Rôzne drobné zlepšenia...

Zopár postrehov z posledných mesiacov...

Ústup neznesiteľného pocitu zimy.

Po takmer dvoch rokoch nepretržitého pocitu strašnej zimy začali v poslednej dobe tieto pocity výrazne ustupovať. Posledný 1,5 rok som sa klepal zimou aj pri 26 stupňoch v byte, opretý o horúci radiátor, za počítačom som sedával naobliekaný do troch pulovrov, zatiaľ čo ostatní okolo mňa chodili v tričkách s krátkymi rukávmi. Na noc pod hrubým paplónom, prikrytý dvoma dekami a obložený PET fľašami s horúcou vodou. S výnimkou krátkeho obdobia 30stupňových teplôt v lete, mi bolo zima počas celého roku, vrátane leta.

O to viac ma teda prekvapilo, keď som si s príchodom terajšej jesene a zimy uvedomil, že v podmienkach, kedy som sa minulý rok klepal neznesiteľnou zimou, som teraz relatívne bez problémov. Pred rokom mi bola zima pri 26 stupňoch v byte a pri 22 stupňoch to bolo na neprežitie. Teraz je v byte 22,5 a bez problémov sedím za počítačom. Úplne preč tie pocity zimy ešte nie sú, na noc sa stále prikrývam niekoľkými vrstvami, ale už nie som každú noc obložený hromadou PET fliaš s horúcou vodou. Spätne keď to hodnotím, tak sa mi zdá, že práve tie obdobia intenzívnych zimníc boli spojené s následnými veľmi výraznými zlepšeniami fyzickej sily. Čo by zodpovedalo teórii, že tieto zimnice boli spôsobené práve pozostatkami zo zabíjaných chlamýdií zo svalových buniek.

Zlepšenie problému s hlienmi v krku

Ďalšia vec, ktorú som si v poslednej dobe všimol, bolo zlepšenie môjho 5 rokov trvajúceho problému s intenzívnym, hustým, lepivým a nepríjemne páchnucim hlienom v krku. Ten hlien má lepidlovo bielu farbu, s konzistenciou strašne lepkavých mokrých pavučín a silný zápach pripomínajúci chemické lepidlo. Bol strašne nepríjemný, veľmi zle sa vykašliaval a keď zatekal do hrdla, človeku bolo nepríjemne od žalúdka s pocitom otravy a úplne biely v tvári. Tento hlien prakticky vôbec nereagoval na WP liečbu počas posledných 4 rokov. Preto ma prekvapilo, keď som si v poslednej dobe uvedomil, že sa veľmi výrazne znížilo množstvo spotrebovaných kapesníkov. Obvykle som sa v noci nikdy nevyspal, pretože ma hlien stekajúci do hrdla dusil, každú chvíľu som sa musel budiť a vykašliavať ho, ráno vždy okolo hromada kapesníkov (v najhorších dobách 25 kapesníkov za noc!). Preto ma to prekvapilo, že v poslednej dobe prespím celú noc, a celkový počet spotrebovaných kapesníkov za noc sa zredukoval na 1-2 kusy. Je to o to prekvapujúcejšie, že v súčasnom jesenno-zimnom období som očakával naopak zhoršenie stavu.

Zhoršenie reakcií na pulzy.

