chile, Peru... Atb, hormony používají běžně ve velkém a dováží do celého světa. Jak mám ráda ryby, po tom, co jsem viděla, přešla mě chuť. Jestli to používají i farmy v Norsku, nevím. A další věc, geneticky modifikované potraviny, jsou už běžně ve všem viz modifikované škroby, kukuřičný, bramborový aj.

(na WP od 10/2007, CFS, EBV, zl. stafylokok, chlamydie pneu, alergie, onychomykóza, chronická žilní nedostatečnost, bolesti kloubů a svalů, únava)

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

My jsme se kdysi na VS

My jsme se kdysi na VS ucili, ze geneticky upravene potraviny by pro cloveka nicim nebezpecne byt nemely, je to stejny princip jako pri slechteni, jenze slechteni trva dele, kdezto tady to jde rychleji. Nebezpecne to muze byt pro prirodu, pokud se geneticky upravene rostliny masove rozsiri ci vytlaci diky svym vlastnostem divoke druhy, pak muze poklesnout biodiverzita a napadne-li pak rostliny nejaky skudce, na ktery jsou citlive, vsechno pomre a jsou-li divoke druhy, odolne proti skudci, vyhubeny, neni odkud sirit dobre geny. Proto se zakladaji genove banky semen.

Jinak hormony a atb v rybach a mase fuj..je trochu k smichu, jak ted vsichni maji strach o rezistenci pri predepsani par skatulek atb, zatim co za meho detstvi to vesele sypali zveri preventivne do zradla ve velkem...

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mpn, tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

pre upresnenie:

pre upresnenie: modifikovaný škrob nemá s geneticky modifikovanými organizmami nič spoločné. Je to lacné priemyselné potravinárske "éčko", viď napr. viac info tu: http://www.viviente.cz/modifikovane-skroby/

Čo sa týka GMO rastlín, osobne ich považujem za silne zdravotne rizikové. Základnou pointou súčasných genetických modifikácií je pridanie do genómu rastliny špeciálneho bakteriálnehu génu, ktorý umožňí rastline prirodzene produkovať určitý pesticíd proti jej škodcom. Zatiaľ čo v minulosti bolo treba rastlinu postrekovať pesticídmi ručne, teraz si ich rastlina produkuje sama. Dôsledkom ale je, že zatiaľ čo v minulosti sa dal postrek z povrchu rastliny zmyť, teraz je rastlina pesticídom nasiaknutá skrz-naskrz. Navyše, škodcovia sa voči týmto zmenám prekvapivo rýchlo adaptovali a výsledkom je akurát to, že máme pesticídovú rastlinu, ktorú je nebezpečné konzumovať, ktorá svojimi pesticídmi zamoruje pôdu v ktorej rastie a potenciálne sa kríži s čistými rastlinami v okolí. Na pozadí vývoja GMO plodín ale paradoxne nie je snaha o zvyšovanie poľnohospodárskej produkcie alebo pomoc chudobným krajinám. GMO korporácie sa týmto spôsobom (úspešne) snažia o patentovanie rastlinnej DNA, nanútenie svojej licencovanej rastliny roľníkom a následné ovládnutie potravinárskeho trhu. Šokujúce informácie o GMO priemysle ako aj o celkovom pozadí potravinárskej výroby priniesol pred časom dokument Food Inc. (2008), ktorý sa okrem iného podrobne venoval aj nátlakovým a vydieračským praktikám GMO firmy Monsanto. Dobrá správa pre Európu je, že ako jedna z mála krajín sveta pomerne úspešne odolala nátlaku GMO producentov a GMO výrobky sú tu stále buď zakázané alebo aspoň výrazne označované a teda fakticky nepredajné. Menej dobrá správa je, že sa týmito prebytkovými GMO plodinami kŕmia hospodárske zvieratá, ktorých mäso potom konzumujeme my.

