Skúsenosti s niacinom


Keďže mám asi najviac skúseností s užívaním niacinu, skúsim urobiť malú sumarizáciu.

Diskusie o niacine na cpnhelp, zoradené chronologicky
http://www.cpnhelp.org/powell_niacin
http://www.cpnhelp.org/its_always_something_new_
http://www.cpnhelp.org/p23_p24_niacin_and_circum
http://www.cpnhelp.org/niacin_how_far_to_go
http://www.cpnhelp.org/niacin_0
http://www.cpnhelp.org/niacin_1
http://www.cpnhelp.org/niacin_dosage
http://www.cpnhelp.org/high_dose_niacinamide_ner

Zhrnutie informácií z týchto diskusií:

- cpn narušuje niacínový metabolizmus. Následkom toho dochádza k poškodeniu funkcie T-lymfocytov, nedostatku melatoninu, serotoninu, tryptofanu a niacinu, čoho dôsledkom sú typicky známe symptómy ako depresia, únava a nespavosť.

- užívanie niacínu je považované za bezpečené a v minulosti bývalo používané hlavne na znižovanie cholesterolu. Hlavným nepríjemným sprievodným javom užívania sú "flush" stavy. Preto treba dávku niacínu zvyšovať pomaly a postupne. Cieľom je dávka 2000mg (niektoré zdroje spomínajú 2500mg, iné 3000mg) v jednorazovej dennej dávke.

- niacin s postupným uvoľňovaním neužívať - je výrazne toxickejší na pečeň než okamžito vstrebávaný niacin a nemá žiaden dodatočný liečebný efekt.

- niacinamid (tiež nazývaný "no flush niacin") má síce výhodu v tom, že nespôsobuje "flush" stavy, ale podľa všetkého nemá taký liečebný účinok ako normálny niacin. (Niektoré zdroje spomínajú jeho prospešnosť pri obnove nervov, na CPN ale zrejme neúčinkuje).

- niacin sa pri vysokých dávkach správa ako ďalšie atb. Pri dávkach 2000mg denne má podobný efekt ako INH. Účinkuje pozitívne hlavne na chlamýdiami infikované biele krvinky.

- samotná "flush" reakcia na niacin nie je spôsobená reakciou na zabité chlamýdie ani porfyrickou reakciou. Je výsledkom rýchleho uvoľnenia histamínu (presný princíp ako a prečo k tomu prebieha som nenašiel), ktorý sa prejaví sčervenením a pálením pokožky na tvári a rukách, niekedy pripomínajúci stav spálenia od slnka. Flush je považovaný za nepríjemný ale neškodný efekt. S postupom času sa flush reakcie zoslabia až stratia (spolu s tým, ako sa vyčerpajú zásoby histamínu v organizme), ale napr. po krátkom prerušení užívania niacinu sa flush stavy znovu obnovia a treba zase pomaly nabiehať na vyššie dávky. V jednom z článkov je postreh Normana o tom, že keď sa človek dostane v dávkovaní nad 1000mg denne, flush reakcie sa stratia. A to buď v dôsledku vyčerpania zásob histamínu alebo že takto vysoká dávka vyradí z činnosti mechanizmus vyvolávajúci flush reakciu.

- Niektorí ľudia vypozorovali, že flush reakcie sú silné, keď sa niacin vezme nalačno a mierne, ak sa vezme na plný žalúdok. Taktiež boli v texte postrehy, že ľudia so silne pokročilou chlamýdiovou infekciou mávajú silnejšie flush reakcie než ľudia zdraví alebo s ľahkou cpn infekciou.

- terminológia:
  - niacin (nicotinic acid) - normálny, okamžite uvoľňovaný niacin
  - niacinamid (no flush niacin) - nespôsobuje flush ale je neúčinný
  - slow release niacin - niacin s postupným uvoľňovaním, nevhodný kvôli silnej toxickosti voči pečeni

- na to, aby niacin zabil chlamýdie v bielych krvinkách je údajne podľa dr.Powella potrebná dávka 2500mg. Pri takejto dávke sa správa podobne ako INH. Údajne až pri takto vysokej dávke je schopný zabíjať chlamýdie v bielych krvinkách.

