Stručná správa o priebehu - 4,5 roku WP


Momentálne experimentujem s vysokodávkovým niacinom, postupne som sa dopracoval až k dávke 2500mg denne a toto dávkovanie beriem viac-menej 2 mesiace. Viac info o mojom experimente s niacinom je tu: http://chlamydie.info/node/8624#comment-69450 . Jeden z najvýznamnejších dojmov z niacinového experimentu je, že sa mi stratila predtým 4 roky nepretržite trvajúca úporná mozgová hmla. Vysvetľujem si to tak, že niacin je potrebný na detoxikáciu od candidového acetaldehydu (viac o candide a acetaldehyde som písal tu: http://www.chlamydie.info/node/8697 ). To znamená, že mozgová hmla u mňa nemusela byť nevyhnutne spôsobená chlamýdiami alebo ako dôsledok chlamýdiovej porfýrie, ale mohlo sa jednať o candidové odpadové toxíny.

Posledné dva mesiace som vyskúšal niekoľko opatrných experimentov s fluconazolom. Zaujímalo ma, či by nejakým spôsobom zapôsobil na predpokladanú premnoženú candidu v organizme alebo či zaúčinkuje na extrémne zhoršenú seboroickú dermatitídu vo vlasoch. O mojom fluconazolovom experimente som písal viac tu: http://www.chlamydie.info/node/2501#comment-68949 . Vzal som postupne tri 150mg fluconazolové tablety, vždy 1x týždenne, počas páuz medzi pulzami. Reakcie na fluco boli značne dramatické, niekoľko nasledujúcich dní po tablete totálne motanie hlavy a pocit opitosti, netrúfal som si príliš vychádzať von z domu. Prekvapivým výsledkom tohto experimentu bolo, že sa u mňa stratila dlhé roky nepretržite trvajúca nekontrolovateľná žravá chuť na sladké. Po týchto troch tabletách fluca zrazu už nielen že nemám chuť na všetky obľúbené sladkosti, ale doslova sa mi chuťovo hnusia! Viem o tom, že premnožená candida dokáže hostiteľa manipulovať k tomu, aby jej dodával množstvo cukrov. Zdá sa, že tie tri tablety fluca stavy candidy zredukovali výrazne viac, než moje dvojročné užívanie nystatinu!  Na druhej strane, na seboroickú dermatitídu fluconazol príliš neúčinkoval - buď kvôli slabému dávkovaniu alebo kvôli nedostatočnej distribúcii do pokožky. Na SD mi účinkuje lepšie povrchový nizoral (či už krém alebo šampón), ale s nepríjemným rizikom padania vlasov.

Tretia vec - vzhľadom na ústup mozgovej hmly v posledných mesiacoch som si trúfol zosilniť dávkovanie všetkých liekov. Užívam doxycyklín 2x 100mg denne, vždy ráno a večer. Ešte donedávna mi toto dávkovanie robilo veľký problém a často som musel jednu dennú dávku vynechať, pretože som mal z doxy neznesiteľné návaly mozgovej hmly. Azitromycín bol vždy bezproblémový. Teraz som ešte začal experimentovať so skracovaním intervalov medzi pulzami. Momentálnym mojim cieľom je dosiahnuť 5 denný pulz s dvojtýždňovou pauzou. Do toho samozrejme 2500mg denne niacinu a sporadicky vitamín D3.