WP 05/2008-03/2009,pauza,pokrač.od 06/2009. Mycopl.Pn,Cpn,reaktivované EBV.CFIDS. Liečba: NAC,doxy,roxiazi,entizoltini,vit.D občasné dávkovanie, plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Zlepšenia počas liečby

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Tak jak říká michal, to

Tak jak říká michal, to jsem přesně myslela, pesticidové plodiny, navíc jsem četla (ale opět nemám důvěryhodný zdroj) o tom, že i Evropa už musela podlehnout GMO pšenici a dalším plodinám jako je kukuřice právě firmy Monsanto. Výsledek je, že já už nevěřím tomu, že se vždycky poctivě uvádí, že výrobek je GMO free. Nedávno jsem v obchodě viděla některá balení rýže (hlavně ta drahá), označená jako GMO free. Takže asi ta levnější rýže, neoznačená, je s GMO?  Co si má spotřebitel myslet? Kouknu se na ten odkaz o tom éčku, jen mě zaráží, že dříve se uváděl prostě bramborový škrob, kukuřičný škrob a teď se uvádí modifikovaný kukuřičný škrob, modifikovaný bramborový škrob, modifikovaná kukuřičná moučka. Možná už jde do jídla pro lidi i kukuřice firmy Monsanto, už zřejmě není jen pro zvířata. Kukuřici miluju, jako popcorn i vařenou, i tortilly, ale už jsem četla doporučení, vynechat ji úplně, právě kvůli GMO. Snad je to jen poplašná zpráva, ale já už se ničemu nedivím.  Také jsem četla, že GMO by mělo způsobovat neplodnost již v druhé generaci. Nevím, jestli je to pravda. Snažím se GMO vyhýbat jak to jde. A o kvalitě potravin v ČR se všeobecně ví, že jsme odpadkový koš Evropy

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

http://zdrava-vyziva.doktorka

http://zdrava-vyziva.doktorka.cz/nebezpeci-geneticky-upravovane-kukurice...

.. Většina samiček onemocněla rakovinou prsu, samečci často měli nádory na kůži nebo na ledvinách.
...........
...Francouzská vláda pěstování kukuřice firmy Monsanto zakázala a svůj zákaz pěstování geneticky modifikovaných plodin (GMO) prosazuje pro celou Evropskou unii.....
..............
jen aby se to genetické označovalo a my si mohli vybrat.

od r.2005 jsem VYSÁL ze zdr.pojištovny 500 000.-kč -Ne za léčbu ,ale za vyšetřování. Oni totiž léčit neumí-po troše ATB už znají jen psychiatrii a AD. Přitom jsou na netu mraky rad od světových odborníků ,jak pomoci chronikům.-proč je nevyužívají ? vyšl
od r.2000

Ďalší článok o tom, že v

Ďalší článok o tom, že v živočíšnej výrobe sa masívne používajú antibiotiká, čisto iba za účelom urýchlenia rastu zvierat: http://www.novinky.cz/ekonomika/305627-polsti-farmari-dopuji-zvirata-ant...

Úryvok z textu:

Navzdory tomu, že Evropská unie přísně zakázala krmení zvířat antibiotiky, v Polsku se tak děje ve velkém. Zjistila to reportérka televize TVN 24, která se půl roku vydávala za chovatelku drůbeže a dobytka, ale i za dealerku nelegálních antibiotik.
„V Polsku v podstatě nejsou zvířata chovaná na maso, která by neměla antibiotika v organismu,“ uvedla v reportáži nahrané skrytou kamerou.  .........
Po návštěvě 25 chovných farem v různých koutech Polska, jimž nabídla nelegální antibiotika, se potvrdily její nejhorší obavy.
„Jen na jediné se zachovali v souladu s předpisy a poslali mě za veterinářem, s nímž spolupracovali,“ vypověděla novinářka. V Polsku nepochybně působí mafie, která dopuje dobytek a drůbež nebezpečnými léky, aby v co nejkratší době a při co nejnižších nákladech dosáhli maximální hmotnost či rozměry.
Farmáři přitom nemusí ani nikam chodit. „Dealeři si je najdou a nabízejí jim své zboží,“ potvrdila reportérka. Jedna farmářka v reportáži vylíčila, jak nakupuje antibiotika od dealerů a dává je svým chovným zvířatům. „Moje kuřata rostou rychleji a jsou chutnější než u konkurence,“ chválila se před skrytou kamerou.

