Tramadol

  To čo mi pri tejto chorobe prináša najväčšiu úľavu, či už fyzickú alebo psychickú , je tramadol. 
 Tramadol sa používa na liečbu a prevenciu bolesti. Používa sa pri stredne silnej až silnej akútnej a chronickej bolesti.  
Tramadol je veľmi slabý μ-opioidný receptor agonista , indukuje uvoľnenie serotonínu, a inhibuje spätné vychytávanie noradrenalínu . Tramadol je následne prevedený na O -desmetyltramadol ,  čo je výrazne silnejší μ-opioidný agonista. http://en.wikipedia.org/wiki/Tramadol
Cez opioidné receptory sa prejavujú rôzne jedy v tele, a vlastne nás informujú, že niečo s nami nie je v poriadku. Ak sa jedná o chronické bolesti, ktoré človek nedokáže jednoducho odstrániť, sa stáva takéto informovanie dlhodobo nepríjemným a život otravujúcim. Tramadol dokáže tieto informačné receptory obsadiť, a tak zabrániť aby sa na ne naviazali jedy a informovali nás o svojej prítomnosti nepríjemnou bolesťou.  Zároveň indukuje uvoľnenie serotoninu a zadržiava noradrenalín, čo sú látky vytvárajúce príjemný pocit a život je hneď znesiteľnejší. 
Mal som trošku rešpekt pred jeho užívaním, lebo som čítal skúsenosti niektorých uživateľov, ktorí písali o tom, že potrebovali stále väčšie a väčšie dávky na to, aby registrovali pozitívny účinok, na ktorom sa stávali závislí. Moja skúsenosť po 4 rokov je taká, že 50mg tramadolu má stále rovnaký účinok  ako pred 4 rokmi, čiže nemám potrebu užívania väčších dávok. 
Keďže moje bolesti sú nepretržité už niekoľko rokov, je to jediný spôsob ako si uľaviť a vylepšiť náladu. 
Ak máte podobné problémy ako ja, môže vám to uľahčiť žívot. Je to na recept, a všeobecná mi to na moju žiadosť predpisuje. 

V nouzi je dobré všechno,

V nouzi je dobré všechno, i Tramal, Surgam atd., bohužel je to ale jen šidítko, nikoliv lék, který by léčil příčinu, infekci, pokud je tedy příčinou infekce. Ale když je zle, zaplať pánbůh za něj, ale jak říkám, není to řešení, je to jen na překonání toho nejhoršího. Pokud se řeší příčina, časem ho už pak není třeba, ale někdy přijde vhod i během léčby, když jsou reakce nesnesitelné. 

Na CAPu od 12/2005 pro Cpn; CFS, fibromyalgie, vysoký tlak, závratě, opakované infekty HCD i DCD, uší, VAS, parestézie a bolesti DK, průjmy, křeče a zažívací potíže...7/2010 ukončení nepřerušované léčby - momentálně od 2.10.2011 komplet CAP nepřerušovaně

březen 2013 ukončení CAPu 

Dost dlouho byl Tramal pro

Dost dlouho byl Tramal pro mně jedinou volbou pro nějaké pohybové, sportovní, turistické - i ! společenské aktivity, které vyžadovaly celou osobnost po fyzické i duševní stránce. Fakt to silně zahání i "blbou náladu"  vyvolávynou neutuchajícími bolestmi - no vlastně úplně všeho - viz výše. Nic to ale neřeší. Po přelomení hlavní vlny nemoci ho užívám čím dál méně, mám však špatné tušení, že úplně se ho nezbavím nikdy. Nicméně čím méně se člověk cpe léky, tím méně zatěžuje játra i ledviny. Jsou známy případy ze sportovního světa - viz náhlá úmrtí fotbalistů, náhlé zástavy srdce - kdy tito sportovci měli k dispozici léky na bázi tramadolu v misce jako Lentilky - po hrstech. Jejich skon se dává do přímé sovislosti s nadužíváním těchto bolest tišícíh léků.

Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008. Nyní ACC 1 - 2x600, 2x300 ARFICIN (rifampicin), 2x300 Dalacin, 3xtýdně 250 Azitromycin

Nyní nic neberu, jsem na chemoterapi. Konec chemo - teď zase Mino 1+ 2 denně a Azitromycin 4x250 týdně. 1 Mteronizadol 250+250 denně. Víc nesnesu

Teraz sem napíšem len

Teraz sem napíšem len také, že jedna pani povedala, ale nedá mi to.
Pred mesiacom po vysokých dávkach(neviem akých) tramalu skolaboval kamarátkin 25 ročný syn. Je zdravý, užíval tramal ako drogu pre jeho pozitívny účinok na psychiku.  Kolaps, zástava srdca, bezvedomie, plus zranenia, ktoré utrpel pri páde na roh stola-vážne poranené oko a hlava.  Pritom jeho matka vedela, že toto berie, ale nedokázala tomu zabrániť.
Píšem toto ako laik, ktorý nič nevie o tramale ani ho nepotrebuje, len že viem o takomto prípade.

Cnp, Mycopl.pneu? na WP od 01/2010 Doxy+Azi+Enti+NAC, hučanie v hlave, bolesti ucha, zápal dutín, hrozná únava, zášklby svalov, neprekonateľná úzkosť a iné
Cnp, Mycopl.pneu? na WP od 01/2010 Doxy+Azi+Enti+NAC, hučanie v hlave, bolesti ucha, zápal dutín, hrozná únava, zášklby svalov, neprekonateľná úzkosť a iné

Tramal radím len tým, čo

Tramal radím len tým, čo sú na pokraji samovraždy z utrpenia z choroby. Ak tak ďaleko nie ste, neberte ho. Ja si ho dávam tiež len keď už viac neznesiem. Uspokojujem sa s najnižšou dávkou 50mg jednorázovo.Moja denná dávka sa pohybuje od 50 do 100mg, len výnimočne 150mg, aj to tak raz za pol roka. 

To, že sem píšem tento

To, že sem píšem tento príspevok je zásluhou tramalu. Bez neho som živá mŕtvola, s ním položivá. Ráno som si ho nedal, a tak na scénu prišla živá mŕtvola so zášklbami. Keď som si uvedomil, že som si nedal tramal, šup ho do seba a za hoďku ožívam. Ožívanie u mňa znamená, že som schopný ležať s otvorenými očami. Ale aj to je lepšie ako to prvé. Nedám na Tramal dopustiť, pretože zabezpečuje živobytie pre moju rodinu, čo je z krátkodobého hľadiska to najdôležitejšie. 
Možno si poviete, a je v tom, je závislý na tramale. Odpoviem: Ano som závislý na tramale, pretože mi pomáha. Keby som jeho pomoc nepotreboval, nie som na ňom závislý. Nejde však o drogovú závislosť typu nikotín, kde v prípade keď som sa odúčal fajčiť som bol nevózny, napätý a nemohol som zaspať, pokiaľ som si nepotiahol. Tramalom riešim stále rovnaký stav, aký som mal pred jeho prvým užitím. Čiže neriešim ním abstinenčné symtómy, ktoré vznikajú pri jeho vysadení. Počas 4 rokov, čo ho užívam, som mal obdobia, keď som ho nepotreboval 2 týždne v kuse. Ak by som mal naň biologickú závislosť, cítil by som v tomto období abstinenčný syndróm, nič také sa ale nestalo. Dávam si ho len keď potrebujem, veľakrát mi ho pripomína manželka, keď vidí, že mi je zle, a zabúdam si ho zobrať. Zrejme to bude ako u cigatiet.Keď si dáte dve za deň, vaša biologická závislosť je oveľa menšia ako keď fajčíte 30. 
Je možné, že keby som si namiesto 50mg dávky dával 100mg, bolo by mi ešte lepšie, ale nerobím to, pretože mi stačí, že sa mi uľaví natoľko, že sa to dá vyržať. Ak mi 50mg nezaberie, čo sa stáva zriedka, prihodím si ďaľších 50, ale ešte sa mi nestalo, že by som si potreboval pridať na 150mg. Lekárne májú dávky 50,100,150,200mg. Tie tri silnejšie sa volajú retard. Nikdy som si nedal predpísať retard verziu, napriek tomu že sú zadarmo bez doplatku. Dávam si predpisovať len 50ku, za ktorú sa dopláca. 