- poznámky o kvalite niacinu. Boli zmienky v diskusiách, že 500mg niacin sa u ľudí neprejavoval žiadnymi reakciami a zároveň 100mg niacin vyvolával flush stavy. Čo vyvolávalo pochybnosti o kvalite tých 500mg tabliet.

- niekto spomínal vyššiu účinnosť niacinu braného na prázdny žalúdok v porovaní s kombináciou s jedlom. Ale taký postup nemusí byť u každého dobre znášaný.

- posledný článok spomínal účinnosť vysokodávkového niacinamidu (no flush niacin) pri dávkovaní 3000mg denne na obnovu nervov a v prevencii proti alzheimerovi

A moje skúsenosti:Prvý

A moje skúsenosti:

Prvý pokus, ca 2 roky dozadu, skonzumované jedno balenie 100x100mg, v rámci testovania reakcií.

1. deň – dávka 100mg po jedle. Reakcia prišla až za 2 hodiny a obmedzila sa na horiace uši a niekoľko malých ružových fľakov na hrudníku, podobných alergii na jedlo. Efekt odoznel v priebehu 15 minút. Inak bez problémov, akurát som mal pocit mierne zosilnenej mozgovej hmly
2. deň – dávka 200mg po jedle. Reakcia prišla za 1,5 hodiny, prejavila sa v podobe horiacich uší a sčervenania rúk až po lakeť ako keď človek zhorí na slnku alebo keď má silnú alergickú reakciu na jedlo. Pokožka trochu pálila a mierne svrbela. Stav odoznel v priebehu 30 minút. Žiadne iné nebezpečné stavy ako problém s dýchaním ani zrýchlený pulz neboli.
3. deň – dávka 300mg po jedle. Reakcia prišla za 1 hodinu a prejavila sa iba úplne minimálne v podobe červených horúcich uší. Stav odoznel v priebehu 15 minút. Inak bez problémov.
4. deň – dávka 400mg po jedle. Reakcia prišla za 45 minút a bola enormná. Kompletne červená koža na tvári, krku, celý hrudník, chrbát, ruky, ramená, dokonca aj takmer celé stehná. Vyzeralo to ako keď niekto zaspí v soláriu, spálený červený ako rak. Odoznievalo to asi hodinu. Pokožka jemne pálila a svrbela, ale nie štýlom, že by som cítil potrebu si ju rozškriabať do krvi. Napriek tomu, že vizuálne to vyzeralo ako príšerná alergická reakcia, nemal som inak žiadne problémy asi s dýchaním ani s búšením srdca. Po hodine to kompletne odoznelo, na nejakú dobu po tom ešte sa prejavoval efekt jemného pocitu zimy a miernej mozgovej hmly.
ďalšie dni – dávka znížená na 300mg. Reakcie boli rôznych intenzít, niektorý deň iba červené uši a líca, iný deň aj sčervenelý krk a ruky. Stavy znesiteľné, aj keď nie moc príjemné.
Nasledujúci týždeň som robil dva typy experimentov. Jeden typ experimentov bol vzatie druhej dennej dávky niacinu (napr. namiesto 300mg ráno som si vzal 300mg ráno a 300mg večer) a druhým typom experimentu bolo zvýšenie jednorazovej dávky na 400mg a neskôr 500mg. Výsledky: Dávka do 300mg nevyvolávala nejaké výraznejšie prejavy mozgovej hmly a relatívne znesiteľné flush stavy. Zvýšenie na 400mg a neskôr 500mg vyvolávalo po ca 1h od užitia stav mozgovej hmly a ospalosti podobný postdoxycyklínovému prejavu. Ďalším postrehom bolo, že keď som si dával dve denné dávky, flush reakcia bola iba pri tej prvej, druhá dávka bola iba s prejavmi mozgovej hmly. Pri všetkých dávkach niacinu bola typická schéma prejavov: po ca 1/2h od užitia stav mozgovej hmly, po ca 1h od užitia flush reakcia, po ca 1,5h od užitia stav zimomriavok, po 2h od užitia väčšina reakcií odoznela.
Vzhľadom na to, že sa mi zásoby krátili, v posledné dni som vyskúšal značne vysoké dávkovanie 700mg 1x denne a potom 800mg 1x denne. Flush reakcie neboli nejak mimoriadne dramatické. Aj stavy mozgovej hmly sa výrazne neodlišovali od stavov pri nižsom dávkovaní. Po skonzumovaní zásob som ďalej s niacinom nepokračoval, pretože užívanie veľkého množstva tabliet sa mi ťažko zabudovávalo do harmonogramu liekov.