Subjektívny stav:
- chronická únava - takmer úplne zmizla - kedysi som mal problém ísť nakúpiť do obchodu, teraz by som si prakticky kedykoľvek trúfol na celodenný turistický výlet.
- mozgová hmla - štyri roky bola neznesiteľná. V najhorších stavoch som nevydržal pozerať viac než 20 minút filmu a prečítal max. 1 stránku textu denne. Teraz sa výrazne zlepšila, dokážem za deň preštudovať 10 strán odborného textu. Počas pulzov je to samozrejme horšie. Zlepšenie mozgovej hmly prišlo až po 4,5 roku (!) na WP a pravdepodobne je výsledkom môjho experimentu s niacinom a fluconazolom (viď vyššie).
- zimnice - približne 2 roky v kuse ma triasla strašná zima. Zimnice sa prvýkrát zmiernili koncom minulého roka a v súčasnosti už takmer vôbec nie sú. Konečne nemusím v noci spať obložený fľašami s horúcou vodou!
- seboroická dermatitída - počas experimentov s nizoralovým šampónom a krémom sa výrazne zlepšila, ale po ich vysadení sa problém vrátil. Zhoršuje sa počas pulzov, takže predpokladám, že úspešnú liečbu SD môžem zrealizovať až po ukončení WP.
- lepkavé "pavučinové" hlieny v krku - zataiľ bez výraznejších zlepšení,
- depresia - objavila sa spolu so štartom WP a stále pretrváva. Vyzerá to ako reakcia na lieky, pretože vždy, keď som WP dočasne prerušil, tak sa depresia dočasne stratila.
- kĺby v poriadku, pobolievali trochu v prvých mesiacoch liečby, od tej doby v zásade bez problémov.
- pečeňové testy úplne perfektné - ALT, AST, GMT aj bilirubín perfektne v strede referenčných intervalov. Je to až prekvapujúce vzhľadom na záťažové experimenty, čo som v posledných mesiacoch robil - vysokodávkový niacin, fluconazol, skrátené pauzy medzi pulzami. Na druhej strane som dôsledne bral 2400mg NAC a 2x denne Essentiale Forte.
- výrazne sa zlepšili hodnoty zvýšeného cholesterolu, pravdepodobne zásluhou niacinu (viď: http://www.chlamydie.info/node/8624#comment-69450 )

Momentálne užívané lieky: doxycyklín 2x100mg denne, azitromycín 250mg po-st-pia, niacin 2000-2500mg denne v jednej dávke, vitamín D3 2000-4000iu, NAC 2400mg, Essentiale Forte 2x denne, vitamíny B skupiny 1x50mg denne (výnimočne 2x50mg denne), CoQ10 1-2x100mg, kyselina alfalipoová 1x250mg denne, pupalkový olej 2x500mg denne, omega 3 kapsle 1-3x1000mg denne, vitamín E 1x400IU, sporadicky ALC, magnézium, zinok, vápnik.

Ahoj Michal. Gratulujem Ti k

Ahoj Michal. Gratulujem Ti k zlepšeniu stavu. Na toto Tvoje zhrnutie som už čakala dlhšiu dobu a bola som zvedavá ako pokračuješ.
Mne 150 mg flukonazolu týždenne naordinoval gastroenterolog a vždy mi to pomohlo candidu zlikvidovať. Keď sa objaví, tak vždy zoberiem 150mg za týždeň, 4 týždne za sebou.

Cnp, Mycopl.pneu? na WP od 01/2010 Doxy+Azi+Enti+NAC, hučanie v hlave, bolesti ucha, zápal dutín, hrozná únava, zášklby svalov, neprekonateľná úzkosť a iné
Cnp, Mycopl.pneu? na WP od 01/2010 Doxy+Azi+Enti+NAC, hučanie v hlave, bolesti ucha, zápal dutín, hrozná únava, zášklby svalov, neprekonateľná úzkosť a iné

Na me mel nystatin taky

Na me mel nystatin taky nulovy ucinek a to jsem ho pred tim nikdy nebrala, zajimalo by me, kolik nas takovych je. Pomohlo jedine fluco z chemickych antimykotik a to je zase zahul na organismus, jak pises, a hnusne reakce. Takze to praktikuju podobne, candidu resim akutne jen kdyz je nejhur a vetsinou jen lokalne. Me treba pri metylaci, kdyz se vyjasnila hlava, tak najednou i totalne zmizela kandida, ani jsem tomu nemohla uverit. No ale nic trvaleho.
Tak snad ti to vydrzi, dej casem vedet, jestli to pokracovalo i po vysazeni niacinu. Na survivingmold pisou ruzne veci o plisnich, ze ta zatez muze byt obrovska, chodi mi od nich uz dva roky newsletter a radsi to podrobne nectu, aby se mi jeste nepritizilo.

