Sumamed u dětí

Ahoj, nevíte, prosím, jak je to s dávkováním Sumamedu u dětí? Dcera 5let ( 18kg ) dostala na chlamydiovou infekci předepsaný Sumamed 250mg 1x1tbl. V příbaláku je uvedeno, že je možné podávat dětem nad 45kg, na borelioze.cz se uvádí dávkování u malých dětí 10mg/kg. Nemáte, prosím, někdo zkušenost ? Přišla jsem na to náhodou - budeme mít problém s lékovou formou, takže musím shánět alternativu v sirupu a to dávkování mě praštilo do očí. Díky moc !!! Iti.

To jako dostala jen jednu

To jako dostala jen jednu tabletu na chlamydiovou infekci?? A to ma byt k cemu dobre? To nechapu. Kdo ji to napsal?

tady je davkovani pro deti u suspenze:

http://www.zdravie.sk/sz/lieky/showpil/528/44432/azithromycin-sandoz-100...

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Má užívat 12 dní 1

Má užívat 12 dní 1 tbl.denně - špatně jsem to napsala ... s těmi tabletami bude právě problém, dcera je nespolkne. Zjišťovala jsem, jestli se dají drtit, ale v příbaláku se píše, že se mají užívat celé, takže budeme muset vyměnit za sirup. No a při té příležitosti jsem narazila na dávkování ... prostě se mně zdá, že na těch jejích 18kg je 250mg nějak moc, ale možná to je účel ... přece jen nejde o lehkou infekci ...

My jsme měli boreliózu a

My jsme měli boreliózu a slabě chlamydie, 5 let 21 kg a dostali jsme Azitromycin (stejná účinná látka Azitromycin, Azitrox a Sumamed) na 15 dní. V lékárně neměli tolik Azitroxu, tak mi dali ještě krabičku Sumamedu a ten je na rozdíl od Azitroxu ve formě kapslí a nejde půlit a měli jsme s podáváním VELKÉ problémy. Vzhledem k tomu, že se to řešilo přes Vánoce, tak si to mladší syn nevím jak spojil s Ježíškem a u Sumamedu vyváděl, že se Ježíška o žádné léky neprosil a házel tou modrou kapslí po pokoji, ať si to Ježíšek sní sám. Naštěstí je kamarádka lékárnice, tak jsem jí to vysvětlila, dala mi místo toho opět Azitrox, který jde půlit a drtit a byla pohoda. Klubalovi jsem to vysvětlila a bez problémů mi zpětně napsal ještě jeden recept, abych ho mohla dát do lékárny. Po nasazení léčby u syna téměř okamžitě výrazné zlepšení stavu (až na ten vztek na Ježíška).

Dokážu si to živě

Dokážu si to živě představit - u nás to bude vypadat asi dost podobně - akorát svádět se to bude na velikonočního beránka :-) ...
S tím Azitroxem to není špatný nápad ... nadrcený prášek s trochou vody spolkne, takže to asi vyřeším takto.
Měli jste taky 250mg 1xD? Díky.

Ano, měli. To nadrcené je

Ano, měli. To nadrcené je úplně v pohodě, navíc Azitrox je malý a dobře se polyká, takže jsme ani drtit nemuseli.

Tak super ... zkusím si to

Tak super ... zkusím si to takhle v lékárně vyjednat.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k