Druhý pokus, ca rok dozadu, užívanie niacinamidu, skonzumované jedno balenie 250x250mg, v rámci testovania reakcií.

Prvé dni som opatrne testoval reakcie na nízke dávkovania 250mg. Bolo to bez reakcií, či už flush reakcií alebo pocitov mozgovej hmly. Postupne som zvyšoval dávkovanie na 1000mg denne a keď som sa blížil ku koncu balenia, tak som dávku ďalej zosilnil na 1500mg a posledné dávky som dal vo veľmi vysokej sile 2000mg. Podľa rád z cpnhelp sú horné limity dávkovania 2000mg, reps. podľa jedného textu až 3000mg. Na vyššie dávkovanie než 2000mg som si už netrúfol. Reakcie na niacinamid neboli absolútne žiadne, ani pozitívne ani negatívne. Ani pri vysokom dávkovaní neboli žiadne flush reakcie ani stavy mozgovej hmly či dodatočných zimomriavok. Ale takisto ani žiadne pocity zlepšenia v oblastiach, kde by teoreticky mohol zaúčinkovať nezávisle od protichlamýdiového účinku. Napr. som dúfal, že by mohol pomôcť znormalizovať môj rozbitý spánkový režim, ale nepomohlo to ani k skoršiemu zaspávaniu, ani k skoršiemu vstávaniu, ani ku kratšiemu než 10hodinového spánku.

Tretí pokus, nedávno, experiment s veľmi vysokým dávkovaním niacinu. Kombinované jedno balenie 100x100mg a jedno balenie 100x500mg.

Najprv som postupne zvyšoval dávku zo 100mg na 400mg. Flush reakcie boli až prekvapivo mierne, pri 100mg nebola dokonca žiadna. Pri dávkovaní 500mg denne boli flush stavy najsilnejšie. Na 500mg dávkovaní som vydržal skoro 2 týždne a flush stavy nijak výrazne neustupovali. Zaujímavým prejavom boli pocity zimy po užití niacinu. Vonku bola horúčava cez 30 stuňov, ale prechádzka po vonku mi pripadala, že vonku fúka studený vietor. Po niekoľkých týždňoch na 500mg dávkovaní som sa odhodlal na vyššie dávkovanie, s tempom zvyšovania o 200mg denne. Jeden deň som vzal 700mg dávku, v ďalší deň 900mg dávku. Hoci pri 500mg som mával pravidelne flush reakcie, pri 700mg aj 900mg prakticky žiadna flush reakcia neprišla. Pokračoval som v zvyšovaní dávkovania. 1100mg bez akýchkoľvek známok flush reakcie. 1300mg taktiež bez významnejších flush prejavov. 1500mg prakticky bez akýchkoľvek reakcií - či už flush prejavov alebo mozgovej hmly.
Po niekoľkých dňoch na dávkovaní 1500mg som zvýšil rovno na 2000mg. Prakticky žiadna významnejšia reakcia - absolútne žiaden flush stav a ani výraznejšie motanie hlavy. Niekoľko nasledujúcich dní na 2000mg dávkovaní, potom som zvýšil na 2500mg. Reakcie podobné ako pri 2000mg. Žiaden výraznejší flush stav, akurát slabučké pálenie pokožky vo vlasoch a trochu horúcejšie líca. Jemne sa motajúca hlava. Dávkovanie 2500mg som bral ca 7 dní, kým sa mi definitívne neminuli zásoby. Ešte neviem, či budem pokračovať, hlavným problémom je nepohodlie z pridania ďalších tabliet do už tak preplneného doplnkového harmonogramu.

