Berberin

Prírodné antibiotiká

    Posted Srpen 28th, 2012 by Ivan
Viem, že aj Stratton by bol radšej, keby mal k dispozícii namiesto pečeň (játra) ohrozujúce syntetické ATB, neškodné prírodné ATB. Podarilo sa mu to s NAC, ktorým nahradil amoxycilin, ale veda sa príliš nezaoberá účinkom prírodných ATB, keďže sa nedajú patentovať, a dostatočne na nich zarábať napríklad aj na ďaľší výskum. Prehrabal som sa v súčasných prírodných ATB vzhľadom na nejaký vedecký výskum v súvislosti s účinkom na chlamydophilu, a najviac ma zaujal berberin. http://en.wikipedia.org/wiki/Berberine
Kúpil som si Oregon grape http://en.wikipedia.org/wiki/Oregon-grape a začal ho pred dvomi dňami testovať. Užívam niekoľko imunostimulátorov, NAC, Berksonov protokol a iné doplnky, ale po doplnení o berberinu registrujem zlepšenie aj zhoršenie. To zlepšenie je doprevádzané herxom a podobnými neduhmi, ale o užití carvacrolu psýllia a Mabronu sa to dá celkom vydržať. Zlepšenie registujem v zoslabnutí príznakov ochorenia. Budem ďalej informovať ako sa to vyvíja. Ešte doplním, že zatiaľ neužívam žiadne syntetické ATB. 

U toho Oregon grape píšu: Recent studies indicate that M. aquifolium contains a specific multidrug resistance pump inhibitor (MDR inhibitor) named 5'-methoxyhydnocarpin (5'-MHC) which works to decrease bacterial resistance to antibiotics and antibacterial agents.
Odkaz na vedeckú štúdiu z Číny, kde majú prírodné liečivá rovnocenné postavenie so syntetickými: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22068503 
U berberinu uvádzajú, že účinkuje aj na candidu, čo by nebolo na zahodenie ak uvážime, že by bol súčasne účinný na niektorú z foriem chlamydophily aj candidu, či iné patogénne plesňové premnoženia. 
A je aj protizápalový.

Dikes za info, davas sem

Dikes za info, davas sem fakt uzitecny veci..
Skrze inhibitory efluxovych pump zrejme vede dalsi cesta, jak zvysit efektivitu lecby bakterialnich infekci. Jenom si nejsem jista, jak moc je to nespecificka zalezitost tj. kolik bakterii vlastni stejne nebo obdobne pumpy. Nikdy jsem bakterialni pumpy nestudovala do hloubky a o tech chlamydiovych se mnoho nevi, vlastne se dokonce polemizovalo o tom, zda vubec existuji.

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Ještě  info k

Ještě  info k berberinu-má  blokovat syntesu bakteriální DNA,ale na to musí být přítomen v minimální inhibiční koncentraci a ta je cca 300 mikrogramů /mililitr.Je velká potíž tuto koncentraci dosáhnout,když se prakticky nikde nedozvíš kolik toho berberinu obsahují kapsle či jiné,které se nabízejí.Navíc berberin není rozpustný ve vodě,jen v etanolu,obávám se tedy že pokud to není lihový extrakt,tak je to celé k ničemu,do buňky kam je potřeba jej dodat se nedostane nic.

Neviem aká je

Neviem aká je vstrebateľnosť berberinu do bunky a jeho učinnosť na RT a KT. Neviem ani či je nutná jeho rozpustnosť vo vode, aby sa dostal do bunky. Píšu, že sa zle vstrebáva cez črevo, a rovnako ako u curcuminu používajú na zlepšenie vstrebateľnosti bioperin  http://store.truebotanica.com/store/product/SRW0246P/BerberinePlus120Caps.aspx
Keby som vedel, že je schopný nahradiť RT a KT, tak to sem rovno napíšem. Uviedol som len zdroje, kde uvádzajú nejaké výskumné info. 
Opäť dodávam, že pokiaľ sa rozhodnete doplniť svoj bojový arzenál o prírodné ATB, naštudujte si o ňom čo najviac, aby ste si nevytvárali kontraindikácie. K berberinu sem prihodím toto 

Ak by ste chceli pridať do

Než začnete užívať

Než začnete užívať akýkoľvek bylinný preparát ,naštudujte si jeho kontraindikácie. Pri Goldenseale je to napríklad toto:  http://en.wikipedia.org/wiki/Goldenseal#Cautions

