Mohou za to chlamydie?

Aktualizace - výsledky testů z 13.9. na konci blogu. 

Ahoj všichni,

pokusím se vám popsat můj příběh. Mé potíže začaly v roce 1990, kdy jsem byla coby mamina na mateřské s mým tehdy 10ti měsíčním synem. Do té doby jsem chodila k lékaři pouze při nějaké chřipkové epidemii, celé těhotenství naprosto bez problémů, na MD jsem ze zaměstnání šla až mi doktor řekl že už prostě musím. Narodil se mi zdravý syn, vše jsem zvládala jako ostatní maminky. V roce 1990 jsem dostala jsem nějakou virózu (nebo nachlazení) s běžnými příznaky (teplota, nevolnost), která se mi 3x vždy asi po týdnu vrátila zpět. Na nějaké dlouhé ležení jsem s mimčem neměla moc času, takže jsem užívala jen Panadol, nějaké vitamíny a tak. Nicméně od proběhnutí této virózy jako by se se mnou něco stalo... Po ránu bolesti hlavy (které mi do této doby naprosto nic neříkaly!!!), žaludeční nevolnosti, občasná únava... Když to trvalo nějaký týden, šla jsem k lékařce, která mě poslala na krevní obraz (samozřejmě v pořádku), pak na vyšetření žaludku z důvodu ranních nevolností, pak na neurologii (EMG, EEG, rentgen krční páteře) z důvodů bolestí hlavy, také samozřejmě v pořádku... na mé stále přetrvávající potíže začala poukazovat na stres atd... začala jsem si připadat jako hypochondr. Nicméně jsem si říkala že jsem zdravá, i když jsem se tak vůbec necítila. Jenomže příznaky od té doby přetrvávaly a přetrvávají vlastně dodnes. Postupně jsem měla pocit že mi na oči dělá zle večerní umělé světlo, že se mi zrak zhoršuje, pocit neustálé potřeby spánku (i když jsem spala 8-10 hodin denně), nějaký pocit prázdnoty v hlavě (jako by mi nefungovala). Připadala jsem si jako blázen, podle všech výsledků v pořádku ale stálé potíže... pak jsem tak 2x do roka mívala záněty nosohltanu a problémy s hlasivkami... Občas návaly horka, mírně zvýšená teplota a stálý pocit přetrvávající únavy. V posledních dvou letech 2x zánět močových cest, přelečený ATB. Pocit, že to není život, ale živoření. V roce 2004 jsem si vyžádala u lékařky podrobnější vyšetření, takže kolotoč po ordinacích znova, snad všichni známe: neurologie (EEG, CT mozku) - podle neurologa migrény (téměř denně???), EKG, zubní (pro vyloučení zánětu v zubech), několikero vyšetření krve... samozřejmě všechno v normálu. Až na oční vyšetření, kde jsem dostala brýle na dálku (při dělání řidičáku jsem je nepotřebovala, najednou byly potřeba). Pro přetrvávající potíže s bolestí hlavy, únavou, bolestí zad, mírné bolesti kyčelních kloubů jsem si vyžádala v červnu 2005 imunologické vyšetření. Při desetidenní hospitalizaci, kdy mi kromě všeho co už jsem měla vyšetřeno provedli i rentgen plic, sono ledvin, znovu EKG, spirometrie, vyšetření ORL (byla jsem snad nejvyšetřenější člověk v Evropě) mi byla z krve zjištěna pouze chlamydie. Hodnoty testů přesunuji na konec blogu. 

Nicméně potíže mám neustálé, ráno bych nejraději ani nevylezla z postele (naštěstí pracuji v kanceláři - sedavé zaměstnání). O mém mimopracovním volnu se raději ani nezmiňuji, jsem ráda že dokážu po návratu z práce něco uvařit a padnu do postele.

Má lékařka tvrdí, že bolesti hlavy mi chlamydie v žádném případě způsobovat nemůže, že dnes máme chlamydii v sobě vlastně všichni včetně dětí v mateřské školce, že bych měla změnit zaměstnání, např. nedojíždět (8 km!!!), dostatek spánku (který ovšem mám), po práci žádné povinnosti... fakt už si připadám jako blázen a hypochondr. Takže: může tohle způsobovat chlamydie i když jsem dle lékařky vlastně vyléčená a "máme ji všichni"?

