Sekundární porfyrie

Pochopil jsem dobře, že sekundární porfyrii zhoršuje vitamin D? Potom tedy ti, kteří dobře snášejí celodenní slunění, nejsou sekundární porfyriíí ohroženi? Je to možno brát za jakýsi test? A mohou příznaky přetrvávat i po vysazení atb? Asi to chápu příliš zjednodušeně, nicméně budu vděčen za vaše zkušenosti.

To je otazka do pranice. Ja

To je otazka do pranice. Ja muzu spolehlive odpovedet jen na jedno, ze porfyrie muze pretrvavat i dlouho po vysazeni atb a dokonce i dlouho po vymyceni infekce cpn. Sahodlouze jsem to konzultovala s Dr. Wheldonem. Porfyriny jsou nahromadene v bunkach a postupne se uvolnuji. V case by samozrejme porfyricka zatez mela klesat.

Vitamin D muze porfyrii zhorsovat, ale jestli je snasenlivost sluneni dukazem, ze porfyrie neni vubec pritomna, tim si nejsem jista. Je to dost obsahla a komplikovana problematika.
Neco o tom je v prirucce na http://www.chlamydie.info/node/3456

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

je to zložitejšie.

je to zložitejšie. Vitamín D zo slnka je z väčšej časti metabolizovaný priamo v pokožke, zatiaľ čo déčko z doplnkov je metabolizované v pečeni, kde zároveň dochádza k najvýraznejšej produkcii porfyrínov. Napríklad ja môžem bez problémov byť na letnom slnku (bez doxy samozrejme), ale déčko v doplnkoch znášam veľmi problematicky.
Rozumný prístup pri chlamýdiovej infekcii je  výskyt s.porfýrie automaticky predpokladať, pretože sa vyskytuje veľmi často a radšej preventívne hneď na začiatku liečby dodržiavať protiporfyrické opatrenia.
WP 05/2008-03/2009,pauza,pokrač.od 06/2009. Mycopl.Pn,Cpn,reaktivované EBV.CFIDS. Liečba: NAC,doxy,roxiazi,entizoltini,vit.D občasné dávkovanie, plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Zlepšenia počas liečby

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Složité to teda určitě

Složité to teda určitě je. Jak píše Adriana, v dávné minulosti jsem po klacidu na průdušky zažíval po vyléčení asi 1-2 měsíce nevysvětlitelné tachykardie, úzkosti a jiné problémy. Sedělo by to na porfyrii, i když jsem o chlamydiích, natož o porfyrii, neměl ani ponětí. Všechna vyšetření negativní včetně zátěžových testů, pak to odeznělo a po půl roce jsem dával zase alpské průsmyky.
Totéž s tím slunkem. V létě mi vůbec nevadí, naopak ho miluju. Můžu na něm být hodně dlouho a druhý den jsem hnědý. Ale teď když beru k azi i mino, tak mi problémy sedí na porfyrii jako ušité. V podstatě hodně podobné jako tehdy po klacidu. I když zase lékaři opalování lidem se špatnými jaterními testy zakazují. Že by se ta obrovská dávka z celodenního opalování odbourávala jenom v pokožce?
Bůh ví, jak je to. Co je porfyrie a co vedlejší účinek léků? Mimochodem třeba NAC a Milgamma mají v příbaláku, že mohou vyvolat tachykardii.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k