WP 05/2008-03/2009,pauza,pokrač.od 06/2009. Mycopl.Pn,Cpn,reaktivované EBV.CFIDS. Liečba: NAC,doxy,roxiazi,entizoltini,vit.D občasné dávkovanie, plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Zlepšenia počas liečby

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Mám zaujímavé prvé

Mám zaujímavé prvé výsledky z môjho vysokodávkového niacinového experimentu. Po mojich predošlých troch experimentoch s krátkodobým užívaním som sa rozhodol vyskúšať nepretržité dávkovanie. Momentálne som už približne 2 mesiace na veľmi vysokých dávkach - 2000 až 2500 mg denne. Nábeh bol podobne ako pri predošlých pokusoch komplikovaný - flush reakcie znemožňujú rýchly štart vysokých dávok. Trvalo mi približne mesiac, kým som sa prepracoval až k dávke 2500mg denne, nedalo sa to žiadnym spôsobom urýchliť. Momentálne mám využívané dve balenia, každé 100x500mg niacinu.

Všimol som si pri užívaní nasledujúce postrehy:
- takmer úplne zmizla moja 4 roky trvajúca mozgová hmla. Ako vysvetlenie ma napadol náhodne zistený fakt, že niacin je potrebný k detoxikácii od candidového acetaldehydu, ktorý má neurotoxické účinky veľmi podobné mozgovej hmle.
- priame reakcie na užívanie niacinu boli prekvapivo mierne (ak si odmyslím flush stavy pri štarte). Žiadne výrazné návaly mozgovej hmly, depresie alebo zimnice, aké som zažíval pri užívaní D3 alebo doxycyklínu sa pri niacine neobjavovali.
- negatívom je nepríjemná interakcia medzi niacinom a entizolom. Mimo pulzov dokážem niacin bez problémov užívať. Takisto v minulosti som s entizolom nikdy nemával nejak dramatické stavy nevoľnosti. Ale teraz, keď ich beriem súčasne, tak je mi z kombinácie nicain+entizol tak strašne zle od žalúdka, že ledva dotiahnem pulz na 3 dni. Pritom pár dní po skončení pulzu je mi znovu úplne normálne, dokonca som schopný začať ďalší pulzu už po dvojtýždňovej pauze. Vysledoval som reakcie do tej miery, že jednoznačne môžem povedať, že stav nevoľnosti prichádza práve po dávke niacinu. Ale iba počas pulzu, po skončení pulzu je užívanie niacinu znovu bezproblémové. V tomto zmysle sa niacin asi naozaj správa ako ďalšie antibiotikum pridané k protokolu a zrejme spolu s entizolom vzájomne veľmi zosilňujú svoje účinky.

V súvislosti s užívaním niacinu sa v literatúre spomína vysoká záťaž na pečeň (játra), takže som mal po 2 mesiacoch užívania značné obavy, aké budú výsledky testov. Preto ma výsledky veľmi prekvapili - všetky hodnoty ALT, AST, GMT a Bilirubín perfektne v strede referenčného intervalu! A to som situáciu ešte komplikoval sporadickým užívaním fluconazolu a skrátením prestávok medzi pulzami na 2 týždne. Na druhej strane som na ochranu pečene dôsledne užíval 2400mg NAC a 2x denne Essential Forte.

A druhé veľké prekvapenie boli výsledky testu cholesterolu. Pred pol rokom, pri viacmenej náhodne vyžiadanom teste vyšli veľmi zvýšené hodnoty. Celkový cholesterol bol okolo 7 (max. ref. hodnota je 5) a LDL 4.2 (max. ref. hodnota je 3.4). Z toho, čo som naštudoval mi vychádzalo, že tieto hodnoty sú dôvodom na vážne znepokojenie. O to viac, že v jednom 2 roky starom taktiež náhodne urobenom teste boli hodnoty veľmi podobné, čo znamená, že pravdepodobne celé 4 roky WP som fungoval s takto vysokým cholesterolom. Niacin sa spomína v odbornej literatúre primárne ako liek na liečbu vysokého cholesterolu. Tak som bol zvedavý, či ako vedľajší prínos užívania nebude aj nejaký vplyv na cholesterol. Čerstvé výsledky sú úplne neuveriteľné. Celkový cholesterol klesol na 5,1 (iba nepatrne nad hornými limitom) a LDL (tzv. "zlý" cholesterol) padol na 2,3, do stredu normálnych hodnôt. A to všetko po 2 mesiacoch užívania niacinu!