Hodnoty testů: 

Imunologie FN červen 2005: IgA 1,387 pozit., IgG 0,967 pozit., IgM 0,398 hranič. a závěr aktivní chlamydiová infekce. Nasazeny ATB Klacid na 3 týdny. 

Laboratoře Mikrochem - září 2005: Anti Chlamydie ELISA IgA 2,444 protilátky +, igG 2,276 protilátky ++, IgM 0,823 negativní.

Laboratoře Mikrochem - říjen 2005: Anti Chlamydie ELISA IgA 1,431 protilátky +, IgG protilátky 1,393 +, IgM 0,76 negativní.

Laboratoře Mikrochem - leden 2006 Anti Chlamydie ELISA IgA 1,546 protilátky +, IgG protilátky 1,663, IgM 1,003 hraniční.

Laboratoře Mikrochem - červen 2006 Anti Chlamydie ELISA IgA 1,788 protilátky +, IgG 1,902 protilátky ++, IgM 0,474 negativní.

Laboratoře Mikrochem - leden 2007 Anti Chlamydie ELISA 1,377 protilátky +, IgG 1,272 protilátky +, IgM 0,573 negativní (toto již po měsíci braní ATB dle Wheldona).

Imunologie FN - březen2007 (po 4 měsících ATB dle Wheldona): Anti-chlamydie IgA 1,320 pozitivní, IgG 0,935 pozitivní a IgM 0,572 slabě pozitivní. S dovětkem - aktivní chlamydiová infekce, susp. reinfekce nebo chron.perzistující infekce. Bez větších změn oproti červnu 2005.   

Iimunologie FN září 2007 (po 9 měsících ATB dle Wheldona): Anti-chlamydie IgA 1,388 pozitivní, IgG 0,902 pozitivní a IgM 0,370 hraniční. Komentář - aktivní infekce, susp.reinfekce nebo chron.perzistující infekce. Když srovnám testy na imunologii v červnu 2005 a září 2007, tak jsou víceméně pořád stejné, i přes 9ti měsíční braní ATB. Moje imunoložka mi řekla, že budeme podporovat imunitu Isoprinossinem (přitom dle testů mám hormonální i buněčnou imunitu naprosto v pořádku), ať si s chlamydiovou infekcí imunita poradí sama. Ale zatím to vypadá, že si s chlamydiemi neporadí ani moje imunita, ale dosud ani celkem dlouhá doba pojídání ATB.

Ano, to je přesně ono! A

Ano, to je přesně ono! A máš je! Připadám si úplně stejně jak Ty! Jako debil! A doktoři čumí a nevěří!

Tak přátelé, sousedé a krajani. Je třeba tomu dát pohyb! Dáme to novinářům, do rozhlasu a televize, jedině to může pohnout se zabedněnými felčary, a jedině tak můžeme pomoci ing. Bazalovi rozhýbat zkurvený zdravotnický moloch! Kdo je ochoten vydat se napospas se svými problémy médiím???

Všechno je jinak, nasraná Země chrlí tuny žhavý lávy. Děti na stráni hledaj fialový krávy. Jak pravda vypadá, kdo z Vás to ví?

Snaž se jak umíš. Já

Snaž se jak umíš. Já oslovil Občanské judo TV Nova, dvakrát, ani nevzdechli!

Pan Ing. Bazala měl jednu TV rozjednánu, ovšem pak se nechal slyšet onen redaktor, že jeho papík "mikrobiolog" mu osvětlil, že o chlamydiích je už dávno vše vyzkoumané a tak s pánem bohem!

Přepis náhradního programu u jiné TV

Bude-li zájem, mohu sem vyvěsit, co jsem jim navrhoval a vy všichni eventuálně můžete jim to přeposlat, třeba se chytnou. Mne zřejmě považují za magora, ale bude-li takových magorů víc, třeba změní názor a řeknou si, to by mohla být pecka na sledovanost........ Já vím, jsem bláhový .... nebo už unavený a blbne mi to!

Jan

březen 2013 ukončení CAPu 

Kdybys Lenko byla chlap,

Kdybys Lenko byla chlap, řekl bych, že se potácíš ze stejnými problémy jako já, také od r. 1990.

