Prírodné doplnky pri liečbe chlamydophily

Prírodné doplnky pri liečbe chlamydophily


Práve si objednávam vitamín E, a ako obvykle hľadám najlepšiu kombináciu účinku a ceny. Pre neznalých veci by som chcel upozrniť na to, aby sa nedali zlákať dobrou cenou, ako v prípade  http://www.iherb.com/21st-Century-Health-Care-E-200-110-Softgels/43745 ktoré obsahuje dl-alpha tocopherol , čo je syntetická, v prírode sa nenachádzajúca forma vitamíu E. V poslednej dobe nastala kampaň záujmových skupín brojiť proti potravinovým doplnkom, a tak ste sa možno stretli s článkami typu  http://tech.ihned.cz/c1-24108860-vitaminove-doplnky-mohou-podle-vedcu-zkratit-zivot , kde sa počíta s tým, že človek nerozlišuje medzi prírodnou a neprírodnou formou vitamínu E. Tieto negatívne štúdie na vitamín E boli robené na neprírodnú formu, ktorú vymyslel človek. Preto ak si budete objednávať éčko, myslite na to a radšej si priplaťte za prírodný vzorec, čiže d-alpha tocopherol . On ten prírodný zas nieje o toľko drahší  http://www.iherb.com/21st-Century-Health-Care-E-200-Natural-110-Softgels/37095 

Ahoj Ivane, jako vzdy diky

Ahoj Ivane, jako vzdy diky za perfektni informace. A bud tak hodny, rozepis se i o Dcku, at to mame pokupe. Take by stalo za to aktualizovat s temito poznaky tabulku doplnku, pokud je to mozne. Na WP od 06/2012 (2x50mg Mino,3x250mg Sumamed,zatím bez pulsů). 15 let chronické bolesti hlavy,od 04/2012 pálivé bolesti hlavy,kompletní insomnie,pálivé bolesti zad,srdce,tuhnutí krku. Od 08/2012- občas bolesti hlavy,zad,nohou,vnitřní třas,insomnie.

Možno sa chcete

Možno sa chcete rozhodnúť, či si kúpiť len formu  d-alpha tocopherol, alebo komplex alfa,beta,gamma,delta tocopherol. Vzhľadom na účinnosť pre zdravie človeka je najviac preskúmaná forma alpha tocopherol, ostatných foriem výskum je len v plienkach:
 http://lpi.oregonstate.edu/infocenter/vitamins/vitaminE/
Inde píšu napríklad toto: 
  Serum concentrations of vitamin E (alpha-tocopherol) depend on the liver, which takes up the nutrient after the various forms are absorbed from the small intestine. The liver preferentially resecretes only alpha-tocopherol via the hepatic alpha-tocopherol transfer protein [1]; the liver metabolizes and excretes the other vitamin E forms [2]. As a result, blood and cellular concentrations of other forms of vitamin E are lower than those of alpha-tocopherol and have been the subjects of less research
Takže mi z toho vychádza, že na vyššiu antioxidačnú aktivitu pri rovnakej gramáži je lepšia  alpha forma než kombinovaná s ostatnými formami, keďže ju telo viacej využíva a menej vylučuje ako prebytok. 

Tabulka synteticke E ani

Tabulka synteticke E ani Decko nedoporucuje, pise se tam D3,  ze se ma uzivat, to by melo byt ok.
Ja jsem se jednou placla pres kapsu a vzala jsem http://www.iherb.com/Thorne-Research-Ultimate-E-60-Fish-Gelatin-Gelcaps/...
to je snad nejlepsi, co se da koupit

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Na žiadnom ČeskoSlovenskom

Na žiadnom ČeskoSlovenskom portály som sa nedočítal toľko o vitamíne D, ako práve cez kontakty na Chlamydie,info. Takže informácie sú doma   http://chlamydie.info/node/3034 .
Spomína sa často hlavne v súvislosti s rakovinou  http://rakovina.nazory.eu/vitamin-d3
Ľudské telo si vytvára vitamín D3 za pomoci slnečného žiarenia a cholesterolu. Ak vám lekár predpíše vitamín D na predpis, jedná sa o formu D2, ktorú človek nesyntetizuje, ale prijíma len z potravín. Ak je niekto málo na slnku a ešte k tomu vegetarian, má veľkú šancu mať nedostatok D vitamínu aj z tohoto dôvodu: Štúdie z decembra 2010 vydania "Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism" zistila, že vitamín D3 je o 87 percent účinnejší na zvyšovanie hladiny krvného séra vitamínu D ako D2 forma.
Ďaľšie informácie:


Na domácej

Na domácej stránke  http://chlamydie.info/node/3034  sa píše:
I když katelicidiny(LL-37) ukázaly malý nebo žádný přímý účinek proti C.pneumoniae, bylo prokázáno, že vitamín D3 narušuje mechanismus, který intracelulární formy C.pneumoniae používají, aby zabránily normální buněčné apoptóze a tak je pravděpodobně vitamín D3 aktivní proti intracelulárním formám C.pneumoniae skrze tento mechanismus. Výsledný die-off efekt (reakce na vymíraní bakterie) může být značný a také se mohou výrazně zvýšit symptomy sekundární porfyrie. Proto by hladiny vitamínu D3 měly být zvyšovány velmi pomalu, pokud léčíme infekci C.pneumoniae! 

Moja skúsenosť: V januári som sa odhodlal prijímať pokiaľ si dobre pamätám 4000IU vitaminu D3 denne. Prekvapivo ma to dobijalo energiou. Dobíjal ma asi mesiac a potom to ustalo. Podľa vyššie napísaného by som mal mať vymieracie a porfyrické reakcie, ale nič také sa vo zvýšenej miere nekonalo. 
Keď som bol preliečovaný na chlamydophilu azitromycinom (klasická 10 dňovka), tiež som neregistroval zhoršenie v zmysle herx.  Otázka znie: Je chlamydophila mojim centrálnym problémom?
Z testov ktoré som absolvoval mi zistili viackrát len chlamydophilu a neutropeniu. 
Je pravda, že si 2x denne dávam Mabron, ktorý u mňa dosť efektívne potláča nepríjemné stavy, ktoré by som bez neho mal nonstop.

K tomuto poznatku sa

K tomuto poznatku sa prikláňam i ja. Než som podľa týchto stránok zistila niečo o cpn,(vo výsledkoch už bola) bola mi dg tetania , osteopenia. 
Začala som užívať 2000IU denne a nezaznamenala som žiadny herx, brala som to ako vitamín na kosti :).

Tým nevyvraciam čo sa tu o herxoch v súvislosti s Dčkom píše, výskum je výskum a samozrejme ak si niektorí dávajú vyššie dávky, možné je všetko,každý je iný.

Nekdo herxy nema vubec, jen

Nekdo herxy nema vubec, jen zlepsovani a nekdo ma znacne. Proc tomu tak je, neni jasne nebo neni znamo... mozna to souvisi se schopnosti tela detoxikovat. Ja jsem mela na vetsinu veci herxy z pocatku priserne, ale v posledni dobe kdyz jsem treba zdvojnasobila davku rifampinu, zadny herx se nekonal a taky nevim proc. Rifa se bere jako vcelku silny lek a kdyz ma nekdo bartonelu herxuje obvykle silne. Takze zkratka je toho jeste dost, co se nevi. U vitaminu D si osobne myslim, ze se ucinky potencuji s atb a je rozdil, jestli se bere pri infekcich s atb anebo bez.

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Někde bylo, že k využití

Někde bylo, že k využití D je třeba vitamín K. Není-li, možná pak D nefunguje = žádné reakce typu tzv. herxů, možná je třeba nejdřív dočkat času, než se hladina D doplní, možná ..... ví bůh! Ono také, co je zdrojem D3 či D2 v kapslích ..., osobně mám dojem, že D 3 získaná z vlastního cholesterolu v kůži na slunci je nejúčinnější. Kapsle jsou jen z nouze ctnost. 

Na CAPu od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže...7/2010 ukončení nepřerušované léčby - momentálně od 2.10.2011 komplet CAP nepřerušovaně

Ked uz sa sa spomenul K

Ked uz sa sa spomenul K vitamin,uziva ho niekto? Ak ano v akej davke? Uzivate K vit alebo K2 vit? Davnejsie som tu zaregistrovala par dotazov ohladom zvyseneho poctu velkych modrin,krvacania a pod.zalezitosti pocas uzivania atb.Sama som s tym mala problemy,ktore po ukonceni brania atb prestali. Dostala som info od dr,ze pri dlhodobom uzivani ATB sa moze zhorsit vstrebavanie K vit v crevach,resp.ze jeho vstrebavanie je ovplyvnene vyssou davkou vit.E.

http://www.swansonvitamins.co

http://www.swansonvitamins.com/NWF366/ItemDetail?n=0

No, bohužel mi právě dochází, tak asi začnu jíst brokolici ...

Na CAPu od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže...7/2010 ukončení nepřerušované léčby - momentálně od 2.10.2011 komplet CAP nepřerušovaně

Powered by Drupal - Modified by Danger4k