Jo a zbavit se fyzickeho CFS je maly, teda spis velky zazrak, takze taky gratuluju. :)

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Michal, ďakujem za tvoje

Michal, ďakujem za tvoje skúsenosti ohľadom zvládnutia tvojej mentálnej hmly. S mentálnou hmlou ja už síce problémy nemám, ale stále mám veľké problémy s kĺbami a chrbticou, hlavne krížami. Už si dávnejšie myslím, že príčinou týchto mojich sproblémov môžu byť plesne, ale som nevedela mechanizmus prečo by to tak mohlo byť. Acetaldehyd! Vygooglila som, že acetaldehyd pôsobí/ukladá sa nielen v mozgu, ale aj neskôr v chrbtici a kĺboch. A myslím že som sa dostala na príčinu. Čo je zlá správa, že acetaldehyd sa vôbec nevylučuje z tela ako ostatné toxíny. Ale našla som, že molybdén ho transformuje na kyselinu acetylovú, ktorá sa vylučuje z tela. Idem si objednať molybdén. 

Keď si pomyslím, aké dávky fluconazolu som dostala do seba a následne terbinafinu, tak sa vôbec nečudujem, že som prestala chodiť. Teraz som na pol tablety terbinafinu denne, zvládam to celkom dobre a pomaly sa mi zlepšuje chôdza ako v kĺboch ustupuje bolesť.

Ja som na WP o trochu kratšie ako ty - cca 3 mesiace, ale už som nemohla pokračovať v atb liečbe a prešla som na prerušovanú liečbu. Dostala som sa teraz na režim 2mesačnej prestávky a niekedy aj dlhšej. Už teraz chápem, prečo som už nemohla pokračovať v atb. Ja som možno rok pred ukončením kontinuálnej liečby brala 200mg doxy, 300 mg roxi - všetko v jednej dávke spolu. A zvládala som to bez akýchkoľvek problémov, takisto 5-dňové pulzy tinidazolu, tak si myslím, že to bol signál ísť na prerušovanú liečbu, najmä keď v kĺboch a krížoch sa nedialo nič pozitívne.

Držím ti palce aby si čím skôr bol úplne fit - ty určite budeš fit, hoci to vyzerá, že už začínaš byť zdravý.

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Ohľadom detoxikácie od

Ohľadom detoxikácie od acetaldehydu. Podľa mňa samotný molybdén nebude stačiť. Na tvorbu detoxikačného enzýmu je potrebný niacin, zinok, vitamín B5 a okrem iného aj molybdén. U väčšiny zdravých ľudí sa ale niacin a vit.B5 v organizme normálne recykluje, takže ho nepotrebujú dopĺňať v takých množstvách. U ľudí s oxidačným stresom sú naopak zásoby niacinu a vitamínov B rýchlo zničené a potom už nie je možné produkkovať detoxikačné enzýmy, preto je potrebné doplňovanie. Pokiaľ by si chcela použiť niacin iba na detoxikáciu od AH, podľa mňa postačia výrazne nižšie dávky, než beriem ja, teoreticky by mohlo stačiť dávkovanie do 500mg denne.
Ohľadom zdroja molybdénu. Tak ako píše adriana nižšie, nakupujem NAC od Now Foods, obsahuje NAC, selén a molybdén.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba: NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu, plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po treťom roku liečby

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Evi, a v akých dávkach

Evi, a v akých dávkach budeš ten molybdén brať, to by ma zaujímalo. A ešte prečo si brala 200mg doxy a 300mg roxy v jednej dávke?
Tieto otázky som chcela napísať i Evitinmu kometáru.