 

A pre úplnosť prelinkovávam ešte tento článok: Maso je kvůli zkrmování antibiotik rizikové

"Loni ukázal výzkum v Severním Porýní-Vestfálsku, že plných 96 procent kuřat tam dostávalo antibiotika. BfR upozornil, že prasata a skot dostávají antibiotika v průměru šestkrát ročně."

V tomto kontexte ma vyslovene vytáča, keď mi moja obvodná lekárka odmieta predpísať čo i len krabičku antibiotík, pretože sa tým údajne podporuje vznik rezistencie!

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Na každé atb. je ochranná

Na každé atb. je ochranná lhůta, ale haha.

Po otevření hranic se sem dostalo mraky nemocí. Např. infekční průjem prasat. To v důsledku znamená, boď vybít celých chov a vymlátit interiéry vepřínů, nebo do nich rvát atb. pořád. Migrace je naprd, jak u zvířat, tak u lidí. Je nás moc.

Složení startovacích granulí jsem nečetla už pár let - zase si přečtu, ale atb. tam tenkrát byla.

O Polsku tu ani nepište, to je stát, který likviduje naše zemědělství a zdraví fest. Teda náš skvělý stát, který náš trh nechrání ani náhodou. Nacpou tam do zvířat kde co a opravdu to levně jde. Třeba u vepříků se to povedlo dokonale. U nás na tom zkrachoval kde kdo. Nic už tu není. Přežil jenom ten, kdo ty prasata byl schopen živit-financovat dlouhodobě něčím jiným, panč pod náklady jde něco dělat jen krátkodobě. Jde jenom o peníze o nic jinýho. Jsem zvědavá, čím se budem za pár let živit (výrobou těžko, leda kradením a obchodováním, to nám jde).

Člověk, který vzal hlavu do svých rukou a nestrká ji do cizích.

Antibiotiká našli v kuracine

Antibiotiká našli v kuracine z Popradu:

"Mäso podľa ministerstva pôdohospodárstva pochádzalo od dodávateľa z Noweho Targu. Laboratórne skúšky potvrdili podľa veterinárov prítomnosť antibiotík - ciprofloxacinu a enrofloxacinu, boli takmer trikrát vyššie ako povoľuje norma."

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Toto stojí za

Toto stojí za prečítanie...

Antibiotiká v potravinách. Časovaná bomba?

"Zvieratá sa dnes už nechovajú prirodzeným spôsobom. Sú zavreté, nemajú prirodzenú stravu a vzniká riziko infekcií. Preto preventívne dostávajú antibiotiká, ktoré sa dostávajú aj do mäsa. V rastlinnej výrobe je u nás zase bežné používanie antimykotík, ktoré majú zabrániť rôznym ochoreniam rastlín. Antibiotiká v rastlinnej výrobe používajú najmä farmári z Južnej Ameriky, ktorých produkty sa vo veľkom dostávajú aj na Slovensko." [...]
"...ešte upozorňuje, že problémom pri potravinách nie sú len antibiotiká, ale aj látky podobné hormónom. Tie podľa neho hrajú významnú úlohu pri vzniku obezity" [...]

"Používanie antibiotík u hospodárskych zvierat sa podarilo zakázať, aj keď v Európe sa stále objavujú škandály s mäsom nakazeným antibiotikami. „Bol to dlhý boj, ktorý trval desať rokov, ale podarilo sa zakázať asi šesť antibiotík. Zatiaľ sa však nepodarilo stopnúť používanie antimykotík na ošetrovanie rastlín. Myslím si, že ich používanie v poľnohospodárstve treba výrazne obmedziť,“ hovorí Krčméry" [...]

"V súčasnosti žijeme v otrávenom svete, z potravín sa do tela dostáva množstvo toxických látok. Otázne je, či sú dnes zdravé aj ryby. Je v nich ortuť a iné látky a tepelnou úpravou sa omega3 mastné kyseliny znehodnotia. V potravinách sú tiež látky, ktoré sa podobajú na ženské hormóny a hrajú úlohu pri vzniku obezity."

celý článok: http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/289265-antibiotika-v-potravinach-c...

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k