Tretia vec, čo ma prekvapila (a tentoraz nie príjemne) je zmena reakcií na pulzy. Na začiatku liečby som mal reakcie na pulzy presne ako sa popisovali - prvé dni pulzu bez reakcií, prvá reakcia v štvrtý deň pulzu a potom 2-3 týždne postpulzových reakcií. Po prvom roku liečby sa začala intenzita reakcií na Entizol zmierňovať, experimentoval som dokonca s predĺženými pulzami (rekordom bol 7dňový pulz). Neskôr som prešiel na tinidazol, u ktorého som si všimol, že reakcie na pulz sú odlišné - prichádzali obvykle hneď od prvého dňa a celkovo mi pripadali silnejšie, než na metronidazol. S tinidazolom som sa zasekol na dávkovaní 4,5 dní, dokončiť posledný poldeň už nikdy nešlo. Reakcie boli v podobe intenzívnej mozgovej hmly, ktorú som nazýval "zombie režim". Po vyše roku užívania tinidazolu ma to prestalo baviť a skúsil som znovu prejsť na metronidazol a bol som ešte viac šokovaný silou reakcií. Tentoraz mi bolo zle hneď od prvej tablety a okrem mozgovej hmly bol stav navyše kombinovaný s pocitom totálnej nevoľnosti, že som mal veľmi veľký problém do seba dostať každú ďalšiu dávku entizolu a doxy. Pulzy som musel skrátiť na 4 1/3 dňa a neskôr iba na 4 dni. Rovnako zlá reakcia bola na nemecký metronidazol ako aj na domáci Entizol, takže problém nebol v kvalite výrobcu. Vyzeralo to na veľmi silnú porfyrickú reakciu, pretože proti tomu pomáhalo zapíjať lieky vodou s glukózou. V porovnaní s očakávaným zmierňovaním reakcií na pulzy s postupom liečby, ako popisujú ostatní, ma tento stav dosť prekvapil. Ako jedno z možných vysvetlení ma napadajú moje experimenty s vysokodávkovým Déčkom. Vit.D má okrem iného pro-apoptotické efekty, čo by sa mohlo prejaviť ako zosilnenie účinku metronidazolu a zvýšenie uvoľňovania porfyrínov z odumierajúcich infikovaných liečených buniek. Zaujímalo by ma, aké máte vy skúsenosti s reakciami na pulzy po niekoľkých rokoch liečby.

Mozgová hmla stále bez zmeny.

Čo sa týka problémov s mozgovou hmlou, tam zatiaľ žiadne zlepšenie, stále je horšia, než pred liečbou. Toto ma dosť frustruje, hlavne s ohľadom požiadaviek na výkon v práci.


Zhrnutie najvýraznejších symptómov a ich vývoj počas liečby:

1. strašná fyzická únava - veľmi výrazné zlepšenie, stav blížiaci sa k zdravému stavu. Prvé významnejšie zlepšenie sa ale objavilo až po 2,5 roku liečby.
2. mozgová hmla - bola už pred liečbou, ale počas WP sa zhoršila a stále pretrváva.
3. depresie - objavili sa až so začiatkom liečby, zatiaľ stále pretrvávajú, zrejme je to reakcia na metronidazol alebo na uvoľňované porfyríny. Predpokladám, že by depresie mali vymiznúť hneď po stopnutí liečby. Veľmi sa zhoršujú vplyvom pracovného stresu
4. pocity neznesiteľnej zimy - výrazne ustúpili, aj keď ešte úplne nevymizli. Objavili sa až začiatkom tretieho roku liečby a trvali následne takmer nepretržite ďalších 1,5 roka
5. lepidlové hlieny v krku - čiastočne sa zlepšili. Prvé známky zlepšenia až po 3,5 roku liečby.
6. problémy s kĺbami - boli minimálne už pred liečbou, stabilizovaný stav, v súčasnosti prakticky žiaden významnejší problém s kĺbami.
7. problém so seboroickou dermatitídou vo vlasoch - dlhé roky už pred liečbou zlý stav. Po 2,5 rokoch liečby sa začali striedavo objavovať výrazné zlepšenia a návraty k pôvodnému zlému stavu. Zlepšenia môžu súvisieť s mojimi experimentmi s vysokodávkovým vit.D. Problém pravdepodobne nesúvisí s CPn.
8. problém s nadmernou spavosťou - zatiaľ bez zlepšení, stále potrebujem spať 10 hodín denne. Ale túto spánkovú potrebu mám už od detstva a možno s cpn a mykoplazmami vôbec nesúvisí.
9. črevá a trávenie bez problémov počas celej doby liečby, aj po 3,5 roku užívania antibiotík a carbofitu. Dúfam, že to tak zostane.