Skromný dotaz - a pomohlo

Skromný dotaz - a pomohlo to někomu, někdy? Nebude to tak nějak past na peníze?
Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008. Nyní ACC 1 - 2x600, 2x300 ARFICIN (rifampicin), 2x300 Dalacin, 3xtýdně 250 Azitromycin

Sú štúdie o tom, že to

Sú štúdie o tom, že to funguje. Do akej miery sú pravdivé nedokážem posúdiť. Ale pri každom lieku, či byline, ktorá pomohla viacerím, musel byť niekto prvý, komu to pomohlo. 
Otázka sa dá položiť aj naopak. Nepomohlo to už niekomu niekedy? 
Z morálneho hľadiska si vám nedovoľujem ponúkať relatívne pasce na peniaze, pretože to považujem za príliš veľký risk bez možného pozitívneho efektu. Preto som sa osobne rozhodol pre tento lacný produkt. 
Tu si môžete prečítať názory niektorých uživateľov:

Ještě bys měl říci, že

Ještě bys měl říci, že se jedná o celkem běžný  keřík z Ameriky  mahonii cesmínolistou ...

Ono by bolo

Ono by bolo najideálnejšie, keby niečo rástlo na každom kroku a ešte k tomu pomáhalo na zdravie. 

Česnek - taky dobré

Česnek - taky dobré přírodní ATB... Akorát, že si zrovna nejsem jist, zda to zabere...(ale hezky to plynuje :-).
Proč to píšu - protože  teda vůbec nejsem přesvědčen o účinku. Lepší řešení by asi tam, kde nezabírá klasický WP (mám za sebou) bylo hledat jiné "neotřelejší" kombinace ATB. Především u postižených, kteří jsou chronicky nemocni již léta letoucí a naši "medici" už na ně vychrlili desítky léčeb ala 14 dní a nic. Reakce mikrobů je pak vlažná až žádná, rezistence patrná.
Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008. Nyní ACC 1 - 2x600, 2x300 ARFICIN (rifampicin), 2x300 Dalacin, 3xtýdně 250 Azitromycin

Souhlas. Co mne ale

Souhlas. Co mne ale fascinuje, je to, že co se týče chlamydií,tak viz např.Patenty Vanderbiltovy univerzity ukazují, co na ty potvory zabírá a co ne, přesto  se to stále nerespektuje a hledají se jiné zázraky. Bohužel viz Doplněné znění Strattonova/Vanderbilt Protokolu: Únor 2006 či Strattonův protokol- update 2009 je to na roky, dlouhé roky, pokud se to nechalo dojít do stádia, kdy je to rozlezlé všude. Ale asi jsou věci, které mohou napomoci. Zřejmě je to např. artemisiin z pelyňku ročního, resveratrol atd. Ale podstatné ale je, že asi hlavní je vydržet tu dlouhou nezbytnou a nutnou dobu a asi bez toho metronidazolu to také nejde. Dalším problémem jsou souběžné další infekce, kdy je asi třeba, když už to postižený snese, např. ten Minocyclin nebo zdvojenou dávku doxycyklinu  (2 x 200 mg denně) plus celá kombinace dle SP. 


Jinak jestli si někdo myslí, že alkaloidy nebo jiné látky z bylinek jsou bezpečnější než ATB, nechť si uvědomí, že i ATB jsou původně látky  čistě přírodní, např. produkty plísní atd. Lepší by bylo respektovat schopnosti bakterií jako jsou chlamydie, borelie, bartonely atd. kolonizovat organismus a nákazy likvidovat včas a ne tvrdit hovadiny, jako že chronické infekce neexistují. Ale to si musí páni a dámy s lékařskými diplomy srovnat sami se svými svědomími! 

Jinak i ten česnek do toho patří, ale sám asi nic nezmůže. 

Na CAPu od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže...7/2010 ukončení nepřerušované léčby - momentálně od 2.10.2011 komplet CAP nepřerušovaně