Keď to zhrniem - v tejto chvíli vyzerajú výsledky môjho pokusu s niacinom pomerne optimisticky. Subjektívne sú reakcie na jeho užívanie výrazne miernejšie, než pri experimentoch s D3 a taktiež mám dojem výraznejších zlepšení stavu v porovnaní s déčkom. Momentálne beriem 2x100mg doxy, azi 250mg po-st-pia, niacin 1x2500mg denne, déčko 2000-4000 iu denne, NAC 2400mg denne a ostatné vitamíny. Skúšam skracovať prestávky medzi pulzami.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba: NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu, plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po treťom roku liečby

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Hm, to je fakt zajimavy s

Hm, to je fakt zajimavy s tou mozkovou mlhou. A mas pocit, ze stale bojujes s kandidou, ze by v tom hrala takovou roli? A s jakou davkou jsi zacinal niacin? Me se teda hlava vyjasnila na metylaci a niacin se naopak pouziva na overmethylation, tak proto ho neberu, ale zas to u me nemelo dlouheho trvani, pac jsem to neustala a vysadila. Mas teda pocit, ze je to trvala zmena nebo to kolisa?

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

s niacinom som začínal tak

s niacinom som začínal tak ako som písal vyššie, naprv s dávkou 100mg a skúšal ju každý deň o 100mg zvýšiť. Najkritickejší bod je pri dávkovaní 500mg denne, tam som trčal týždeň, kým sa dalo ďalej zvyšovať. Čo sa týka mozgovej hmly, tak momentálne ten stav relatívne čistej hlavy trvá už asi mesiac, v minulosti prípadné výkyvy trvali obvykle iba 1 deň, takže opatrne optimisticky verím, že to nie je výkyv, ale trend.
Ohľadom tej candidy - ja myslím, že je stále premnožená, ale je pre mňa veľmi ťažké do tak nabitého tabletkového harmonogramu dostať ešte antimykotiká. Navyše mám obavu z hepatotoxicity antimykotík. Tú candidu budem cielene riešiť asi až po skončení WP, dovtedy len sporadicky v prípade urgentných problémov. Veľkým pozitívom je tá strata chuti na sladké, aspoň ju už zbytočne nekŕmim.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba: NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu, plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po treťom roku liečby

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Adri, prosím tě, co

Adri, prosím tě, co všechno užíváš nebo jsi užívala na methylaci?

No hlavni je asi

No hlavni je asi trojkombinace- methylcobalamin, methylfolat a adenosylcobalamin. Pak je jeste hromada veci na vrch, co se daji brat, ruzne kofaktory k tomu. Nektere protokoly kombinuji jen prvni dve veci a doplnky, nektere zakazuji NAC. Ja jsem kombinovala hlavne prvni dve. Potreby se mohou dost lisit u lidi podle ruznych gen. mutaci. Nastavenim spravne metylace se daji i kompletne eliminovat nektere infekce plus je dulezita pro bunecny detox, ktery je mozna dulezitejsi, nez ten skrz ruzne vazace a vychytavace. Spravna metylace je klicova pro imunitu.

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Jo, díky. To já právě

Jo, díky. To já právě vím, že se to dost liší, podle různých zdrojů. Taky se to dost překrývá s doplňkama na podporu mitochondriálních funkcí. Mě jen zajímalo co bereš konkrétně ty.

Díky za zajímavé info. Ty

Díky za zajímavé info. Ty teda nebereš trvale žádný antimykotika? Ani nystatin? A pulsuješ tinidazolem?

momentálne som vynechal

momentálne som vynechal nystatin úplne, pretože jednak už nedokážem jeho tabletky dostať do harmonogramu a navyše som mal dojem, že nikdy vlastne neúčinkoval. Zatiaľ mám za sebou iba 3 tablety fluconazolu.
Momentálne pulzujem entizol. Obvykle to striedam, 5 pulzov tinidazolu, 5 pulzov entizolu, podľa toho, čo je práve poruke. Mám ale dojem, že entizol má silnejší účinok a že pri jeho užívaní som pozoroval rýchlejšie pokroky. Ale môže to byť iba subjektívne skreslenie...