díky moc, zelená euchrid

díky moc, zelená euchrid přávistí (přejícnou závistí) - zatím pozoruju zlepšení vyloženě mikroskopická (mmch, nějak mi zase povyskočilo ASLO a CRP, ten streptokok nebude nevinný!).... hlavně ve věci ZIMNICE!!!

a to si vem, že doma ze šetrných důvodů mám zakázáno topit tak, aby mi bylo fajn (přes 25°C... no, loni děsné nedoplatky za teplo i teplou vodu!...) a občas roznáším letáky už skoro v mrazech. tak jsem se klepala, až se mi zablokovala žebra:-)  chvíli to vypadalo líp, ale to jsem jen asi byla chronicky  říčná nějakou vleklou virózou.

ta seboroická dermatitida - Candida?

s 5000. déčkem teď "blbnu" taky - zdá se, že opravdu působí jako zesilovač pulsů. ale teď po měsíci mám dojem mírného nárůstu energie.

hodně štěstí a novým zářným pulsům vstříc :-) drž se.

k tým zimniciam a

k tým zimniciam a studenému bytu. Ja som to riešil tak, že som spával v najmenšej izbe bytu a s oknami izby v zime  celodenne zakrytými hrubými závesmi aby maximálne zadržiavali teplo. Takto kvalitne zateplená izba sa ohreje aj z vydýchaného vzduchu. Posteľ som mal zateplenú odspodu ovčím rúnom, zhora hrubou perinou a dvoma dekami a pod perinou na noc 4 PET fľaše s horúcou vodou (doporučujem, veľmi to pomáha). Tie horúce PET fľaše pod perinou sú veľmi energeticky úsporné a efektívne. Plus hrubé oblečenie na noc. Keď na mňa prvý raz takto udreli zimnice, úplne ma to zaskočilo. Od zimy som nedokázal v noci vôbec zaspať, zo studeného matracu ma rozboleli kĺby, divné bolesti v pľúcach, krížoch, obličkách, fakt som sa bál o zdravie. Keď sa mi podarilo po pár týždňoch konečne si dovybaviť izbu a pomaly som rozmrzol, musel som si dávať mimoriadny pozor vyhnúť sa akémukoľvek dodatočnému podchladeniu. Veľmi som si potom pochvaľoval tých pár letných týždňov, keď udreli 30stupňové horúčavy, to bolo pre mňa ideálne počasie.

ad seboroická dermatitída - tiež som uvažoval o kandide, ale prekvapilo ma, že sa mi stav extrémne zhoršil v reakcii na poslednú smogovú kalamitu a zase znormalizoval hneď ako smog ustúpil. Tiež je zaujímavé, že sa vždy stav takmer okamžite zlepšil počas pobytu v prostredí Krkonôš a po návrate do Prahy sa zase vrátil k zlému normálu. Déčko a slnko na to účinkuje pozitívne, ale zatiaľ neviem, akým presným spôsobom. Uvažujem tiež, či sa nejedná o nejakú precitlivelú reakciu na chlór vo vode a veľkomestský zlý vzduch.

ad dávkovanie déčka - s ohľadom na vlastné skúsenosti s vysokodávkovým déčkom by som bol s tými dávkami 5000iu opatrný. Ja som s takýmto dávkovaním mal dlhodobo (vlastne doteraz) problém, príliš silné reakcie priamo na déčko a tiež podozrenie, že sa zosilnili aj všetky reakcie na antibiotiká. Môže to byť dobrá stratégia pri finalizovaní liečby, ale riskatné na začiatku liečby, keď sú ešte reakcie príliš silné.

WP 05/2008-03/2009,pauza,pokrač.od 06/2009. Mycopl.Pn,Cpn,reaktivované EBV.CFIDS. Liečba: NAC,doxy,roxiazi,entizoltini,vit.D občasné dávkovanie, plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Zlepšenia počas liečby

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Jo, PET láhve jsou

Jo, PET láhve jsou miláček :-)) taky bez nich v zimě nedám ani ránu.

