výzkum pozitivity chlamydiové infekce u nemocných keratokonjuktivita sicca -

Co to je za šlafinet?"...in

Co to je za šlafinet?

"...in one third or even in one half of the subjects. Follow-up serologic investigation six months later was practically without change in 13 patients with the most significant initial findings. There was no reason to initiate antibiotic therapy because these patients were clinically asymptomatic. ..."

"...v jedné třetině, nebo dokonce v jedné polovině pípadů. Návaznost na sérologické vyšetření šest měsíců později byl prakticky beze změny u 13 pacientů s nejvýznamnějšími úvodními zjištěními. Nebyl žádný důvod k zahájení antibiotické terapie, protože tito pacienti byli klinicky asymptomatičtí...!" 

překladačem zhruba


Co to je to  "..pacienti byli klinicky asymptomatičtí..?" Že neměli keratoconjunctivitis sicca? Nebo co? 

březen 2013 ukončení CAPu 

Snazila jsem se pochopit, co

Snazila jsem se pochopit, co teda vyzkumnici s Dr. Hrubou vyzkoumali a nejak jsem v tom porad nemela jasno, o co tam teda jde. Klikla jsem tedy v clanku na cesky sumar a z toho jsem teda pochopila, ze sice rada pacientu pozitivni protilatky ma, ale je to zavadejici a nic to neznamena, protoze se to musi hodnotit spolu s klinickym projevem. Ale klinicky projev u pacientu, kteri jdou na operaci s ocima se jim nezda dost zavazny? Respektive protilatky ma i cast kontrolni skupiny, takze je to tedy zavadejici? No ale co je to za kontrolni skupinu, kdyz ma pozitivni protilatky treba v IgM? Uff..
No kazdopadne diky za zpravu, Doro, co se tu deje v roce 2011.

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Celý problém je v tom, že

Celý problém je v tom, že si to pletou s patogeny, které vždy vyvolají jedny a ty samé potíže, např. virus spalniček vyvolá spalničky, respektive viz 

http://cs.wikipedia.org/wiki/Kochovy_postul%C3%A1ty

No a to na chlamky neplatí - "Základní podoba Kochových postulátů", záleží na tom, co zrovna v daném čase stihly napadnout, jak dlouho v těle jsou, na odolnosti daného jedince, na souběžných jiných nákazách .... potažmo hledat souvislost mezi něčím, co u někoho se projeví zrovna jako zánět rohovky a spojivky, je asi podobné jako hledat souvislost mezi představou, že zítra pojedu do Brna, když si dám večer  slanečka s prošlou dobou spotřeby ... i když s velkou pravděpodobností nepojedu. 

březen 2013 ukončení CAPu 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k