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba: NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu, plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po treťom roku liečby

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

S tím niacinom je to fakt

S tím niacinom je to fakt zajímavé Michal. S jakým máš nejlepší zkušenosti? Bereš ho z iherbu nebo swansonu? dělají s tím problémy na celnici?

ja som zatiaľ nakupoval

ja som zatiaľ nakupoval tieto:
http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Niacin-100-mg-Nicotinic-Acid-100-Capsu...
http://www.iherb.com/Now-Foods-Niacin-500-mg-100-Capsules/30566
S colníkmi problém zatiaľ nebol. Pri poslednom nákupe mi bez problémov prešli dokonca 3 veľké balenia s 100x500mg niacinu.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba: NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu, plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po treťom roku liečby

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Michale, to je super

Michale, to je super detailni popis. Diky, velice inspirativni. K te kandide - ja jsem si nechala delat test v Metametrixu ze stolice a zadnou tam nenasli, nasli prerustani laktobacilu. Beru od zacatku brani atb 2x denne olive oil, kys. kaprylovou a oregano. Vse v kapslich, takze (asi) mensi ucinnost. Beres pravidelne neco protikandidoveho prirodniho (jeste se da brat GSE)?


Na WP od 06/2012, nyní 2x100mg Mino,3xt500mg Azi,1x300mg Rifa, 2x400 Artemisia. 15 let bolesti hlavy,od 04/2012 pálivé bolesti hlavy,zad,srdce,kompletní insomnie,tuhnutí krku. Od 08/2012-občas bolesti hlavy,zad,nohou,insomnie.

Na WP 06/2012-04/2013 (atb, atp,antimykotika,alternativa),15 let bolesti hlavy,od 04/2012 pálivé bolesti hlavy,zad,srdce,kompletní insomnie,tuhnutí krku,od 06/2013 zbývá-slabý tinitus, občas bolest zad

zaujimave, ze clovek ktory

zaujimave, ze clovek ktory ma tu nahanal kvoly "predavkovaniu" z C vitaminu sa tu "predavkuvaqva" niacinom :) ti isty doktori, ktori a liecili cely zivot C-ckom  a dozili sa slusneho veku sa liecili aj nadmernym uzivanim niacinu a inych B-cok/ B1,B6,B12...takze asi tolko ku skodlivosti Vitaminov...inak congrats samozrejme...a mala rada, skus navysit aj C ;-) vratane opatreni...
 
It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./03/12 start heavy metal detox/05/12 start parasite killing(prazi,vermox,albendazol,ivermectin,fluco,DE)/06/12 start CAP(rifa,doxi,azi,artemisia)/11/12 vitC heavy dosing

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

Přátele, tak zde je ma

Přátele, tak zde je ma zkušenost s niacinom. Před nedávnem jsem ho  bastil vždy cca 3 hodiny po MMS a nic jsem ne pociťoval (500mg). Tzn. ze i toto mms vse likviduje. Teď jsem ho dal 3 dny po do brání mms a musel jsem poprvé v zivote volat zachranku. Pravda, ze jsem chtěl jen radu zda se to nebude šířit na dýchací cesty , ale to vám nikdo neřekne. Reakce byla hodne rychla, nejdrive uši, pak obličej, hruď, ruce, nohy. Cca 5min po uziti. Barva jako kdybyste cely den byli poprvé v zivote na slunci, nabehnoi vám žily na spánku, proste jak rak, a pocit bod ani jehlickami a pálení. Po dohadování jsem si nechal píchnout aspoň calcium a ditiadem, kortikoidy jsem odmítl. K niacinu se vrátím, ale Pokorne na 100mg a postupne. Toto rozhodne radim i ostatním neb to není zrovna legrace:). I když pro ostatní jste dobrý terč pro zasmáti.