Velkoměstský vzduch není miláček :-( Nutno říct, že na zbytečné řidiče (stejně jako na kuřáky, kteří tím obtěžují okolí) koukám jako na vrahy.

Oni na tebe ...Leč jak

Oni na tebe ...

Leč jak běží čas, karta se obrací, budou taky časem prskat, jak to smrdí, leč momentálně jsou ještě kingové! ... Ono je vůbec úžasné, jak člověk si dokáže dělat do vlastního hnízda, když je ještě fit, zdravý, mladý, a hlavně si myslí, že tomu tak bude navždy ... A pak nejednou je z něj hromada neštěstí ... vypadá na devadesát a více a přitom má do penze daleko a mládí v ...... 

březen 2013 ukončení CAPu 

Michal a zvladas popri praci

Michal a zvladas popri praci pitny rezim? Ja ked ho zanedbam co len pol dna, tak sa rychlo dostavi mozgova hmla. Potom ju zahanam zvysenym prijmom vody s glukozou, alebo len cistou vodou. Viem, ze sa obavas glukozy kvoli candide, ale ja mam skusenost pri prisnej proticandidovej diete (ziadne svetle pecivo, len tmave, ziaden rafinovany cukor, ziadne sladkosti, ovocie opatrne ...) glukoza mi nesposobuje candidu. Mozog potrebuje cukor a glukozu vie mozog rychlo vyuzit. Tej glukozy netreba vela, lepsie je pravidelne a malo. Vela len pri porfirii, ale toto uz myslim mas za sebou.

Prave teraz som zahnala nastupujucu mozgovu hmlu. Doobedu som zanedbala pitie. Len po takom narazovom piti nasleduje rychlo WC. A to si fakt pri praci neviem predstavit. Skus cez vikend zvysit pitie vody a budes vidiet ci sa ti hlava cisti, alebo nie. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

vzhľadom na celodenné

vzhľadom na celodenné zapíjanie doplnkov si nemyslím, že by mohol byť problémom nedostatočný pitný režim. Viac vody do seba už ani nedostanem, dokonca musím robiť občas kompromisy, pretože nie som schopný ani zapiť všetky potrebné tablety. Čo sa týka porfyrických reakcí, zaráža ma ich značne zosilnená intenzita počas posledných pulzov. S glukózou to u mňa nejde riešiť, pri posledných pulzoch som ju užíval a hneď bol veľký problém s candidou, ktorý riešim vlastne doteraz.

WP 05/2008-03/2009,pauza,pokrač.od 06/2009. Mycopl.Pn,Cpn,reaktivované EBV.CFIDS. Liečba: NAC,doxy,roxiazi,entizoltini,vit.D občasné dávkovanie, plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Zlepšenia počas liečby

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Jak se projevují ty

Jak se projevují ty problémy s candidou?

Na CAPu od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže...7/2010 ukončení nepřerušované léčby - momentálně od 2.10.2011 komplet CAP nepřerušovaně

