Chronická meningitida

Dobrý den,
moje neteř je už rok a půl nemocná a bohužel se její stav zhoršuje. Má tyto symptomy: ukrutné bolesti hlavy nereagující na anagetika, zvracení, průjmy, bolest a pálení páteře, zhoršující se zrak, třes rukou, únava, malátnost. Doktoři jí sice poslali na mnoho vyšetření ovšem bezvýsledně. Co mne absolutně naštvalo, a rozum mne zůstává stát, je že jí předepsali antidepresiva! Přestože psychicky je v naprostém pořádku a nikdo z okolí nepozoroval žádné úzkosti, deprese či jiné poruchy psych.rázu.
Po pátrání po internetu jsem narazila na to, že existuje meningitida v chronické formě, symptomy přesně sedí, diagnostika je prý obtížná. Zdrojem nákazy může být epidurální analgezie, kterou neteř podstoupila předtím, než se jí problémy objevily. Obracím se na tento web, protože vím, že je zde mnoho lidí, kteří se s nemocemi v chronické formě potýkají. Prosím, nemá zde někdo zkušenost s chronickou meningitidou? Kam se obrát pro potvrzení/vyvrácení této diagnózy? Předem děkuji za jakýkoli tip, kde dále pátrat.

Neco podobneho tu ted resi

Neco podobneho tu ted resi terca, muzete se poradit. Ja si myslim, ze je mozne, ze ji necim infikovali, proc mela vubec epidural, pri porodu? Jen neni jednoduche zjistit, co to je a taky to muze byt jen shoda okolnosti. Podstoupila lumbalku, s jakym vysledkem? Urcite by se mela nechat otestovat na vsechny infekce jako je chlamydie, borelie, mykoplasma, bartonela, babesie, pripadne i dalsi a uvazovat i moznou parazitarni nakazu. Kdybyste meli problem s tim vyrazit z jejiho mudra testy, tak u Dr. Klubala jsou vetsinou vstricni je udelat. No a pak nasadit nejlepe nejake atb, ktere pronika dobre za hematolikvorovou barieru, tj. vetsinou se dava minocyklin nebo ceftak. Taky by si mela sepsat anamnezu, co predchazelo potizim, jestli jen ten epidural nebo jestli nebylo treba postipani hmyzem, nejaky flek nebo tezka chripka, angina, kasel, apod.

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Díky za reakci.Epidurál

Díky za reakci.Epidurál měla kvůle tišení porodních bolestí. Ve velkých pražských porodnicích nabízejí epidurální analgezii běžně i u normálně probíhajících porodů. Osobně s tím nesouhlasím, ale to je věc jiná. Na lumbálku jí nikdo neposlal. Hlavní co lékaři řeší jsou urputné průjmy a zvracení, takže se soustředí na trávicí trakt, kde po mnohým enteroskopiích, stěrech, vyšetřeních na snášenlivost mléka, lepku apod.nic nenašli. Na bolesti páteře jí poslali k fyzioterapeutovi :-( Z mého názoru je to úplně špatný přístup. Jak jsem se dočetla na medik.cz(portálu pro mediky) u pacientů právě s atypickým průběhem meningitidy lékaři "léčí"trávicí trakt, často prý i odoperují slepák, ale vůbec nehledají souvislost s bolestmi hlavy a páteře, únavou, třesem rukou..

Ahoj Niccolo, jak psala

Ahoj Niccolo, jak psala Adriana, řešíme asi obdobnou záležitost. U mě je to nejspíše neuroinfekce z jedné z infekcí z klíštěte. Mě pomohl Minocyklin (200 mg/denně), Sumamed 250 mg 3x týdně, Lyrica. Já mám navíc do toho šílenou nespavost. Je nutné zjistit co za tím je a nasadit atb. Objednejte se k dr. Klubalovi. Případně mi napište do inboxu.

Na WP od 06/2012 (2x50mg Mino,3x250mg Sumamed,zatím bez pulsů). 15 let chronické bolesti hlavy,od 04/2012 pálivé bolesti hlavy,kompletní insomnie,pálivé bolesti zad,srdce,tuhnutí krku. Od 08/2012- občas bolesti hlavy,zad,nohou,vnitřní třas,insomnie.

Na WP 06/2012-04/2013 (atb, atp,antimykotika,alternativa),15 let bolesti hlavy,od 04/2012 pálivé bolesti hlavy,zad,srdce,kompletní insomnie,tuhnutí krku,od 06/2013 zbývá-slabý tinitus, občas bolest zad

To je hnus, jak se ti

To je hnus, jak se ti doktoři chovají, myslel jsem, že alespoň mámy po porodu mají lepší péči. Všude se píše, jak máme porodnictví na nejvyšší úrovni a při tom je to stejné jako u jiných. Chudák, dobře, že jsi napsala, Niccolo, jinak by se neteř mohla trápit klidně dalších deset let, ochrnout a skončit na vozíku. 

To zvracení a průjmy se mi

To zvracení a průjmy se mi tam nelíbí, to by se mělo co nejdřiv vyšetřit co to spůsobuje to by dlouho nemělo přetrvávat.

Mě to připadá jak borelioza v akutní fázi hraničící se zápalem v CNS a možná tam je i helikobakter a cpn. Nemělo by se to podceňovat.

Neteři byla stanovena

Neteři byla stanovena diagnóza: roztroušená skleróza. Čeká jí ještě lumbální punkce. Zdá se mi jen divné, že by lékaři nepoznali roztroušenou sklerózu přes rok a půl..

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k