Jenže i když jsem "úplně odpadl" musel jsem si na diagnozu přijít sám po přečtení tohoto webu, a jen jsem si nechal potvrdit můj závěr pozitivním testem na chl. pneu.

 

Po měsíci léčby dle Wheldona (i když to leze do peněz, hlavně suplementy)mohu říct, že má únava je o 70 procent menší a zdá se, že i ta mentální mlha či jak tvrdíš Ty "prázdná hlava" se zlepšuje.

Daň za ono zlepšení u mně byla tří týdení reagce na "mrtvé chlamydie" tedy endotoxin, která se projevuje podobně jako chřipka, cukání ve svalech, třes rukou. Zdá se mi, že tato reakce pomalu ztrácí na intenzitě. Asi mrchy přecházejí do kryptického stádia?..

Ano, máš je.. ukázkový

Ano, máš je.. ukázkový případ. Takže přečíst protokol a začít shánět lékaře, který by měl zájem tímhle způsobem léčit... Tvé lékařce už nevěř raději ani pozdrav, protože o tom evidentně nic neví a zřejmě je tak chytrá a informovaná z výzkumu, že zná přesně vlastnosti a působení všech patogenů, které jsou, na lidský organismus... no ono jich je známo jen pár procent... chytrá paní doktorka.. nechtěla by jet zaučit Dr. Strattona? :)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Lenko, no tohle je fakt

Lenko, no tohle je fakt ukazkovy pripad a hlavne to mas i potvrzene testy nekolik let! IgA je chronicka infekce a protilatky ve tride IgA nemohou dlouho pretrvavat jen tak pro nic za nic. To netvrdi dokonce ani oficialni metodologie, ktera tvrdi, ze pretrvavat mohou pametove protilatky IgG. Vzdyt mas po lecbe horsi testy, nez pred. Jak to pani doktorka vysvetluje? Ja myslim, ze s temihle vysledky a tvymi potizemi by sis lecbu mohla vydupat. Dokonce i na zavrhovane Bulovce myslim, ze by ti nejaka atb predepsali, pokud uz konecne zacala fungovat ambulance.
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Kolbene, pan Bazala jede uz

Kolbene, pan Bazala jede uz nekolik mesicu taky Wheldona a pripravuje petici se svym pravnikem, kterou tu hodlame vyvesit. Ja osobne si od toho ale prilis neslibuju. Pripad chlamydii byl uz i zverejnen na Reporterech CT, na webu se da nekde nalezt prepis toho poradu. Z televize Prima Janovi odpovedeli, ze maji zajem leda soukrome o informace, neb jejich blizci take trpi touto chorobou, ale vysilat to nebudou. Privatnim iniciativam se meze nekladou, muzeme i neco zorganizovat, ale ja sama mam prace i tak dost, takze pokud se nekdo hlasi k dobrovolnym aktivitam, jedine vitam..vcetne pripadnych prekladu, klidne i malych casti (anglictina, rustina, jakykoliv dalsi jazyk), dost to stagnuje. Problem naseho webu je, ze jsme zatim velmi mladi a vetsina lidi je v pocatecnim stadiu, kdy sami potrebuji pomoc, natoz aby mohli sami poskytovat sve sily..

Ale vsichni muzete prispet tim, ze budete linkovat z naseho webu a sirit tak dale povedomi. A nikdo napriklad nebrani tobe Kolbene poskytnout rozhovor nejakemu dychtivemu novinari nebo nas jakkoliv propagovat. S plnou podporou nas zucastnenych.

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

S Ing. Bazalou jsem hovořil

S Ing. Bazalou jsem hovořil minulý týden telefonicky, vím o tom. Já jsem taky fakt dost mladej (41), a ještě to zabalit nechci! Prostě chce to udělat humbuk Adriano!
Všechno je jinak, nasraná Země chrlí tuny žhavý lávy. Děti na stráni hledaj fialový krávy. Jak pravda vypadá, kdo z Vás to ví?

Budeme střílet doktory? :)

Budeme střílet doktory? :) O pár adeptech bych věděl :)

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Ale fuj! Ale co takhle na

Ale fuj!

Ale co takhle na ty, co tvrdí, že chlamydie za nic nemůže, prsknout bacila, aby si to taky vychutnali a pak je posílat k psychoušovi a nechat je Chocholouškovi? 