březen 2013 ukončení CAPu 

nie som stopercentne

nie som stopercentne presvedčený, že sa naozaj jedná o candidu. Jeden efekt je taký, že po enti pulzoch mám jazyk nasledujúce dva týždne potiahnutý bielym, tvaroh pripomínajúcim povlakom. Po dvoch týždňoch sa vždy zase znormalizuje (to pripisujem vybitiu priateľských baktérií v ústach a dočasnému premnoženiu candidy). Druhý efekt sú mimoriadne úporné lupiny vo vlasoch, ktoré sa taktiež zhoršujú počas pulzov ale v medzipulzovom období nijak veľmi spontánne nelepšia. Neúčinkuje na ne nič, žiadne šampóny ani antimykotické krémy, prekvapujúco sa ale na istú dobu veľmi zlepšili pri mojich experimentoch s vysokodávkovým déčkom a po mojich pobytoch na silnom slnku. Ako alternatívne vysvetlenie ma na ne napadá reakcia na veľkomestský smog - stav sa zlepšuje v čistom prostredí a naopak mimoriadne zhoršuje počas smogových kalamít. Dokiaľ ale beriem entizol, nemá cenu proti tomuto aktívne bojovať. Keď ukončím WP, plánujem dať nejakú silnú kombinovanú antimykotikovú liečbu (nejakú kombináciu nystatinu, flukonazolu, nizoralu a vysokodávkového déčka). Počas WP to ale nemá zmysel, po najbližšom pulze by sa všetko vrátilo.
WP 05/2008-03/2009,pauza,pokrač.od 06/2009. Mycopl.Pn,Cpn,reaktivované EBV.CFIDS. Liečba: NAC,doxy,roxiazi,entizoltini,vit.D občasné dávkovanie, plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Zlepšenia počas liečby

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Tak to taky potvrzuju,

Tak to taky potvrzuju, protikvas.dieta mi zabírala, kdybych nebyla na WP, tak bych už asi se té candidy zbavila. Ale nejbližší puls entizolu mě vždycky hodí zpátky. Entizol obsahuje tuším tekutou glukozu. Jinak gratuluju michale ke zlepšení.

(na WP od 10/2007, CFS, EBV, zl. stafylokok, chlamydie pneu, alergie, onychomykóza, chronická žilní nedostatečnost, bolesti kloubů a svalů, únava)

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

Taky jsem míval takové

Taky jsem míval takové divné stavy, např. podivný povlak zubů, který žádný kartáček nesedřel, jen nehtem nebo něčím podobným, takový hnus tvaroh ..., jazyk býval taky "chlupatý", divné a tuhé hleny po ránu hlavně a hlavně hrozný puch, že každý utekl pryč, v puse jak v prádelně. Po pulzech  se dělaly podivné pupence na nose, kolem uší apod., takový uher bez hnisu, po případném rozškrábnutí krve jak z vola, někdy se udělal nakonec vřídek a vyrazil hnis s krví a nakonec se to podivně seschlo, odumřelo, znekrotizovalo  a vylouplo jak šupina. To je pryč, ale po Isoprinosine a po létech se rozmnožily podivné strupovaté suché a snadno krvácející vřídky či co ve vlasech na temeni a zátylku, teprve teď se zdá, že to konečně zmizí, trochu na to fungovala Alpa a šampon head and shoulder, takový mentolový. Taky se po pulzech dělaly podivné pupence na chodidlech, plné většinou čiré tekutiny, podlomy a jiné srandičky na nohách, taky bývalo nutno časté mytí i bot, jinak každý rychle utekl s ucpaným nosem ... Jestli to byla candida nebo viry utržené ze řetězu na pozadí úklidem smetí  zaneprázdněných bílých krvinek ví jen bůh. Ze začátku CAPu se dělaly pupence v puse s následným sloupáváním sliznice jak po opaření, děs, běs. Ony vůbec kožní projevy byly občas značně divoké, když jsem to ukazoval nebo říkal MUDrcům, měli mne za blázna, tak jsem si to pak nechával pro sebe, stejně  neuměli poradit, co s tím! ...   

Na CAPu od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže...7/2010 ukončení nepřerušované léčby - momentálně od 2.10.2011 komplet CAP nepřerušovaně

březen 2013 ukončení CAPu 

Ale to má predsa skoro

Ale to má predsa skoro každý...poprosím 2 eurá za vyšetrenie :)

Jo, jo, poprosili si už o

Jo, jo, poprosili si už o tisíce Kč, pár stovek €.