Aj ja pridavam trochu

Aj ja pridavam trochu skusenosti s niacinom, kupil som si no flush niacin  na biocare.skpo uziti 500mg ziadna reakcia po navyseni na davku 1000mg ziadna reakcia mozno slabe scervenanie lic tak asi na hodinu, na davke 2x1000mg denne ziadna reakcia, niacin mi odstranil depresivne stavy, a celkove sa citim  nejako lepsie, tinitus sa zmiernil a tras hlavy je uz skoro prec. Jedinym problemom je rozmazanejsie videnie.

Este aby sme boli

Este aby sme boli kompletnejsi aj ked mozno opakujem niektore veci co povedal Michal. Niacin sa da kupit v troch formach ako obycajny niacin (kyselina nikotinova, nicotinic acid) tento sposobuje "alergicku" reakciu prejavujucu sa scervenanim tvare hrudnika, svrbenim a busenim srdca. Tato reakcia sa navyva tzv. flush. Je neprijemna ale nieje zivotu nebezpecna pokial clovek z toho stresu co sa s nim deje nedostane infarkt :) Aby si clovek vybudoval rezistenciu treba postupne navysovat davkovanie cim sa v tele postupne spotrebuju zasoby histaminu a potom clovek uz nema flush ani pri vysokych davkach. Ak sa ale vynecha jedna davka je potrebne zase zacat s nizsou davkou aby sa predislo flash reakcii.Schema budovania rezistencie co som nasiel na webe je takato

  • 1 tyzden -- 100 mg 3x denne
  • 2 tyzden -- 200 mg 3x denne
  • 3 tyzden -- 350 mg 3x denne
  •  4 - 7 tyzden -- 500 mg 3x denne
  • 8 -11 tyzden 750 mg 3x denne
  • od 12 tyzdna  -- 1000 mg 3x denne

Toto davkovanie je za ucelom znizovania cholesterolu a malo by byt dostatocne aj proti cpn. Nasiel som ze od davky 2500 mg denne je niacin taky ucinny  ako izoniazid. Dalsim typom je Niacinamid (amid kyseliny nikotinovej, nicotinamide), toto je tzv. postupne uvolnujuca sa forma  "time-released" , ktora by nemala sposobovat flush reakciu. Tato forma ale moze sposobovat poskodenie pecene kedze sa v tele kumuluje. Dr. Powell odporuca uzivat niacinamid az potom ked je clovek zvyknuty na obycajny niacin po predchadzajucom monitorovani pecenovych enzymov. Navysovanie niacin amidu moze ist podla nasledovnej schemy:

  • 1 tyzden -- 250 mg 2x denne
  •  2 - 5 tyzden 500 mg 2x denne
  • 6 - 9 tyzden 750 mg 2x denne
  • od 10 tyzdna 1000 mg 2x denne

Tretia forma je Inositol nicotinat tato forma nezapricinuje flush reakcie vobec a tuto som skusal ja.

Co sa tyka efektivity pri znizovani cholesterolu tak  obycajny niacin je vraj najefektivnejsi pri ostanych dvoch studie jednoznacne nepreukazali ich ucinnost.  Co sa tyka liecby chlamydioz  Dr. Powell spomina obycajny niacin a niacin amid.

jak dlouho jsi ho bral, nez

jak dlouho jsi ho bral, nez se projevil antidepresivni efekt?

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Adriana po cca 2 dnoch som

Adriana po cca 2 dnoch som zacal citit ze depky su prec. Ale ja som nabehol na 2000mg denne skoro ihned. Teda najprv som skusil 500mg, a potom dva dni po 1000 mg denne. Je to kus zahul sa mi ale zda pre istotu si idem dat zrobit pecenove testy. Kazdopadne som sa vyspal lepsie aj nadranom som sa budil v takej slastnej pohodicke co po predchadajucixh 2 tydnich dost tvrdych depresii bola prijemna zmena :)

Já bych se tě zeptala s čím

Já bych se tě zeptala s čím jho užíváš? Respektive se kterými doplňky a léky se snese a se kterými nikoli. Díky.