Cnp, Mycopl.pneu? na WP od 01/2010 Doxy+Azi+Enti+NAC, hučanie v hlave, bolesti ucha, zápal dutín, hrozná únava, zášklby svalov, neprekonateľná úzkosť a iné
Cnp, Mycopl.pneu? na WP od 01/2010 Doxy+Azi+Enti+NAC, hučanie v hlave, bolesti ucha, zápal dutín, hrozná únava, zášklby svalov, neprekonateľná úzkosť a iné

Zistila som, že molybdén

Zistila som, že molybdén je v multi, ktorý mám doma, ale som to nebrala. Je tam 75mcg molybdénu a myslím si, že je to postačujúce. Beriem to 1xdenne. Kĺby ma bolia menej, chôdza sa lepší a vyzerá to skutočne na problém s plesňami -candida+mykóza. 

Doxy a roxi som začala brať v jednej dávke, lebo som už bola unavená každý deň vstávať o 7.00 na budík. Sarah mi napísala, že môžem to brať v jednej dávke. Tak som to skúsila brať večer a fungovalo to. Jediná reakcia bola, že asi po hod sa mi chcelo mimoriadne spať.

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. 

RS od r. 1980. Na WP od 08/08 s prestavkou 02/09-04/09. Od maja 2012 do maja 2013 prerušovaná liečba. Od mája 2013 bez atb a zdravotný stav sa stále pomaly zlepšuje.

Nekoukali jste na NAC od Now

Nekoukali jste na NAC od Now Foods? Ma v sobe i selen a molybden, ja jsem ho dost dlouho brala a cela ta kombi v nem by teda mela pomoci odbouravat acetaldehyd. I NAC samotny by mel pomahat se zamorenim z candidy.

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

Adri, preco pises v minulom

Adri, preco pises v minulom case ze brala? pytam sa len ze aky NAC beries teraz? lebo sa mi s tym od NOW stal mensi zadrhel, objednal som si tu 250 tabletovu pixlu, vsetko bolo pekne zapecatene na nej a jak som ju otvoril a zacal uzivat tobolky tak boli tak zvlastne napachnute, ako keby nejakou chemikaliou cico? akoze beriem to nadalej, ale uz som objednal NAC swansonacky tak cakam, takze NAC uz od NOW viac brat nemienim...doteraz spokojnost ale...

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./03/12 start heavy metal detox/05/12 start parasite killing(prazi,vermox,albendazol,ivermectin,fluco,DE)/06/12 start CAP(rifa,doxi,azi,artemisia)/11/12 vitC heavy dosing

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

No pak jsem presla na

No pak jsem presla na swansonacky a ted si davam od NACu pauzu. Now jsem brala nekolik let a nemela jsem s nim problemy, tak ho kdyz tak vrat, jestli se ti nezda. Muze to byt nahoda, ale je fakt ze NAC obecne moc nevoni, ale jestli to u jine znacky nepozorujes, tak je to podezrele.

Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..
Na Wheldonove/Strattonove protokolu od 02/2006 do 10/2011 pro tezky unavovy syndrom, fibromyalgii, bolesti kloubu, intestinalni potize a milion dalsich problemu..

to vyslovene pachne jak

to vyslovene pachne jak nejaka guma
fuuu vracat im to nejdem cez pol sveta nejaku pixlu, na to seriem :)

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./03/12 start heavy metal detox/05/12 start parasite killing(prazi,vermox,albendazol,ivermectin,fluco,DE)/06/12 start CAP(rifa,doxi,azi,artemisia)/11/12 vitC heavy dosing

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

To se mi taky jednou stalo,

To se mi taky jednou stalo, někde jsem tady o tom psala. Jen to byl NAC od Solgaru a strašně smrděl. Mám podezření, že se ty zásilky můžou zkazit po cestě, zvlášť třeba když ležej kdovíjak dlouho na celnici, v kdovíjakých podmínkách. Naposledy se mi zkazila polovina věcí co jsem objednala. Nemyslím si, že by je poslali zkažený už z obchodu.

