Komentáre Davida Wheldona ako Entizol (Flagyl)/Tinidazole funguje na Cpn

Existujú dôvody si myslieť, že minimálna baktericídna koncentrácia metronidazolu proti cpni'zamrznutej' inhibítormi proteínovej syntézy by mala byť pomerne nízka.  Metronidazol vstupuje do baktérie pasívnou difúziou. Sám o sebe má len malú antibakteriálnu aktivitu, ale pri niektorých baktériách jeho vysoko reaktívne metabolity roztrhnú bakteriálnu DNA v páre AT; toto sú ale prerušenia v  jednom vlákne DNA a dajú sa opraviť. Pri bežných anaeróbnych baktériách výsledok toho či organizmus prežije je daný rovnicou rýchlosť opravy proti rýchlosti poškodenia  DNA.

Za normálnych okolností organizmus pri prvom náznaku poškodenia DNA spúšta opravné mechanizmy svojej “poslednej šance”.  Tento mechanizmus ale vyžaduje syntézu asi 15 proteínov. Lenže 'zamrznutý' (pozn. pod zamrznutou formou Wheldon myslel  zrejme kryptickú formu Cpn) organizmus nie je schopný ich syntetizovať.  Takže poškodenie DNA pokračuje ďalej. Nový  metronidazol neustále vstupuje do bunky difúziou  pretože medzi vonkajškom bunky a vnútrom existuje neustály koncentračný gradient, kvôli tomu že vnútrobunkový metronidazol je neustáe odbúravaný na reaktívne metabolity. Môžeme teda predpokladať, že v endozóme je udržiavaná vysoká koncentrácia reaktívnych metronidazolových metabolitov a pre baktériu jej útočisko sa stáva jej celou smrti. Z toho hľadiska sa zdá že je lepšie ak  je hladina  udržiavaná na určitej hodnote nepretržite oproti krátkodobému podávaniu hoci aj vo vysokej dávke. Z mojej vlastnej skúsenosti viem, že som nemal veľké reakcie na podávanie metronidazolu počas môjho prvého päťdňového pulzu. (400mg 3x denne): ohňostoj prišiel až na štvrtý deň druhého pulzu a pokračoval dlho po ukončení pulzu.  A aký to bol ohňostroj!  Mal som si nafilmovaťnervové tiky ktoré som mal. azol už mi už teraz nerobí nič akurát mi vadí jeho zlá chuť. 
Metronidazol je aktívny voči chlamýdii iba vtedy keď ju inhibítory syntézy proteínov nútia prejst do pomalej anaeróbnej formy.  Tieto inhibítory potom zabraňujú aby si opravila poškodenie DNA zapričinené metabolitmi metronidazolu. Synergia na dvoch frontoch, a musím to povedať znovu, je jedným z najelegantnejších konceptov antimikrobiálnej terapie. Môj obdiv patrí pracovníkom Vanderbiltu, ktorí na to prišli.  

Díky za překlad komikovi

Komiku, děkuji moc za

Komiku, děkuji moc za vysvětlení. Pro mne je to úplně nový pohled na věc, nyní, po přečtení. Díky tobě jsem zase moudřejší, proč se mají brát imidazoly raději nějaký čas v kuse.

Vdaka patri DW. Ja som to

Vdaka patri DW. Ja som to len prelozil.

Proč jsou potom v průběhu

Proč jsou potom v průběhu WP metro pulsy, když by bylo lépe pořád a nižší dávky? Ale jak dlouho a kolik?Nebo jsem to špatně pochopïl?

Mas pravdu idealne by bolo

Mas pravdu idealne by bolo potiahnut metro dlhsi cas v kuse samozrejme sa musi udrzat urcita hladina. Neviem aka je najnizsia davka ktora by este fungovala. Kedze reakcie na metronidazol su dost tvrde a pri velkej zatazi kryptami by ho malokto vydrzal brat kontinualne DW modifikoval povodny myslim ze to bol stary Strattonov protokol ktory pouzival kontinualne uzivanie metronidazolu. Kedze CPn nereplikuje pretoze je v utlme pod kontrolou doxi a azi moznost vzniku rezistencie je skoro nulova. Takto moze ist kazdy svojim vlastnym tempom ktore jeho telo zvlada. Takisto je dolezite pre tvoje telo sa zregenerovat kedze ti postupne odumieraju napadnute bunky a tri tyzdne je tak optimalny cas by si bol pripraveny na dalsi pulz.
.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k