A hlavně projevili starost o má játra a duševno, to že jsem lezl po čtyřech a vozili sanitou na kapačky jim jaksi uniklo ... tedy poradili, že prý zbavit se berlí a bolestí je nejjednodušší pozitivním myšlením a nějakými čakry makry, psychoterapií a pitím bylinkových čajů vybraných kyvadélkem ... 

březen 2013 ukončení CAPu 

Kapačky sú skvelý

Kapačky sú skvelý vynález, tiež mám s nimi bohaté skúsenosti keď ma to oživovalo z herxu :)

UPOZORNENIE! Užívateľ

UPOZORNENIE! Užívateľ ravino je nový nick nedávno zablokovaného provokatéra DiscoTommy. Už ma to fakt prestáva baviť!
WP 05/2008-03/2009,pauza,pokrač.od 06/2009. Mycopl.Pn,Cpn,reaktivované EBV.CFIDS. Liečba: NAC,doxy,roxiazi,entizoltini,vit.D občasné dávkovanie, plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Zlepšenia počas liečby

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Michale, to chce klid, za

Michale, to chce klid, za celou dobu existence  stránek  tu bylo mraky podobných, ať na ně zareaguješ tak či onak, nedají pokoj. Vystrčeni oknem, vlezou komínem. Díky podobným se nedá mluvit otevřeně, všechno jsou schopní zneužít pro léčbu vlastních komplexů a mindráků. V podstatě jsou dvě možnosti, buď provozovat mrtvé stránky bez fóra jako o.s. nebo se s realitou nějak srovnat a nesmysly tak říkajíc nevnímat. Kdysi jsem zastával tvrdou linii, nesetkalo se to s pochopením bohužel hlavně těch, kteří se tím pádem připravují o cenné informace, ať už jejich zaniknutím v chaosu či proto, že ti co jsou potencionálně schopni cenné informace dávat se raději starají o sebe, než by na sebe nechali plivat.

Chronické nákazy nejen chlamydofilou jsou potencionálně příčinnou nejen čistě tělesných potíží, ale i mají dopad do duševna, čili ti víceméně nezvaní  tu mají asi svým způsobem také své místo, jen místo bolestí kloubů apod. je to bolí jaksi i jinde ...   potíže vyprodukované patogeny jdou bohužel napříč všemi oblastmi medicíny, nejen jak všichni tvrdí infektologie či pulmonologie ...březen 2013 ukončení CAPu 

S antibiotikami budeš mať

S antibiotikami budeš mať ten problém s candidou stále, ten WP nie je celkom dobre premyslený, povedal by som ze všetky tie porfyrie a herxy su vlastne toxíny candidy z pulzov. Ale to je len môj osobný názor.

...

...

Paneboze, ty jsi snad by v

Paneboze, ty jsi snad by v tymu Wheldona, ze tak mudrujes. Jako fakt nez zacnes verejne mudrovat, tak si to peclive nastuduj.

...

...

Naco, ved vidim jak mi

Naco, ved vidim jak mi "zaberaju" tie lieky, no comment :)

ravino, to máš moc

ravino, to máš moc zjednodušený pohľad na vec. Candida môže symptómy zhoršiť, ale určite nie je príčinou porfyrických atakov a imunitných zápalových reakcií na chlamýdiové endotoxíny.
WP 05/2008-03/2009,pauza,pokrač.od 06/2009. Mycopl.Pn,Cpn,reaktivované EBV.CFIDS. Liečba: NAC,doxy,roxiazi,entizoltini,vit.D občasné dávkovanie, plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Zlepšenia počas liečby

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Neviem, mne tie lieky

Neviem, mne tie lieky nijaký úžitok nepriniesli, ešte viac som oslabený jak som bol.