Ale proč to, ono na každého dojde, projede se metrem a on na něj nějaký ten "zdravý hypochondr" zakašle a časem se nebude stačit divit.....Až ho kolegové pošlou taky k Chocholouškovi!

Jan

březen 2013 ukončení CAPu 

Lenko, jseš "nádherný

Lenko, jseš "nádherný exemplář" trpícího chronickou nákazou chlamydiemi.

Bohužel ta doktorka taky, ale arogance a hlouposti.

Vím jak ti je, zažil jsem to též, tu bídu s utrpením a aroganci ze strany těch, co mají dle svého stavovského slibu pomáhat místo toho, aby člověka svojí hloupostí jen deptali! Trvalo mi to dlouho, než jsem ty aroganty vyměnil za inteligentní lékaře. Opětně si dovoluji těmto vzdát hold, nebýt takových, tak tato stránka by asi nebyla kým založit.

Aby to bylo lépe vidět, dovolil jsem si to probarvit. Ale abys nebyla smutná, je nás mnoho v celém světě, např. Gitta viz zde 

http://www.cpnhelp.org/?q=my_case_report#comment

Bohužel to se mnou nechce mluvit, tak se musí ta adresa zkopírovat ručně do adresního řádku prohlížeče. 

Nezbývá ti nic jiného, než si pro začátek nastudovat Aktuální protokol Dr. Wheldona, je k mání vlevo a nedat se.

Jan

březen 2013 ukončení CAPu 

Opět zdravím vás

Opět zdravím vás všechny,

a díky za podporu a alespoň "duševní" pomoc. Chtěla jsem se zeptat, kolik je tady asi lidí, kteří se léčí podle protokolu dr. Wheldona? A když je potřeba tolik antibiotik, kde se dají případně koupit, když vám je nepředepíše praktický lékař? Určitě ne každý lékař je ochoten podle tohoto léčit a předepisovat tolik ATB (a moje lékařka určitě o tom nebude chtít ani slyšet).  Nemohou ty ATB nadělat v těle nějakou další "paseku"?

Díky moc za odpovědi. 

 

 

Na Wheldonově protokolu od 22/11/06 (chronická únava, závratě, bolesti hlavy, svalů, zad, zhoršení zraku a další potíže) 

Zdravím Tě Lenko a

Zdravím Tě Lenko a podívej se na blog od "suri", nejdeš tam podobný dotaz a komentáře. Moje mamka teď začíná s Weldonem, jelikož už je starší ročník a nikdo z lékařů "specialitů" se moc nehodlá jejími problémy zabývat-vše je údajně způsobeno věkem 58 let !!!!(chronická únava, prod.Borel.,bolesti kloubů, rozostřené vidění, motolice...) Naštěstí "obyčejná" obvodní lékařka je ochotná a svoná jakkoliv pomoci. Tak snad se ti také podaří někoho přimět ke spolupráci. Jen trvej na svém, moc Ti to přeju.
léčba Weldonem od 11/06, bolesti svalů, kloubů,chronická únava,brnění konč.,rozostř.vidění,hučení v uších, motolice...

Jančo díky, a přeji i

Jančo díky, a přeji i Tvé mamince hodně úspěchů.

Na Wheldonově protokolu od 22/11/06 (chronická únava, závratě, bolesti hlavy, svalů, zad, zhoršení zraku a další potíže) 

"Chtěla jsem se zeptat,

"Chtěla jsem se zeptat, kolik je tady asi lidí, kteří se léčí podle protokolu dr. Wheldona? "

Já vím konkrétně včetně mne o 4 (9 až 11 měsíců) a jednom asi tak do půl roku. Pak viz zde několik s kratší dobou. Byl tu vpravo nahoře takový průzkumník, bylo tam zaregistrováno tuším 13 lidí.

Kolik se jich léčí ve světě nevím, ale budou to stovky dle počtu členů cpnhelp. Pochopitelně neexistuje pouze tato metoda. 

"Nemohou ty ATB nadělat v těle nějakou další "paseku"?"

Proto je třeba se léčit pod dohledem lékaře a sledovat jaterní testy a hlavně nespěchat a dávkování zvyšovat postupně, dle reakcí na léčbu.