ja som to mal doma do tyzdna

ja som to mal doma do tyzdna a islo to uz v zime...takze neverim, ze sa to niekde skazilo po ceste...bolo to tak poslane

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./03/12 start heavy metal detox/05/12 start parasite killing(prazi,vermox,albendazol,ivermectin,fluco,DE)/06/12 start CAP(rifa,doxi,azi,artemisia)/11/12 vitC heavy dosing

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

som nejak moc zvedavy, preco

som nejak moc zvedavy, preco pauzu? :)

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./03/12 start heavy metal detox/05/12 start parasite killing(prazi,vermox,albendazol,ivermectin,fluco,DE)/06/12 start CAP(rifa,doxi,azi,artemisia)/11/12 vitC heavy dosing

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

já nevím, já ho beru,

já nevím, já ho beru, nshledala jsem na něm žádnou vadu, ale candidou a vůbec plísněmi jsem prolezlá od a do z.

prosím vás, jak mám přemluvit Klubala, že potřebuju systémová antimykotika dlouhodobě, a ne jen jednou za 1/2 roku na 14 dní. jak si ho jinak chválím, v tomhle s ním nedokážu nijak pohnout a už mě to začíná štvát. pořád dieta, nystatin, bylo mi to naprd, nystatin pomohla na chvíli v TS, ale ty mrchy ni na něj nějak zvykly.

z mozku mám míchané vajíčka a z kloubů padrť (i když druhé jmenované je zčásti také od pracovní zátěže, ale nejen od ní).

Fluconazol sa dá bez

Fluconazol sa dá bez receptu nakúpiť na Slovensku. Viac som o tom písal tu: http://www.chlamydie.info/node/8689 . Bohužiaľ to vychádza finančne dosť draho. Ja si osobne myslím, že lekári robia také drahoty s predpisovaním systémových antimykotík ani nie tak kvôli ich vedľajším účinkom ale práve kvôli extrémne vysokej cene.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba: NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu, plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po treťom roku liečby

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

inak euchrid skús na tú

inak euchrid skús na tú mozgovú hmlu ten niacin, nízke dávkovanie do 500mg by na to mohlo stačiť a pri takto nízkom dávkovaní by sa ešte nemali prejavovať jeho zosilujúce účinky s entizolom. Navyše niacin je mimoriadne lacný vitamín, na iherbe stojí 100x500mg balenie púhych 5 dolárov. To zvládneš dokonca aj objednávkou hlboko pod dph limitom.
WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba: NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu, plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po treťom roku liečby

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

no, mmichae, niacin nebude.

no, mmichae, niacin nebude. nebude nic - nane love... :-( budu ráda ,když uškdlím na NAC. jak to mám udělat s dalšími antimykotiky, nějak nechápu.

no právě že jklubal mi

no právě že jklubal mi žádné syst. antimykotikum nechce psát ani na hradí pacient, měla jsem sporanox, ten je o něco levnější  a účinkoval dobře (mj. mi po něm zmizelo asi 15 let staré podráždění močáku), ale další dávku mi psát prostě nechce. 

Hele dobrý! Tak ať se to

Hele dobrý! Tak ať se to lepší stále! Bohužel já jsem teď musel nasadit celý protokol taky, ze zpráv od cyklisty a dalších se ukazuje, že se leckde (Augsburg) dávají postupně mnohem vyšší  dávky. Tož jsem zvýšil z 2 x denně na 3 x, zatím dobrý. Nicméně asi tak před měsícem špatný...

Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008. Nyní ACC 1 - 2x600, 2x300 ARFICIN (rifampicin), 2x300 Dalacin, 3xtýdně 250 Azitromycin

Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový
syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008. Nyní 2x300 ARFICIN (rifampicin), 2x300 Dalacin, 3xtýdně 250 Azitromycin, aktuálně co

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k