Michal, ja som mala presne

Michal, ja som mala presne ten isty problem co ty. Vypila som urcite mnozstvo tekutin a viac som nemohla do seba dostat. Sarah to nejako zo mna dostala, kolko pijem a bola zhrozena, ze sa ohrozujem tym ze malo pijem a toxiny sa nedostatocne vyplavuju z tela von. Ak sa toxiny vyplavuju z tela dostatocne, clovek nemoze mat sustavne zle stavy. Doporucila mi, aby som vodu pochlipkavala (1-2 glgy) pocas celeho dna a zarucene sa mi vytvori v tela rovnovaha prijmu a vydaja vody. Ona to tak robila, ja som to tiez zacala, a od vtedy som sa zacala ovela viac zdravotne zlepsovat. Michal, tak dlho na protokole, ako si ty, nemozes uz mat take zle reakcie. Iba ak mas rozbehnutu sekundarnu porfyriu. Voda, hoci je to na neuverenie, dokaze urobit v tele zazraky. Tiez som to nemohla pochopit, ale nakoniec som sa presvedcila, ze je to tak.

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

vo väčšine ostatných

vo väčšine ostatných smerov sú jednoznačné zlepšenia. O to viac mi sú divné tie reakcie počas pulzov. Mám na to istú teóriu, ale je to len moja špekulácia. Vychádzam z toho, že keď je v bunke veľké množstvo kryptických chlamýdií, trvá to niekoľko pulzov, kým ich počet klesne pod kritickú hranicu a prestanú byť schopné blokovať apoptózu bunky. Bunka sa potom rozpadne a uvoľní zo svojho vnútra dovtedy hromadené porfyríny a chlamýdiové endotoxíny. Z pohľadu liečby to potom môže vyzerať tak, že prvé pulzy majú relatívne málo porfyrických prejavov, pretože síce zabíjajú kryptické chlamýdie, ale infikované bunky majú stále blokovanú apoptózu. A neskôr počas liečby, keď v bunkách zostáva iba málo kryptických chlamýdií, tak aj malé dávky entizolu sú schopné vyvolať masívne uvoľňovanie vnútrobunkových porfyrínov. To je jedno z vysvetlení. S tým by súvisela aj moja úvaha, že doplnením zásob vitamínu D som tento pro-aptotický proces ešte viac podporil a teda na vyvolanie apoptózy infikovanej bunky stačí ešte menšia dávka entizolu, než obvykle. Koniec špekulácie.

Uvažujem tiež nad tým, že sa v dôsledku tých masívnych uvoľňovaní porfyrínov do krvi vybudovala kvôli nim chybná autoimunita proti vitamínu B12, ktorá môže trvať celé mesiace, nezávisle na reálnom množstve porfyrínov v krvi. To je ďalšia komplikácia.

Teraz dosť upieram pozornosť k tomu, dostať sa k nejakým zásobám cholesteraminu, ktorý je výrazne účinnejší na odstraňovanie mastných porfyrínov než carbofit a chcem porovnať efekt. Nejak mám v poslednej dobe pocit, že carbofit na tento stav príliš neúčinkuje a neviem úplne prečo.
WP 05/2008-03/2009,pauza,pokrač.od 06/2009. Mycopl.Pn,Cpn,reaktivované EBV.CFIDS. Liečba: NAC,doxy,roxiazi,entizoltini,vit.D občasné dávkovanie, plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Zlepšenia počas liečby

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Ta tvoja teoria sa mi nezda

Ta tvoja teoria sa mi nezda az taka scestna. Ale porfyríny sa hromadia nielen cez sekundárnu porfýriu, ale aj toxíny rozpustné vo vode, pokiaľ sa nevyplavia z organizmu vodou sa menia na porfiríny. Preto je vždy dobré ísť obidvoma cestami - vyplavovat rozpustne toxiny vodou (je lepsie nadbytok vody ako nedostatok) a vychytavaním porfirínov pomocou carbofitu alebo niecoho ineho a zastavovat sekundarnu porfyriu, na co je najlepsia glukoza. Neviem kolko carbofitu beries, ale ja v najhorsich casoch som brala 3x7 toboliek niekolko mesiacov + glukozu, kym prestali porfyrické reakcie a aj mentalna hmla. 

Ide vikend, skus to s tou vodou, dostat jej viac do seba a budes vidiet, ci sa nieco meni alebo nie. Je to taky pokus, ktory nic nestoji a nic s tym nepokazis. Len castejsie navstevy WC. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k