 

Jan

březen 2013 ukončení CAPu 

Zdravím... tak jsem se

Zdravím...

tak jsem se právě vrátila od lékařky se 4 baleními Doxybenu... ACC jsem koupila v lékárně. Chtěla bych se zeptat: Může se Doxyben brát hned první den zároveň s ACC nebo napřed nějakou dobu ACC samotné? A po jaké době se přidává Azitromycin? 

 

Na Wheldonově protokolu od 22/11/06 (chronická únava, závratě, bolesti hlavy, svalů, zad, zhoršení zraku a další potíže) 

To nedělej, pokud máte

To nedělej, pokud máte tolik problémů, tak můžou být silné reakce. Takže hodně pomalu. 10-14 dní jen ACC+doplňky a pak až zkusit 100mg denně Doxy a brát tak dlouho, dokud se reakce neuklidní a pak přidat azitromycin 250 třikrát týdně. Až po dobré toleranci obou zvýšit doxy na 200mg denně. Hlavně s léčbou nezačínejte, pokud nemáte dostatek léků dopředu, protože přerušení je špatné. 

Na WP od 10/2006 pro Cpn (závratě, tinitus, migréna s aurou -
skotomy, fosfeny fortifikační spektra, mrtvění končetin, lícního nervu,
bolesti hlavy, perzistentní aura-optické zrnění, after imagening,
rozmazané vidění, únava, autoimunita š. žlázy

Doporučuje se alespoň 14

Doporučuje se alespoň 14 dní před antibiotiky ACC a doplňky. Osobně bych to dodržel,není to sprint,ale spíš maraton...V protokolu je je-li dobře tolerován Doxy přidej Azitro,atd. jsou-li oba dobře tolerovány zvyš Doxy na 200 mg/den atd.. Je to individuální. Osobně jsem postupoval prvních 14 dní NAC(ACC),pak přidán Doxy 100mg/den,po dalších 14 dnech přidán Azitro.,pak až za další měsíc zvýšeno Doxy na 200mg/den.Tak ještě určitě pročti protokol a pak sleduj reakce a dle toho postupuj. Ale jak zde pravili zkušenější, nemá cenu tlačit na pilu.  

Na Wheldonovu protokolu od 10/2006 pro Cpn, boreliózu; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, bolesti kloubů, autoimunitní reakce.... 

Honzo: ja, ty, plus tve dve

Honzo: ja, ty, plus tve dve pani domaci :), Pavel, Hunter, Bunny, Optimista, Kamil, Perda, Bazala a urcite par dalsich, tak ja vim min. o 11. Plus dalsich par na borelioze, Petra P., Kamarad...a moc to nesleduju, pro ujasneni si muzem dat do podpisu kdo a jak dlouho, bude to jednodussi na rozpoznavani pak. 

Na Wheldonove protokolu od 02/2006 pro Cpn a Mycoplasmata.

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

No, ten drobný popis proč

No, ten drobný popis proč a nač a jak dlouho či proč ještě ne, by bylo dobré vidět u všech.  

Jan

Na Wheldonovu protokolu od 12/2005 pro Cpn; chronický únavový syndrom, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie ....

březen 2013 ukončení CAPu 

Lenko znovu jsem si

Lenko znovu jsem si přečetla tvůj příběh.Je to vážně ukázkové a mnoho tam máme společného.Od podivného nachlazení které nepřechází až po unavu a bolesti a malátnost a vše okolo-A....nepochopení lékařů našich zdrav.problémů.Myslím,že i já budu mít co dělat s reakcema a že to nebude plynulý ale spíše těžší začátek.Do Adrianina výpočtu už si pomalu můžeš přidat mě a Lili.Ještě jsem do hlasování nedala že se léčím,protože jsem uplně na začátku ale snad už to tam s čistým svědomím brzo cvaknu.

PS:je těžké zvládat takovou nemoc a přitom být dobrou maminou.Takové onemocnění v rodině se pak týká všech.U nás se lecos muselo od základu změnit a přizpůsobit se té situaci.Přeju hodně sil!!!

< p > < em > CFIDS, Fibromyalgie, velké bolesti, chronická onemocnění.Na Wp II od března 08 < / em > < / p >

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k