Astaxanthin

o tomto doplnku som este nepocul doteraz pravdu povediac. Nenasiel som ziaden clanok v slovencine ci cestine, takze len z anglictiny strucne, malo by sa jednat o najsilnejsi anti-oxidant. silno protizapalovy, prenika aj mozgovou barierou cim tlmi zapaly aj v mozgu, moze tym padom zlepsit zrak, ci v podsate chranit oci a ine nervove zakoncenia atd. viac

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2011/07/12/astaxanthi...

No to mi doporucili kdysi na

No to mi doporucili kdysi na gynde, kdyz mi otekaly nohy, melo to nulovy efekt. Ale mozna to bylo tim, ze jsem si koupila nejaky cesky vyrobek, kde byvaji homeopaticka mnozstvi..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

mozno Ivan vie nieco viac

mozno Ivan vie nieco viac priblizit

-Lyme disease(borrel, mycopl ,chlam pneu, yersinia, ehrlichia, bartonella?), staph, ebv, hsv, cmv, candida, heavy metals, leaky gut...a s tym spojene problemy. /It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

Astaxanthin beru a nemam

Astaxanthin beru a nemam pocit ze by to neco delalo, no mozna to chce vyssi davky. A jinou znacku, Now Foods uz nejak prestavam verit.

Borelioza, bartonella?, cpn, ctr, ebv, hsv, ureaplasma, mycoplasma h., hypotyreoza, tezky unavovy syndrom a milion potizi...

 

tu by somsa rozhodoval asi

tu by somsa rozhodoval asi podla referencii, zaujimalo by ma ci by to malo nejaku sancu nieco spravit s mojimi muskami v ociach dlhorocnymi...hmm

-Lyme disease(borrel, mycopl ,chlam pneu, yersinia, ehrlichia, bartonella?), staph, ebv, hsv, cmv, candida, heavy metals, leaky gut...a s tym spojene problemy. /It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

Náhodou som sa pri jednej

Náhodou som sa pri jednej reklamnej akcii iherbu dostal k astaxanthinu, a tak som sa rozhodol vyskúšať jedno balenie a popri tom som si zistil nejaké ďalšie informácie:

Astaxanthin patrí do skupiny karotenoidov a je považovaný za najsilnejší dostupný antioxidant. V bežnej praxi to znamená, že aj veľmi malá dávka má účinok porovnateľný s vysokými dávkami bežných vitamínov.

Vyrába sa hlavne z morských rias, krilu a rôznych ďalších hlavne morských zdrojov. Väčšina značiek z iherbu ale ponúka astaxantin z morských rias, čiže je akceptovateľný aj pre vegetariánov.

Ako obvyklé dávkovanie sa udáva dávka 4mg denne, dávkovanie z rôznych balení z iherbu sa pohybovalo medzi 4-12 mg denne. Dávkovanie 12mg denne je považované plne bezpečné. Astaxantinom sa nedá predávkovať, pretože má limitovanú absorpciu z potravy. Kvôli tomu je výhodnejšie namiesto jednej vysokej dennej dávky rozdeliť dávkovanie napríklad do 3 dávok. Užíva sa zásadne s jedlom.

Význam a účinok (z wikipédie):
- má veľmi silnú antioxidačnú schopnosť, pravdepodobne najsilnejší známy antioxidant.
- môže byť užitočný v kardiovaskulárnych, imunitných, zápalových a neurodegeneratívnych chorobách.
- potláča aktiváciu NF-kB cytokínu a tým znižuje tvorbu kyslíkových radikálov.
- má výraznú schopnosť chrániť pokožku pred oxidačným stresom vyvolaným UV lúčmi. Je užitočným doplnkom k ochranným krémom, navyše sa z pokožky nevymýva s vodou. (link: http://www.welt.de/gesundheit/article8387833/Tee-und-Pillen-wirken-besse... ) .
- Je užitočný napríklad pre športovcov športujúcich pod silným slnkom, ďalej pre ľudí pod stresom a pre pilotov diaľkových lietadiel, ktorí sú vystavení zvýšeným dávkam žiarenia počas medzikontinentálnych letov.

Na rozdiel od iných vitamínov má astaxantin relatívne dlhý polčas eliminácie (16 hodín) a sústreďuje sa hlavne v pokožke.

astaxantin je údajne:
 500x účinnejší, než vi.E
 800x účinnejší, než coq10
 6000x účinnejší než vit.c
 550 účinnejší, než zelený čaj
 11x účinnejší než beta-carotén
 2,75x účinnejší než luteín
tieto čísla brať s rezervou, sú z komerčnej stránky, ale lepší zdroj som nenašiel.

Z pohľadu použitia pri WP/SP:
- protokoly sa o astaxantine nezmieňujú zrejme z dôvodu, že je to relatívne čerstvá novinka a navyše je v porovnaní s ostatnými vitamínmi značne drahý.
- astaxantin je veľmi silný antioxidant, t.j. pohlcuje a neutralizuje kyslíkové radikály. Z toho dôvodu môže byť užitočný na tlmenie oxidačného stresu spôsobeného chlamýdiovými endotoxínmi, zápalovými imunitnými reakciami a rôznymi inými toxínmi produkujúcimi oxidačný stres.
- treba si uvedomiť, že astaxantin je iba antioxidant, t.j. nedokáže neutralizovať zložité toxické molekuly ako je napríklad candidový acetaldehyd alebo chlamýdiové porfyríny či homocysteín. Proti nim treba použiť špecializované postupy príslušné pre daný typ toxínu (napr. vitamín b12 alebo carbofit). Astaxantin dokáže nanajvýš eliminovať voľné radikály, ktoré sa z týchto toxínov uvoľňujú.
- nemyslím si, že astaxantin môže vyslovene nahradiť niektorý z iných drahých vitamínových doplnkov z protokolu, ale môže byť užitočným rozšírením účinku vitamínových antioxidantov. Nenašiel som žiadu informáciu, ktorá by naznačovala nevhodnosť použitia k WP.

Moje dojmy:
- vyskúšal som jedno balenie s dávkovaním 8mg denne po dobu 30 dní.
- Čiastočne sa test prekrýval s obdobím, kedy mi bolo dosť blbo a tak som napríklad mohol vypozorovať, že po astaxantine sa vždy na niekoľko hodín všetky nepríjemné príznaky  priotrávenosti výrazne zmiernili. Samozrejme nie je to všeliek, tlmí iba dôsledky, bakteriálnu príčinu treba odstrániť cielenou antibiotickou liečbu. Zatiaľ som nevyskúšal astaxantin počas pulzov, ale uvažujem nad tým, že vzhľadom na jeho veľmi silný antioxidačný účinok by mohol pomôcť práve počas silných pulzových reakcií.

Ceny:
- cena sa náročne odhaduje vzhľadom na rôznorodosť gramážií a dávkovania. Ale 30 dní pri dávkovaní 8mg denne vychádza na iherbe na približne 15usd, k tomu pripočítajte poštovné a dph.
- subjektívne mi pripadal astaxantin výrazne účinnejší, než napríklad CoQ10, ktorá je tiež veľmi drahá.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Moc dekuji za tyto

Moc dekuji za tyto informace..vyzkousim

na WP od rijna 2012

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k