Tu je zopár skúseností ľudí s užívaním Tramalu:

"kdybych ho neměl každý den, už visím, mám po zlomené páteři takové bolesti, že raději závislost"  

"Tramadoli Hydrochlorid...tramadool..tralgit..tramaBene, tramal ... " ... ľudia nejedzte to dlhodobo !! 4 roky závislosti a prestať s tým je velmi ťažké je to niečo ako heroin... užival som to vo velkych dávkach (samozrejme nie na predpis) a neprajem nikomu zažiť to čo som zažívala ja pri abstinecii... stav je to krásny ale nestojí to zato ... najprv je to krásne ale neskor ťa to ťaží ... ak má niekto otázky kludne píšte na pokec RP enk4 ... mám vám o tom povedať fakt dosť vela ... "

"Dnes mi ho předepsala doktorka a mužou ho i děti tak si laskavě čtěte příbalový leták a berte ho jak tam píšou a budete v pohodě,nedělejte z toho takový fopa 
každý lék při správném dávkování zduraznuji při SPRAVNEM dávkování neublíží."

"Ja miluju ten pocit na Tramalu rano si dam 200ku a mam krasny cely den, cely svet mi pripada bajecny, nemam vubec pocit hladu nic mi nechybi, i cvici se mi po nem lip.... Zboznuju Tramal.Nevite kde ho sehnat? Dochazej zasoby.... "

"Ahojky, 
Tramal je lék na bolest, působí také jako antidepresiva, dodává ti dobrou náladu. Ale z druhé strany... Já jsem se závislosti zrovna zbavila. Jestli ti můžu radit, nepouštěj se do takových experimentů. Opravdu není o co stát, ani nevíš jak jsem šťastná, že jsem z toho venku. Hodně mi pomohla psychiatrička, která mi předepsala antidepresiva díky kterým jsem zvládla abstinenční příznaky celkem v pohodě až na kruté první tři dny. A ty stavy bych nepřála nikomu. Tak jestli můžu radit, jdi od toho, nic Ti to nepřinese, právě naopak.."

"Hodně silný lék proti bolesti. Vzala jsem si kdysi půlku, když jsem měla zlomenou nohu a bolelo to čert. Problila jsem celou noc. Takhle si teda obsah pojmu "užívat si" nepředstavuju. "

"Dobrý den.Absolutně si nevím rady s přítelem, který je těžce závislý na Tramalu, Rivotrilu a dalších různých opiátech.Je schopen sníst např. 20ks 200mg Tramalu a k tomu 20 ks 2mg Rivotrilů.Jeho závislost vznikla ve výkonu trestu, kde byl dlouhé roky.Léčit se samozřejmě nechce, s tím, že to zvládne sám.Ovšem nezvládá ani základní běžné věci a je velmi těžké zvládat jeho."

"Tramal je super.Mám dobrou náladu,nejsem nervozní,ráno se budím perfektně odpočinutá,v práci makám lépe jak chlapi(práce v lese je dřina) a ke všemu nemám ani moc chut na jídlo.Takže doberu krabičku a kašlu na to.No trochu kecám nechám si totiž tramálek napsat tak týden před vánocemi a konečně poznám co je to vánoční pohoda."

Me tramal nikdy nezabiral a

Me tramal nikdy nezabiral a navic jsem se po nem vzdycky pozvracela, takze pokud ti funguje, bud rad, ze jsi neco takoveho nasel, az bude lip, s tak rozumnym pristupem se ho urcite zbavis..

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k