Moje tělo už není moje, teď je ze mě chodící mikrobiální Noemova archa, a proto se držím hesla "Usmívej se, bude hůř!" :)

s cim sa znesie a s cim nie

s cim sa znesie a s cim nie to si netrufam povedat, vidis ale ze michal siel plnu palbu na protokole aj s niacinom a prezil to, ja som ho bral jak mi padlo aj na lacno aj po jedle, ja ale idem iba NAC a Ccko.

myslim ale ze zmenu v nalade

myslim ale ze zmenu v nalade k lepsiemu som pocitil uz pri 500mg denne

No já bych ho chtěla užívat

No já bych ho chtěla užívat hlavně kvůli zvýšenému cholesterolu. Náladu měnit nepotřebuji, tu mám pořád dobrou, na deprese netrpím, spíš na "protivný" optimismus, co každého dovádík k šílenství ;) A na nespavost ho také nepotřebuji, spím celou noc jak miminko, 10 hodin denně + ještě k tomu občas přidám 2 hoďky po obědě, abych po tom celodením flákání měla dost sil na hlavní spánek dne :)

Moje tělo už není moje, teď je ze mě chodící mikrobiální Noemova archa, a proto se držím hesla "Usmívej se, bude hůř!" :)

Inositol je teda podle me

Inositol je teda podle me neco jineho nez niacin a i ma jine ucinky, niacin ma ucinky na cpn, inositol ne, ale zas ucinkuje na depky, coz niacin ne.

Ja jsem vytahla svoji starou pixlu inositolu dneska a tam se udava davkovani 6g v davce, tak 500mg mi pripada nejak malo. V potrave pry clovek sporada 1000 mg denne. Chybela mi odmerka, tak jsem by oko nasypala neco na lzicku,co to udela. Inositol na depky se pouziva v davkovani treba 12 nebo 18g denne.

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

dobry postreh Adriana, niacin

dobry postreh Adriana, niacin je fakt nieco ine ako inositol ;) To je v nasom stave potrebne veci rozlisovat aby sme do seba nenarvali daco ine co sme nechceli ;) Ja ale tocim o  inositol nikotinate, cize estery kyseliny nikotinovej s inositolom, alebo pre laika niacin naviazany na cukor inositol, zrejme aby sa  minimalizovali flush reakcie v tele sa to zrejme metabolizuje na niacin.

a jo :) no ale inositol muzes

a jo :) no ale inositol muzes taky zkusit, na depky je dobry ;)

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Len krátke priebežné

Len krátke priebežné info:

Momentálne som na vysokodávkovom (2500mg denne) niacine približne 6 mesiacov. Stav a reakcie znesiteľné. Celkový cholesterol sa podľa testu spred dvoch mesiacov stále drží tesne okolo hornej hranice normy, LDL (tzv. zlý cholesterol) sa dostal a zostáva v normálnych hodnotách. Pečeňové (jaterní) testy spred dvoch mesiacov boli bezproblémové, všetky hodnoty v strede referenčných intervalov.

Flush reakcie na niacin sa sporadicky stále objavujú aj pri tomto veľmi vysokom dávkovaní, ale nebývajú každý deň a sú iba veľmi mierne.

Najväčšou nepríjemnosťou od doby, čo som začal s niacinom, sú extrémne reakcie na pulzy. Zatiaľ čo medzipulzové obdobia sú bezproblémové, častokrát dokonca úplne bez mozgovej hmly, tak počas pulzov veľmi rýchlo prichádzajú silné pocity na zvracanie, takmer každý pulz som musel predčasne ukončiť (niekedy po 4 dňoch, inokedy už po troch dňoch, raz dokonca na konci druhého dňa). Pred štartom niacinu som takéto reakcie na pulzy nemal. Vyskúšal som vymeniť entizol za tinidazol. S tini sú nevoľnosti pri pulzoch výrazne miernejšie, ale aj pri tinidazole sa ku koncu pulzu začína stupňovať silná nevoľnosť. Vyzerá to, akoby niacin veľmi výrazným spôsobom zosilňoval účinok entizolu. Má niekto z vás podobnú skúsenosť?

Poznámka na okraj - zabudovať 5 niacinových tabliet do súčasného preplneného tabletkového harmonogramu mi robí fakt značné problémy, nedokážem vypiť toľko vody, aby som zapil všetky potrebné tabletky...

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k