Myslím si že Stratton sa

Myslím si že Stratton sa len pokúša svoj protokol vylepšiť. O tom, že toto úsilie nie je zbytočné svedčí nahradenie amoxicilinu s NAC. NAC nielenže likviduje ET chlamydophily, ale chráni pečeň(játra) a má aj iné zdravotné pozitíva  http://www.davidwheldon.co.uk/NAC.html . Niečo podobné, zatiaľ len teoreticky priniesol s puryvátom (zatiaľ rozporuplné výsledky). Mám ale pocit, že sa snaží práve o to, aby ľudia neboli dlhodobo zaťažovaní možnou toxicitou ATB na pečeň. Takže si myslím , že by uvítal, keby objavil na RT a KT niečo rovnako prospešné a neškodné ako NAC na ET. Uvítal by to tu asi každý, ak sa nemýlim. 
Myslím si, že nestačí, aby ATB mali prírodný pôvod, dôležité je, aby boli čo najmenej toxické. radšej by som prijal syntetické netoxické ATB, ako toxické prírodné. Spôsob, akým sa lieky držia na trhu je ich prínos je menej zhubný, ako následky užívania. Aspoň teoreticky to je tak prezentované. V praxi to môže byť ale horšie,pretože sa až tak štatisticky neskúma, či vedľajšie účinky nespôsobili ďaľšiu, ešte horšiu chorobu, prípadne smrť. Pri ATB sa neutajuje ich možná toxicita na pečeň, a preto by som bol ja osobne radšej, keby sa viac výskumu investovalo práve do účinných látok bez toxicity na pečeň. 

Promiň, asi nechápeš,

Promiň, asi nechápeš, někdo hledal a něco v rámci možností našel, v rámci možnosti dané laboratoře, mimochodem kvůli penězům zavřenou, dnes možná zase otevřenou díky darům, nevím, ale prostě něco vyšlo, to by mělo fungovat, tedy fungovalo v laboratoři. To je jedna věc, druhá věc je, co je a není více nebo méně jedovaté pro člověka jako takového. Alkaloid á la berberin či nějaké ATB, ono je to všechno jen z nouze ctnost, ono to je pro člověka v podstatě jed všechno, jde o množství v jakém to je pro člověka ještě snesitelné a pro ty bestie ne! 

Druhá věc je, co je momentálně tak nějak prokazatelně účinné, teď! A ne až někdo něco jiného vymyslí, někdy za deset, dvacet, sto let. To mně osobně už bude putna! A o tom to tu je, co funguje už teď v nějakém množství, kombinaci, dostupnosti a o čem vím, že mne nedorazí úplně! To zajímá člověka, který je podle mudrců hypochondr, který ztratil práci, kariéru, všechno! Pokud budu biochemikem či mudrcem obdobným a zdravý a budu si chtít udělat slávu či podobným pomoci, mohu si dovolit zkoumat, hledat, vymýšlet, jestli třeba berberin z mahonie cesmínolisté je použitelný a za jakých podmínek, množství apod., když už to na něco v rámci svých možností používali Indiáni. 

Jinak kdyby našinec měl zkoušet všechno, co je na Internetu nesmírném uváděno jako zázračný lék, nevím, nevím, jak by to dopadlo ... ono něco jiného je černý čaj s bezinkami proti nachlazení a něco jiného proti chronické infekci chlamydiemi, byť mně osobně tenhle čaj ještě se slupkami jablek dlouhá léta pomáhal přežít.

Jinak pátrej dál, třeba se zadaří. Jen si nemysli, že cokoliv bude těm potvorám jedem, bude lidskému tělu jen blahem. Viz major Ketek, údajně silně účinný proti chlamydiím, ale v případě postižený jater těmi potvorami velmi nebezpečný ... nebo Rifabutin, viz Posledni pozorovani doktora Strattona

Na CAPu od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže...7/2010 ukončení nepřerušované léčby - momentálně od 2.10.2011 komplet CAP nepřerušovaně

Honzo, ja len zverejňujem

Honzo, ja len zverejňujem útržky vedeckých výskumov, ktoré sa možno ďalej nedostanú, pretože nebudú napríklad peniaze na ďaľší výskum , či klinické skúšky. Zverejňujem to preto, aby ak to chce niekto skúsiť na sebe, nech to skúsi. Nechcem aby to menil za Strattona či Wheldona, ale môže si to prihodiť ako doplnok. Čím viac zbraní, tým lepšie, hlavne keď sa nedá spoliehať na to, že si Cpn nevybuduje odolnosť voči súčasne používaným ATB.  http://www.biomedcentral.com/1471-2180/9/218  
Celkom nesúhlasím s tým, že nie je rozdiel medzi NAC a amoxycilínom čo sa týka jedovatosti voči ľudskému telu, ale máš právo si myslieť čo chceš. 
Výskumu by veľmi pomohlo, keby bol presvedčený nejaký miliardár o tom, že jeho syn je chronicky chorý na Cpn, a zainvestoval by ako v tomto prípade  http://jaroslavflegr.bigbloger.lidovky.cz/c/235755/O-schizofrenii-a-o-tom-jak-se-obcas-vyplaci-byt-neortodoxni.html

Powered by Drupal - Modified by Danger4k